Ejderkanı - Onuncu Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,813
Sevgili dostlar,

Ejderkanı serisinin 10. kitabı hazır. Hatırlarsanız son kitap çok heyecanlı bir yerde kalmıştı, bu kitap hep çizimleriyle, hem de konusuyla kaldığı yerden devam ediyor.

Kaptanımız Hannibal Meriadec sonunda kızı Lilith ile karşı karşıya. Küçüklüğünden beri şeytana tapanların arasında, bir ölüm büyücüsü olarak yetiştirilen Lilith, babasından nefret ediyor. Acaba bu durum Meriadec'e ne zorluklar çıkaracak ve Güney Amerika'daki görevlerini tehlikeye atacak mı?

Kitabı okuyunca kara büyü konusunda bir sürü şey öğreneceksiniz. Ayrıca Paracelse gibi modern tıppın kurucularından biri bile kitapta geçiyor. Demek ki çizgi roman okuyarak da öğrenebiliyormuşuz :)

Herkese keyifli okumalar.

Couv_265908.jpg

12 Şub 2010
15,006
543,709
İlk teşekkür sırasını kapmak gibi hedefim yok ama
Tam yerine geldiğinde manzara koymak deyimi de yabana atılmaz
Teşekkür ederim sevgili odenat

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
724
Yine günlerden bir pazar ve yine Odenattan harika bir paylaşım.Çok teşekkür ediyorum.Yeni paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.Sevgiyle kalınız.

necropol

Onursal Üye
11 Eyl 2011
513
2,479
Sayın Odenat,

Eşsiz güzellikte yapmış olduğunuz çevirilerinizin ve seçmiş olduğunuz maceraların devam ettiğini görmek bizleri çok mutlu ediyor.
Sayenizde çok güzel kitaplarla tanışma imkanı buluyoruz.
Paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Burak ULUTÜRK

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,594
Çizgi roman okuyarak öğrenmek bence daha kolay, ne güzel kitaplara imza attınız.

Her çevirinizi beğeni ile takip ediyorum, teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
Bu çizgi romanı okurken hiçbir ayrıntıyı atlamamaya çalışıyorum.
Her bir karesinden ayrı zevk alıyorum.
İnanılmaz güzellikte...
Ne yorumu yapabilirim ki başka.
Bu kadar çok beğendiğim bir kitap hakkında..
Tek şey var, sonsuz teşekkürler sevgili odenat.
Minnettarım.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,948
ordu-turkey
Üstad milleti bilmem ama ben fena meraklanmaya başladım.İşler iyice sarpa sarıyor.Sonu ne olacak çok meraktayım vesselam.Frankofon seri seçimlerin süper üstadım sağol.

ahmet akyol

Onursal Üye
18 Ocak 2016
654
2,551
İzmir
Uzun zamandır beklediğim serinin 10.kitabı için bende teşekkürlerimi şimdiden sunayım sevgili odenat...Gerek çizimleriyle gerekse sizin çiviriminizle beni çok farklı bir diyara sürükleyen bu kitapla eminim bir çok diyardaşımın gönlünü feth ediyorsunuz....Saygılarımla.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
üstadım efsane bir paylaşıma imza atmışsınız
dile kolay 10 kitap ve türkçe
bu kadar emek takdire değer
konu 5 yıldızı almış zaten bendende çok teşekkürler

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,813
Üstad milleti bilmem ama ben fena meraklanmaya başladım.İşler iyice sarpa sarıyor.Sonu ne olacak çok meraktayım vesselam.Frankofon seri seçimlerin süper üstadım sağol.

11. kitap iki hafta önce yayınlandı, daha elime geçmedi. Elime geçer geçmez onun da çevirisine başlayacağım.

Doğrusu ikinci sezon ilk sezonki kadar aksiyona sahip değil ama kara büyü konusuna derinden girmiş durumda. Bu arada Odin'in Gözyaşları serisini unuttular, hep Ejderkanı serisinden kitap çıkmaya başladı.

Çizer Crety, Temmuz ayında, Ejderkanı serisine öncelik verdiklerini çünkü okuyucuların o seriyi daha çok istediklerini (yani satışlar daha iyi) yazmıştı. Son bir kitapla Odin'in Gözyaşları serisi bitecek diyordu.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,704
Bu kitapları toplamak için yer kalmadı. Evdeki tencerelerden istifade edeyim. Teşekkürler, sevgili Odenat.:)

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,083
Sevgili dostum,
Bu paylaşımları görünce sevinmemek mümkün değil.
Tüm kalbimle teşekkür ederim.

FALLENANGEL

Yeni Üye
3 Nis 2013
7
22
Sevgili Üstat, gerçekten harika bir paylaşım olmuş. Ben biraz geç kaldım sanırım ama hepsini bir solukta okudum. sanırım 11 ve 12. kitaplar da mevcut. Bunları da çevirip paylaşabilirseniz gerçekten tamamlanmış bir seriyi tüm kitapseverlere armağan etmiş olursunuz. Ellerinize, emeğinize sağlık. Teşekkürler

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,813
Sevgili Üstat, gerçekten harika bir paylaşım olmuş. Ben biraz geç kaldım sanırım ama hepsini bir solukta okudum. sanırım 11 ve 12. kitaplar da mevcut. Bunları da çevirip paylaşabilirseniz gerçekten tamamlanmış bir seriyi tüm kitapseverlere armağan etmiş olursunuz. Ellerinize, emeğinize sağlık. Teşekkürler

Ne yazık ki o iki kitabı internette bulamadım. Dolayısıyla şu ana kadar çeviremedim. İlerde bulursam elbette çevireceğim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,594

Sizde kitaplar mevcutmu yoksa, tüm kitapseverlere bayram yaptırırsınız yüklerseniz.

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,091
Dünya
Son iki sayısının çıkmamasının sebebi çok büyük olasılıkla dijitallerinin beklenmesi. Soleil biraz geciktirmiş bu seriyi ama eninde sonunda dijital çıkacağı için tarama yapmak istemiyorlardır.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,813
Kitapları indirdim, çok teşekkürler sevgili vito. Haftaya yetiştirmeye çalışacağım.