BİLGİSAYARIM ÇÖKTÜ,yüzlerce sayfa taradıgım eserler çöp....

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,037
318,118
BİLGİSAYARIM ÇÖKTÜ,
yüzlerce sayfa taradıgım eserler çöpe gidecekti,
yeni bilgisayar almak kolay da
el emegi,göz nuru taramalarım yok olacakdı,
bilgisayar uzmanı arkadaşım üç gün ugraşarak düzelti.

HAYAT SÜPRİZLERLE DOLU,

ÇİZGİ DİYARI İYİ Kİ VARSIN,

YOKSA ESERLERİM
GELECEK NESİLLERE ULAŞMAYACAK,
YOK OLUP GİDECEKTİ.

DURMAK YOK,
HİÇ BİR KARŞILIK BEKLEMEDEN
TARAMAYA,PAYLAŞMAYA DEVAM.
Saygılarımla.​

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,454
7,985
Çok geçmiş olsun üstadım. Emekleriniz gerçekten tartışılmaz. Paylaşımlarınızı özlemiştik. Dosyalar illaki uzman bir kişi tarafından kurtarılır.
Yeter ki size bir şey olmasın. Allah sağlık, sıhhat ve uzun ömürler versin.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,323
Bandırma
Geçmiş olsun Murtaza Ağabey, tekrarını yaşamamanızı dilerim. Bu vesile ile emekleriniz ve paylşımlarınız için bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,879
52,449
Kendi Koltuğunda
Üstadım arasaydın yardımcı olurdum.Üç gün nesine uğraşmış üstadım anakartmı değiştirdi yoksa Biz seni üzüntülü diye foruma girmiyor sanıyorduk o yüzden seni biraz dinlensin diye rahatsız etmedik.Gelişin yine muhteşem olacak. Sen değerlisin üstadım bizler için.

Son düzenleme:

akak

Kıdemli Üye
12 May 2009
147
206
Bilgisayarlar güvenilmez hele virüs her daim aktif se. en güzel çözüm 3.5 inç harici HDD kullanın 2.5 inç lere güvenmeyin soğutma sistemi yok veya yetersiz "bendeki çöktü garantisi vardi yenisi geldi fakat içi bomboş" ve gün sonu yedekli çalışmak işin sağlaması zip ve ya rar yedek almak, gece uykusunu rahat geçirmeyi sağlar, geçmiş olsun.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,209
5,032
Sevgili üstadım, bu sefer, ya sadece donanım arızası olmuş demek ki; ya diskin bilgisayar tarafından görülmez olmuş, ya da diskte yazılımla kurtarılabilir bir sorun çıkmış. Datan güvende kalmış.

Ama bu sana, olabileceklerin bir habercisi olsun.
Uzun yıllardır, tarıyorsun; diskinde sürekli üstüste yazıyorsun, siliyorsun, çiziyorsun; bilgisayarın saatlerce, günlerce açık kalıyor.

Basit ve en ucuzundan bir harici disk al, USB ile bağlayıp, bir gün diskindeki tüm paylaşılmamış taramalarının yedeğini al.
Onları aldıktan sonra, yayınladıklarını da kopyalarsın.
Bunu da 2-3 ayda bir tekrar edersin.
İnan çok daha rahat uyursun ve emeklerin boşa gitmez.

Çünkü disk çökmesinin tekrarlamayacağının hiç garantisi yok.

Son düzenleme:

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Geçmiş olsun. Bu tür bir kayıp, çizgiroman severler için küçük kıyamet gibi bir şey. Kurtarıldığına çok sevindim.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,987
8,406
Murtaza üstadım, geçmiş olsun makina ve teknik cihazlar elbette bozulmaya yüz tutacaktır, insanın en çok yandığı olay kayıtlı değerli bilgi ve belgelerdir. İnşallah değerli bilgi ve belgeleriniz kurtarılmıştır. Bir daha öyle bir üzüntüye maruz kalmamanızı dilerim. Sağlıklı günler dileklerimle.

saruhandurmaz

Kıdemli Üye
1 Şub 2018
126
429
Geçmiş olsun. Hayatta ölüm hariç herşeyin çözümü var. Moralinizi bozmayın.Taradığınız birçok yayın zaten sitemizde mevcut.Hayat kısa.Kendinize iyi bakın.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,597
hiçbiryerde :)
Geçmiş olsun Murtaza ağabey,
kurtulmasının nasıl mutluluk
verdiğini tahmin edebiliyorum
ben de.:24::d:2:
Sağlıklı, keyifli günlerde
'paylaşıma devam' diyelim,
"Sarkomer" hocamızın da
kulaklarını çınlatarak.

sipru

Yeni Üye
4 Ara 2018
81
232
Geçmiş olsun değerli üstadım.Maalesef geçenlerde bende de yurt dışı kaynaklı fidye virüsü ortaya çıkmıştı.Bir şekilde yakalanmışız işte.1000 $ gibi bir para istediler(windows hariç,tüm resimlerim-arşiv kitaplarım-belgelerim-videolarım vb.hepsi kilitlenmişti-kesinlikle açılmıyorlardı.İyi ki yedeklemiştim de bilgisayarı formatlayıp saatlerce uğraşarak yeniden yüklemiştim.Tekrar geçmiş olsun,saygılar...

MİKA

Yeni Üye
7 Mar 2015
8
6
Doğru..size bir şey olmasın..bu arada recovery proğramları jpeg uzantılı dosyaları %95 ile %100 arasında kurtarabiliyor..emeğiniz boşa gitmedi..sevindim..

Gibigibiloft

Yeni Üye
10 Kas 2018
42
238
Bilgisayarda harddiski C ve D olarak kullanın taramaları D kısmına atın bilgisayar çökse bile birşey olmaz aklınızda bulunsun ama harddisk bozulursa onuda çözeriz iyi bir kurtarma proğramı ile, saygılar.

Üsküdar

Süper Üye
28 Ara 2016
2,516
3,739
Murtaza Üstadım çok geçmiş olsun. Emeklerinin kaybolmaması güzel olmuş, bilgisayarı kurtaran arkadaşa da çok teşekkür ederiz.

samihakan

Süper Üye
5 Eyl 2017
1,193
2,013
Murtaza Üstadım, geçmiş olsun.
Belgeleri yedek harici hard diske almanızda büyük fayda var.
Farklı şekillerde de olsa, bir çok kişinin başına gelebiliyor, bilgisayar çökmesi.
Bugüne kadar ki verdiğiniz emekler için teşekkürler, iyi ki varsınız.