Alix Senatör - Beşinci kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Merhabalar,

Alix Senatör serisi beşinci kitapla devam ediyor. Bu sefer kahramanlarımız Anadolu'dalar. Bizim topraklarımızda geçen bu macera oldukça ilginç. Pessinonte şehri günümüzdeki Eskişehir/Sivrihisar yakınlarıymış ve Anadolu'nun ana tanrıçası olan Kibele'nin ilk tapınağının inşa edildiği yermiş. Ayrıca, kitabı çevirirken, eski Türklerin kendi Sibel isimli tanrıçalarını Kibele ile özdeşleştirdiklerini öğrendim. Böylece kendi topraklarımızın tarihini de Fransızlardan öğrenmiş oluyoruz :rolleyes:

Alix'in oğulları Titus ve Kefren Pessinonte'ye gelirler. Kefren tapınağa girerek sonsuz güç ve ölümsüzlük kazanmak istemektedir. Ancak tapınak rahiplerinin çevirdiği dolaplar iki delikanlının hayatını tehlikeye sokacaktır.

Herkese keyifli okumalar,

Couv_291245.jpg

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Bu kapı çok ihtişamlı. Nasıl açılır bilemem. Yakında bu kitabı bir bakır tencere içine atıp tarihsel effectini dinlemem gerekiyor. 5 tane oldu. İşin şakası, bu kıymetli kitapları dilimize çevirdiğin için çok çok teşekkürler, ODENAT.:)

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,164
4,976
Unutuldu sanıyordum, ama beklenmedik bir anda geliverdi. Elinize/emeğinize sağlık, çok teşekkürler.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,828
Unutuldu sanıyordum, ama beklenmedik bir anda geliverdi. Elinize/emeğinize sağlık, çok teşekkürler.

Aslında unuttuğum seri yok ama aynı anda çok fazla seriye dağıldım. Bu seride Fransa'yı yakaladık, şimdi önceliğim Shi Xiu ve Succubus serilerini tamamlamak.

ALIENRIPLEY

Süper Üye
29 Ocak 2016
1,196
2,105
Mükemmel seçimlerini ve eli öpülesi emeklerini bir tarafa bırakırsak her anlamda sonsuz teşekkürleri bir borç bilirim... Ufukları aşan fantastik eserler için bir kez daha minnetlerimi sunarım...

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Sevgili odenat farkındayım bana zorla Frankofonları sevdirmeye çalışıyorsunuz.
Bir fumettici olarak buna çok direniyorum ama sizin bu muhteşem seri seçimi, çeviri ve balonlamalarınıza da karşı durmak çok zor gerçekten:)