Nokta - 1986 - Sayı: 7

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231

Nokta - 1986 Sayı: 07
23 Şubat 1986, Yıl 4, Sayı 7
Gelişim Yayınları, 300 TL
Türkçe, 68 sayfa, 300 dpi, 73 MB, CBR

bh1a3w7.jpg

(MediaFire)

22.Ocak.2022, 16:30
Sayın scanfan (eski ve de süregelen dost) ;

20 Aralıkta Ocak ayına ait dergilerimi ( edebiyat ve siyaset) almak için Davutpaşa'dan İstiklal Caddesine deki ( Mephisto'ya ) yürüdüm ve yürüyerek döndüm. Yürüyorum çünkü 1) Özel aracım yok. 2) Toplu taşıma araçlarını bulaşı nedeniyle kullanmıyorum. Gidiş , dönüş vb yaklaşık 6,5 saat sürüyor. Bir hayli yorucu oluyor ama çare yok hava koşulları elverdiğince böyle yapmaya devam edeceğim. Neyse konumuz bu değil.

Konumuz : Dönerken alalacele de olsa Aslıhan Pasajına uğruyorum. Bu sefer de öyle oldu bende eksik olan bir adet Bilim ve Gelecek dergisini buldum. Milliyet Sanat Dergisi ayırmıştım ( geçen geldiğimde , bende olup olmadığını kontrol için kapaklarını fotoğraflayıp bırakmıştım. ) Onları bulamadım. Baktım Bir hayli Nokta dergisi vardı. Bir tanesini almak istedim ( Kapağında : ( tam anımsamıyorum ) "Sizin Tanrınız Kadınları Sevmiyor mu?" diye yazıyordu. Onu almak istedim ama çok para istediler, bende olup olmadığından da emin olmadığım için almaktan vazgeçtim. Şimdi de almadığıma üzülüyorum...

En sevdiğim ve üye olduğum iki siteden biri olan çizgidiyarı'na bakarken baktım senin ( Nokta kadar olmasa da ) eski sevdiğim dergilerden TEMPO dergisinin bu sayısını sunmuşsun. Hem de linkine (MediaFire) yazmışsın. (Bende ne olduysa Mega indiremiyorum ) yani çifte kavrulmuş lokum gibi...

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim....

Kıymetli "dedo11" dostum. Bu karda kıyamette 6,5 saat yürümen zor olacak. Kim bilir Davutpaşa-İstiklal Caddesi arası kaç kilometredir. Şimdilik bu dergiyi okursun. Eğer aradığın sayının hangisi olduğunu bildirirsen ve tabii bende de varsa, seve seve sunarım.
Sevgiyle kalın.​

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,791
4,703

Sayın scanfan (eski ve de süregelen dost) ;

Hem duyarlı hem vicdanlısın... Bunlar "İnsan" olmanın önkoşulu.

İnsansın... Gerçek insansın. Halikarnas Balıkçısı'nın deyimi ile "Total İnsansın"

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim...
Esen kal...

Son düzenleme:

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
283
2,439
Yürümek güzel. Charles Dickens'ın bazı günler 30km yürüdüğü olurmuş. Bir amaç olmadan sadece yürümenin yaratıcı düşünmeyi geliştirdiği konusunda bir kaç gün önce bir yazı okumuştum:

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,791
4,703

Sayın scanfan ;

murtaza5'in sunduğu [ Kadınca (Şubat 1982) Sayı:39 *124 Sayfa ]
yukarıdaki tarih ve sayılı derginin 67. Sayfasında "NOKTA" dergisinin çıkışını müjdeleyip Yalçın Pekşen'in açıklamaları var.

Esenlik dileklerimle....