Cüceler - Dördüncü Kitap - Türkçe

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Merhabalar,

Cüceler serisinin yeni kitabıyla birlikteyiz. Gene müthiş bir macera, harika çizimler ve Oscarlık bir senaryo. Cüceler, sadece keyif almaya değil, düşünmeye ve hüzünlenmeye de sevk eden bir seri. Ve bu kitap adeta kalbinizi göğsünüzden koparıyor, çekiçle dövüyor ve yeniden göğsünüze yerleştiriyor.

Hiçbir kanuni hakları olmayan "göçebeler" Cüce toplumunun en alt sınıfını oluşturmakta. Sürekli aşağılanan, taş ev inşa etmeye ve hatta para bulundurmaya bile hakkı olmayan bu sınıf, hayatta kalmak için toprağı işlemeye mahkum edilmiş. Ama onların da herkes gibi hayalleri, arzuları ve aileleri mevcut. Ve ordudan sürgün edilmiş, tüm haklarını yitirmiş genç bir general, bu topluluğun yaşadığı zulme en yakından tanıklık edecek.

Herkese keyifli okumalar,

Couv_278351.jpg

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Yine muhteşem.
Yine bir solukta okudum.
Üstad gerçekten iyi ki aramızdasın.
Bir kaç kez daha okurum, yine de doyamam.
Teşekkürler, saygılar.

drgavsever

Kıdemli Üye
25 Haz 2010
216
724
İnanın sayın Odenat, pazar günlerini iple çekiyorum. Yeni paylasıminız ne olacak diye. Bugünde bu düşüncelerle nerede sayın Odenatın yeni paylaşımı derken Cüceler albümünün 4.sayısını görünce çok mutlu oldum.Çok teşekkür ediyorum.Sizden fransada 19. Albümüne erişmiş olan ve cücelere benzeyen Elves albümlerinide kış sezonu paylaşım planlarınızın kapsamı içine alırsanız çok sevineceğim .Herşeyin gönlünüzce olması temennisi ile.Sağlıcakla kalınız.....

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Bende önce okudum ve şunu tekrar yazayım sayın odenat çok özel ve kıymetli bir insansınız bunu bu çeviriler için değil seçim ve beğenileriniz için yazıyorum.4.sayıyı çoook merakla bekliyorum.Saygılar.

Nejat

Guest
5 Şub 2016
320
3,104
Dört bölümü de beğenerek okudum. En çok hangi bölümü sevdin diye sorarsanız cevap veremem çünkü hepsinden ayrı bir keyif aldım. Emekleriniz ve paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
İnanın sayın Odenat, pazar günlerini iple çekiyorum. Yeni paylasıminız ne olacak diye. Bugünde bu düşüncelerle nerede sayın Odenatın yeni paylaşımı derken Cüceler albümünün 4.sayısını görünce çok mutlu oldum.Çok teşekkür ediyorum.Sizden fransada 19. Albümüne erişmiş olan ve cücelere benzeyen Elves albümlerinide kış sezonu paylaşım planlarınızın kapsamı içine alırsanız çok sevineceğim .Herşeyin gönlünüzce olması temennisi ile.Sağlıcakla kalınız.....

Merhabalar, Elfler serisinin 15 kitabı da elimde mevcut, o da Cücelerin kardeş serisi, aynı dünyada geçiyor. Ancak şu anda çok fazla seriye dağılmış durumdayım, bu kadar büyük yeni bir seriye başlamam mümkün gözükmüyor. İleride elimdeki seriler bitince düşünebilirim.

Beğenilerini ileten tüm dostlara teşekkürler.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Nicolas Jarry adını hafızama kazıdım.
İlk kitaptan sonra diğerlerini kaçırmışım. Bu kez baştan başlayarak dördünü okudum. İlk kitap demirci Redwin, Jarry'nin kumaşının kalitesini belli etmişti zaten.
Her kitap ayrı bir lezzette. Her birisi mesajlarla yüklü. Çocukken başladığımız Teksas Tommikslerdeki iyiye, olgunlaştırmaya yönelik mesajlar bunlar.
Cüceler'i tanıdığıma çok memnunum.
Odenat dostumuzun tüm paylaşımları ayrı ayrı övgüyü hak ediyor.
Tüm kalbimle teşekkür ediyorum.

memogianni

Süper Üye
26 Haz 2011
896
1,849
İstanbul
Tam bir ay olmuş çıkalı ben nasıl atlamışım serinin yeni kitabını. Çok enteresan konuya sahip bir seri. Eline sağlık üstad.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,481
Beş kitap birden okuyacağım, üstadım harika eserlere imza attınız. Ne kadar teşekkür etsem azdır.