Nokta - 1991 - Sayı: 18

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Nokta - 1991 Sayı - 18
4 Mayıs 1991, Yıl 9, Sayı 18
Gelişim Yayınları, 5000 TL
Türkçe, 116 sayfa, 83 MB, CBR

NOKTA_1991_18_KPK_double.jpg

(Mega)

Bu sayının kapak konusu "Resmi Tarih". Buna uygun olarak derginin sonlarında yer alan "Test" sayfasının teması da bu konuyla ilgili. Testin başlığında geçen "Emin Abi", tabii ki "Emin Oktay": Birkaç nesil ilkokuldan liseye kadar tam 8 yıl boyunca hep onun yazdığı tarih kitaplarını okumuştu. Kendini sınamak isteyenler için buraya aldım.
Saygılarımla.

NOKTA_91_18_Test.jpg

Zaman makinesinin saati 4 Mayıs 1991 tarihine ayarlandı!
TIMRMACHINE_1991.png

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,641
Nokta Dergisi farklı bir dergicilik anlayışıyla büyük ses getirmişti.
Soru sorma, bilinenleri sorgulama bilincinin gelişmesine katkı yaptı

Muhabirleri bir keresinde İstiklal Caddesinde rasgele insanları durdurarak ellerini kaldırtmış veya kimlik sorgulaması yapmışlardı da
kimse kardeşim siz kimsiniz, hangi yetkiyle bunu yapıyorsunuz diye soran bir tek kişi çıkmamıştı veya buna benzer bir uygulamaydı

Sonraları çıkaran kadro değişti ve yayın anlayışları mı değişmişti tam hatırlamıyorum

Kapanış öyküsü de çok ilginçtir

Teşekkürler sevgili scanfan

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,673
İstanbul
Sayının kapak konusu çok çetrefilli ve provakatif. Ele alınan hemen her konu büyük kavga çıkartmaya aday ve aslında değişik platformlarda güncel olarak devam ediyor bu kavgalar. Ben topa girmeyeceğim. En azından Çizgi Diyarı'nda. :)

Demek 24 yıl önce bu mevzular popüler tartışma alanı bulmuşlar. Hayır, tartışmalar çok daha eskiye dayanıyor. Popülerleşmesini kastediyorum.

Nefis tarama-düzenleme için teşekkürler, üstadım.

tanju

Yeni Üye
21 Tem 2012
18
3
Teşekkür ederim Değerli Scanfan . Çok güzel yayın politikası vardı bu derginin. Ellerinize sağlık...

Saygılarımla...

Seta

Yeni Üye
7 Ara 2012
28
20
Çok teşekkürler. Özellikle benim gibi dergi arşivi yapanlar için ulaşılması çok ama çok zor dosyalar bunlar. Devamının da gelmesini dilerken tekrar teşekkür ederim.