50.000 Like (Beğen) ve 500.000n tık için teşekkür ederim.

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,032
317,725
Ben sanırım, kitap sevgisi diye bir sevgi tıpkı ana sevgisi, kardeş sevgisi, yâr sevgisi gibi bir sevgidir.
Dedim ya, bu sevgi insanın içinde doğuştan vardır; ama uyuyordur sanırım.

Vazgeçilmez Bir Tutkudur, Kitap Sevgisi

Aslında öyle bir sevgi var. Yeter ki siz onu keşfedin, onu bulun. Ona bir defa alıştınız mı asla vazgeçemezssizniz. Çok seversiniz onu çok. Her gittiğiniz yere birlikte gidersiniz. Otobüste, vapurda, trende, uçakta. Tatile gidersiniz onunla, uyumadan hemen önce onunla olmak istersiniz. Yaprakları solmasın diye itinayla çevirirsiniz. Kapağı eskimesin diye cilt giydirirsiniz. Evet tahmin ettiğiniz gibi sözünü ettiğim sevgim kitaplar için. Kitapları yeter ki sevin, onu okumaktan asla bıkmayacaksınız. Fazlası zarar olmayan nadir şeylerdendir. Çeşit çeşit, boy boy kitaplar. Kimizi insanların acılarını sevinçlerini kısaca yaşamlarını bize aktarırken kimisi de yeni bilgilere pencere olur. Kimi kitaplardan arkadaşlığı dostluğu öğrenirken kimi kitaplardan da şiiri, türküyü şarkıyı öğreniriz.

Bize istediğimiz her şeyi öğretmeye hazır sadık dostlarımızdır kitaplar. Şimdi siz söyleyin bakalım, kitap sevgisi çok güzel değil mi?

Sevgilerimiz çok olsun.

Teşekkür ederim arkadaşlarım, sıcak dilekleriniz için, sevimli like-leriniz için, harika gülümsemeleriniz için, bu unutulmaz anlar için teşekkürler!

Beni yalnız bırakmayan ve şu an gerek yanımda gerek ise mesaj atarak bu özel günümde manevi yönden yanımda olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Kitap Sevgisi
Kitaplarda buldum ben güzel insanları,
İmkansızlıklarla bir sınır çizgisi çizdim.
Tabiattan sözler buldum,
Aşikar olduğumuz peri masallarındaki karakterleri öğrendim.
Peri masalı mutlu sonla bitmezmiş , bunu öğrendim.
Sevilmeyi öğrendim bazen,
Eleştiriyi tanıdım.
Ve sonsuzluğu tattım.
Gizemli ormanlarda dolaştım,
İliklerime kadar hissettim.
Sevmeyi öğrendim,
İnsanları tanıdım.

HİÇ BİR KİMSEDEN HİÇ BİR ŞEY BEKLEMEDEN PAYLAŞIMA DEVAM EDECEGİM.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,991
13,508
Sayın Murtaza bir tuşa basarak size ettiğimiz teşekkür aslında hiç de yeterli değil, bunu biliyoruz. Her gün istisnasız paylaşım yapmak ve bunu hiç bir karşılık beklemeden, bıkmadan usanmadan yapmak gerçekten önünde saygıyla eğilmeyi gerektiren ulvi bir davranış. Tozlu depolarda, sandıklarda kaybolup gidecek nice bilgiyi, anıyı bir tık uzağımıza getiriyorsunuz. Çok teşekkür ederim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,440
hiçbiryerde :)
Ekenciz üstadıma katılıyorum;
hiç yeterli olmasa da bir like
tuşuna basarak teşekkür edebiliyoruz çoğu zaman.
Nice elli binlere, beşyüz binlere...
Olağanüstü arşivinizle
çok büyük değer kattınız. Sağ olun
var olun Murtaza üstat.

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Belki bir ölçü olarak kabul edilemez ancak binlerce like size feda olsun üstadım.
Sizin gibi değerli bir insana.

afu

Onursal Üye
1 Şub 2011
680
5,016
İstanbul
Kitap sevgisini ne güzel ifade etmişsiniz.
Bu sevgiye ülkemizde keşke daha fazla insan sahip olsaydı. Bugünkü saçma sorunlarımızın çoğu hiç yaşanmamış olurdu.

Boş bir zamanınızda elinizdeki bu hazineyi nasıl oluşturduğunuzu, muhafaza ettiğinizi vb bilgileri paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,162
Değerli paylaşımlarınız için canı gönülden tekrar teşekkür ederim. Paylaşımlarınızdaki dergilerden istifade ediyorum sıklıkla. Sağolun.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
Ne dmiş düşünürün birisi..
İmkanım olsa,buğday yerine,kitap ekerim..
Buğday vaz geçilmezlerden,demekki kitap hiç vaz geçilmezlerden..
Belirtiğin rakamlar,verdiğin emekler karşısında,az bile..
Nice 50.000 dilklerimle..

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,069
yeri geliyor hiç bakmadığımız bir paylaşım geçip gidiyor sonra bakıyoruz yine paylaşım yapan murtaza bey hepsini okumasakda teşekkur etmesekde gönülden yapıyoruz bu işi teşekkurler...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Murtaza ağabey senin hakkını asla ödeyemeyiz. Gerek arşivini bizlerin istifadesine sunman ve gerekse bunlar için muazzam derecede zaman ayırman her türlü takdirin üstündedir kanımca.. Sayende geçmişte okuyup özlediğimiz bir çok dergiye ulaşırken, kaçırdıklarımıza da uzun yıllar sonra kavuşuyoruz.. İyi ki varsın değerli büyüğüm.. Yürekten teşekkürler..

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,086
Kastamonu
Murtaza abi, senin gönlümüzdeki yerini anlatmak için 50 bin, 500 bin gibi rakamlar bir şey ifade eder mi sanıyorsun?

Biz seni kitap gibi seviyoruz!