Milli Kütüphane’nin kitaplarının kilosu 20 kuruştan

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
11,988
315,091
Milli Kütüphane’nin kitaplarının kilosu 20 kuruştan

16-Şubat 2016-ODA TV sitesinden.

Türkiye’nin en büyük sahafı olan ANTALYA-LI İlhami Dilek, devlet kütüphanelerinin tasfiye edildiğini söyledi.
Milli Kütüphane’nin kitaplarının kilosu 20 kuruştan kitapçılara satıldığını aktaran Dilek,
son dönemde okul kütüphanelerinin de kapatıldığını belirtti.

u5Ie6c.jpg

Hurdacılardan kitap gelir.
Son zamanlarda Türkiye genelinde yaygınlaşan bir durum; devlet kütüphaneleri tasfiye ediliyor.

KİTAPLAR,HURDACILARA,KAGITÇILARA VERİLİYOR,

Bu çok ilginç. Örnek vereceğiniz kütüphaneler var mı?

Ankara’da Milli Kütüphane’nin kitapları ihale usulüyle kilosu 20 kuruştan kitapçılara satıldı.
Bu konuda internete girerseniz değişik bilgilere ulaşırsınız.
Kütüphaneler ellerindeki eski kitapları tasfiye ediyor.
Sadece devlet ya da halk kütüphaneleri değil, okul kütüphaneleri de tasfiye ediliyor.

16-Şubat 2016-ODA TV sitesinden.​

Son düzenleme:

hadramut

Aktif Üye
19 Eyl 2009
385
852
selam ile

kütüphanelerimiz biz ölünce ne olacak ki.kapladıgı yer problem olacak sonra hurdacılara yada kâğıt toplayıcılara.kimin umruna gelecekki o kitaplarla olan yaşanmışlıklar.

okul yada milli kütüphanenin başına gelenler yarın başımıza geleceklerden farklı mı olacak.onumu bekliyorduk.ihtilallerde azmı dergilerimizi kitaplarımızı yaktık.

gerçekten zengin biri bir vakıf kursa ve orayı devam ettirecek bir varidat ta oluştursa bizde hurdacıya yada kâğıt toplayıcılara gidecek kitapları ÖLMEDEN oraya bağışlasak ne iyi olurdu.

söylecek söz çok da dil dokuz bogum.

selam ile

DeepDark

Yeni Üye
19 Nis 2010
83
251
Allah bildiği gibi yapsın!....

Sorsan hepsi dindar... Sorsan hepsi "bana bir harf öğretenin" diye başlar...

Amaç ve hedef tamamen "Türk Milli Kültürü, Tarihi ve Devletin Hafızasını Silmek"

mustibey

Süper Üye
23 Ara 2010
2,161
4,968
Postu görmeden diğer kütüphane konusunun altına bu haberin benzerini paylaştım. Kusura bakmayın.
Aynı hatayı ben de yaptım, insan kitap kıyımı ile ilgili bir bir başlık görünce diğerlerine bakmadan konuya dalıyor. Gerçi ne farkeder ki; yangın aynı yangın!

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,695
Geçenlerde sahaftan aldığım kitaplardan biri..Görüldüğü gibi kütüphaneden çıkmış görünüyor muhtemelen hurda fiyatına verildi.

lHn3O7.jpg

Ray Luca

Aktif Üye
11 Tem 2016
348
1,317
Çengelköy
Bende onlarca kütüphane tasfiyesi kitap var.
Çeşitli kütüphaneler zaman zaman eskimiş, hükmünü yitirmiş kitapları yenilerine yer açabilmek için tasfiye ederler.
Milli Kütüphane'deki durum ise farklı.
Milli Kütüphane'de bildiğim kadarıyla Türkiye'de basılmış bütün kitaplar var.
Ve yine bildiğim kadarıyla olmak zorunda.
Kuruluş kanunu lağvedilmişti.
Sanıyorum Cumhurbaşkanlığı taraflarında bir yere taşınacak.
Yeni statüsü ne olacak, kitaplar ne olacak gibi sorular cevap bekliyor.