Nathan Never Sayı 10 - Cehennem (Doğan Egmont Yayın 10)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,332
hiçbiryerde :)
Merhaba sevgili dostlar.
Geleceğin dünyasındayız. Soyguncular,
politikacılar, polisler yine olacak, bir de
"mutantlar". "İlahi olan nedir", "adaleti
sağlayan nelerdir" gibi sorular soran bu
maceramızı isterseniz ben değil, paneller
anlatsın şarkılı markılı :)

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Yepyeni taramalar ile bu seriyi mutlaka arşive eklemek hatta vakit bulur bulmaz okumak lazım. Hafta sonu yapılacaklar listesine ekliyorum.
Teşekkürler.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Geleceğin dünyasında, politikacılar hariç, hepsine eyvallah...
Harika tarama ve paylaşım için, çok teşekkürler sevgili Yeryüzü...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
Ortadan bir macera okuduktan sonra baştan sırayla okumaya başladım.
Gayet keyifli, doyurucu maceralar... Teşekkürler doktorum, yakında sıra buna gelecek. Devamı vardır umarım :)
Böyle desem de acele etmeyin, sindire sindire ilerleyelim ;)

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,854
Sen kendini aşmışsın Doktor Bey,:D
Hastalara da aşılıyorsun sen şimdi.:Ğ
Nathan için teşekkürler.
Video'yu izlemeye başlayayım.:(

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Sayın "yeryüzü" kardeşimin sunumları her zaman paylaşımın önüne geçiyor.
Bu sunumların birkaç cümle de olsa, birkaç parağraf da olsa her zaman beğeni kazandığı kanaatindeyim.
Hem paylaşım hem de harika sunum için yürekten teşekkür ediyorum kardeşim.
Saygılarımla...

52308R.gif

12 Şub 2010
15,006
543,638
Nathan Never, gelecek çağlarda yaşayan bir karakter.
Mutantların belli bir nüfus yoğunluğuna sahip olduğu ve aşağı ırk olarak kabul edildiği çağlar.
Mutantların eşit haklara sahip olması için mücadele edenlerin ve mutantların yok edilmesi için mücadele edenlerin politik çekişmeleri.
Mutantların yok edilmesini isteyen bir politikacı Franz Hoenzoller, ismiyle Avrupayı yöneten Hohenzollern Hanedanını çağrıştırıyor. Mussolini tipinde çizilmiş.
Hohenzollern bir nevi Avrupanın Osmanlı Hanedanıdır. Yazarın bu benzetmelerini ilginç buldum.
Demokrasinin adını bile olmadığı karanlık çağlar Avrupasındaki asiller, rahipler ve serflerden ibaret toplumsal yapı, gelecek çağlarda kent katmanlarında yaşayanlar esasına göre ortaya çıkıyor bu kez.
Kanun kaçağını takip edenlerin ismi de bir başka ilginçliği çağrıştırıyor. Vigilantlar ...
Western severlere yabancı değil Vigilantlar. Vahşi Batıda kanun kaçaklarını bizzat cezalandıran, yargılamadan sehpaya çıkaran milis örgütüdür.

Irkçı yaklaşımlara eleştiri dozuyla öne çıkan Nathan Never'ın bu macerası son derece akıcı senaryosu, bitmeyen aksiyon sahneleri ve başarılı çizimleriyle Nathan Never'ı kendisine bağlıyor. Zaten ben de Nathan Never'ı bu seriyle tanımış ve ısrarlı okuycusu olmuştum.

Sevgili doktorum bu maceraya Steven Spielberg ustalığında bir videoyla harika bir tat katmış. Yürekten kutluyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.