HEDİYEMDİR, ÇİZGİ DİYARINA! (3 )

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,454
7,985
Hiçbir karşılık beklemeden ne kadar çok şeyin bizlere verilmiş olduğunu görüyoruz. Gerçekten hakkınız ödenmez üstat. Bu kadar emek veren güzel insanlara gönülden teşekkürler. Böyle değerli çalışmaların kıymetini bilmek lazım.

samihakan

Süper Üye
5 Eyl 2017
1,193
2,013
Murtaza Üstadım.
Dergiyi ciltletmişsin, hani derler ya, evladiyelik. Tam da öyle olmuş, elinize sağlık.
Bizden sonraki nesillere kültürel miras olarak kalacak, çok güzel bir hizmet.
Paylaşım için teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,657
Kasımpaşa
Sevgili dostlar şu husus belirtmeden geçmek istemiyorum.
Sakın yanlış anlaşılmasın, Sevgili Murtaza dostum bu başlıkları açarak ne kadar cömert olduğunu göstermek ya da hava atmak gibi bir amacı yoktur.
Üstadımın tek amacı zaman içinde kaybolacak, değerini bilmeyenlerin eline geçtiğinde çöp muamelesi görecek çizgi romanlarımızın korunması ve gelecek nesillere aktarılması için güvendiği ve bu amacına uygun davranacağını düşündüğü Çizgi Diyarı karargahına göndermek ve bu başlıkları açarak siz değerli dostları da ÖZENDİRMEYE çalışmaktadır.
Kenara köşeye atmaktansa hepsinin toplanabileceği bir yere gönderilmesi en büyük arzusu ve amacıdır.
Bilginize saygı ile sunulur.

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,043
318,381
Sevgili dostlar şu husus belirtmeden geçmek istemiyorum.
Sakın yanlış anlaşılmasın, Sevgili Murtaza dostum bu başlıkları açarak ne kadar cömert olduğunu göstermek ya da hava atmak gibi bir amacı yoktur.
Üstadımın tek amacı zaman içinde kaybolacak, değerini bilmeyenlerin eline geçtiğinde çöp muamelesi görecek çizgi romanlarımızın korunması ve gelecek nesillere aktarılması için güvendiği ve bu amacına uygun davranacağını düşündüğü Çizgi Diyarı karargahına göndermek ve bu başlıkları açarak siz değerli dostları da ÖZENDİRMEYE çalışmaktadır.
Kenara köşeye atmaktansa hepsinin toplanabileceği bir yere gönderilmesi en büyük arzusu ve amacıdır.
Bilginize saygı ile sunulur.

Sayın adminim,
duygu ve düşüncelerimi ifade etmektedir,
like,teşekkür mesajları,şan ,şöhret,
HİÇ BİR ŞEYDE GÖZÜM YOKTUR.
Bu yaşdan sonra bir avuç kara toprak ve bir mezar taşı bana yeterlidir,
Okul yıllarından beri biriktirdigim,
arşivim ölünce yüzlerce örnekde oldugu gibi yok olacakdır,
ya sahafa,
ya çöpe.
Kahin olmaya lüzum yok,acı gerçek budur.
Arşivim ÇİZGİ DİYARI sayesinde dijital ortamda paylaşılarak ölümsüz olacakdır.
Eserlerin orjinalleride ÇİZGİ DİYARI KÜTÜPHANESİNDE saklanacakdır.

ÇOK ÜZÜLDÜGÜM BİR ANIMI ANLATMAK İSTİYORUM.
Büyük tarih yazarı YILMAZ ÖZTUNA,
(internetden araştırarak eserlerini görürsünüz)
Vefat etdikden 4-5 gün sonra ailesi sahafa telefon ederek eve çagırıyor,
(sahaf bana anlatıyor)
Eve gidince hanımı ve çocukları beni karşıladı,
evi boyatayacagız ,bütün kitapları verecegiz.
Ev boyalıydı,yüzlerine yalan söylüyorsunuz diyemedim,sustum.
İki kamyon kitabı bedava sayılacak kadar ucuza aldım.
ÇOK ÜZÜLDÜM,
yüzlerce örnekden sadece biridir,
Arşivi olan çizgi roman sevdalıları,
(Allah gecinden versin) ölünce arşiviniz ne olacak...
sadece kendinizi degil,
Gelecek nesilleri düşünün.
Eserleri tarayın,yapamıyorsanız taratın,
emanet bana verin,
taradıkdan sonra iade ederim,
digital ortamda ölümsüz olsun.
ÇİZGİ DİYARI KÜTÜPHANESİNE bagışlayın.
Saygılarımla.​

samihakan

Süper Üye
5 Eyl 2017
1,193
2,013
Murtaza Üstadım.
Yazdıklarınızda çok haklısınız. Sahafa gitmesi bile nimet. Çöpe gidebilir veya yakılabilir. Kağıt olarak çok bir kıymeti olmayabilir ama içerisindeki bilgiler bir emek ile meydana geliyor, bu emeğe yazık, herşeyden önce.
1990'lı yıllarda Milliyet Aktüalite dergisini biriktirip, kendi imkanım ile amatörce karton kapak ile ciltlemiştim bile ama kıymetini bilemediğim için, kayboldu yada yakıldı, ne olduğunu tam bilemiyorum ama kıymetini bilemediğime üzülüyorum.

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,229
Verilen emek için teşekkürler.

Benim değinmek istediğim bir konu var o da sahaflar. Ne yazık ki büyük bir kısmı bu tarihi eserlere sadece kağıt gözüyle bakıyorlar. Ellerine nice hazineler geçiyor. Kimisi direkt çöpe gidiyor.

İnşallah hep birlikte siteyi daha da zenginleştiririz.