3.000'nci paylaşımım!

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
11,988
315,080
3.000 paylaşımımı yapdıgım için sevinçliyim,mutluyum.
Bu günleri görecegimi hiç tahmin etmiyordum.
YA
Arşivim benle beraber mezara gidecekdi yani yok olacakdı ( Haluk Abinin ULAŞAMADIGIMIZ ARŞİVİ gibi )
YA DA
Paylaşaçak önce Çizgi Diyarına sonra gelecek nesillere hediye edecekdim.
Fazla paylaşım yapıyorum diye bazı arkadaşlar kızıyor,onlara soruyorum.
Yarın sabaha sag çıkacagımızın garantisimi var.
Bir an önce,bir saniye önce paylaşım yapalım, yarın ne olacagı belli degil.

TERCİH MESELESİ

KİMİ arşivini seyreder,bendeki arşiv kimsede yok diye gururlanır,

KİMİ sessizce indirme yapar,ne like tıklar nede yorum yapar.

KİMİDE her türlü zorluga gögüs gererek,fedakarlık yaparak paylaşım yapmaya çalışır.

Hiç kimseden hiç bir şey beklemeden paylaşım yapıyorum.
Sözün özü en son nefesime kadar paylaşım yapmaya çalışacagım.
Saygılarımla.​

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
Nice 3000 lere üstadım.
Devam,ileri
yok ruhunda asla geri.
seçmedin sıcak soğuk yeri
Yeni nesile bırakmak için
Kalsanda bir kemik deri..
Paylaştın hep seri

kalmasada gözünün feri
Dediğimiz gibi çok seviyoruz seni

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Sizdeki paylaşma azmini takdir etmemek elde değil. 3000 paylaşım dile kolay. Her biri 50 sayfa bile olsa 150.000 sayfa eder. Birine tek tek o kadar say desek bile ne büyük emek eder. Hakkınız ödenmez, sağ olunuz.

teks55

Çeviri & Balonlama
5 Ara 2016
2,451
7,953
Dev bir hazine
bunu tek başına yapabilmek ayrı bir meziyet
40 kişinin anca yapabileceği bir şeyi tek başına yaptınız
adeta tek kişilik bir ordu gibi gibisiniz

yüreğinize sağlık

sülük

Kıdemli Üye
2 Haz 2016
138
246
3000 paylaşım..çılgın bir rakam..ne yazacağımı,ne diyeceğimi şaşırdım.. ailenin babasına anasına yani büyüğüne '' Allah seni başımızdan eksik etmesin'' denir ya hani.ben de onu diyorum abiciğim; Allah seni başımızdan çizgidiyarından eksik etmesin.

Geceyürüyen

Süper Üye
19 May 2010
574
2,087
Tüm paylaşımlarınız için çok teşekkürler Üstadım,zamanında bende kitap taramış paylaşmıştım.Gorundugu kadar kolay olmadığını emek veren bilir;emeklerinize sağlık..

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,798
Nice 3000 (yazıyla üç bin)lere...
Tarayıp yüklediğiniz çoğu dergiyi ben hem yaş gereği hem de ilgi alanı sebebiyle gördüm ya da sahibim. Ancak benim açımdan, bu dergileri dijital arşivde bulundurmak büyük bir konfor ve keyif. İstediğim an istediğime şak diye ulaşıyorum. Kendi adıma çok teşekkür ederim.

Ama mevzunun benden daha önemli bir boyutu daha var;
Elimde Balkan Harbi yıllarından "Karagöz" ve İkinci Dünya Savaşı yıllarından "Karikatür" dergileri var. Yüz yıl ve elli yıl öncenin bu iki önemli olayını o dönemin aydınlarının gözünden izleme ayrıcalığına sahibim. En kısa zamanda bunları tarayıp siteye yüklemek istiyorum ki bu ayrıcalıktan isteyen herkes faydalanabilsin. Bunları sadece kendime saklamak bana hem ayıp hem günah geliyor.

Dijitalleştirdiğimiz her dergi gelecek nesillere bırakılan bir belge. Örneğin mizah dergileriniz. Demirel'li, Ecevit'li, Özallı yılları yaşamış biri olarak sayenizde, yıllar sonra o döneme bakabiliyorum ve önümde engin bir sosyolojik deniz açılıyor. Bizden sonraki nesiller, bu yılları anlayabilmek için yine sayenizde benzersiz bir kaynağın sahibi olacaklar. Bir kişi bile yararlansa büyük kârdır.

Siz istediğiniz kadar paylaşım yapın, canı isteyen yükler istemeyen yüklemez.
Tekrar tebrikler ve nice üçbin (rakamla 3000)lere!

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,062
2,792
Murtaza Üstadım 3000 kere maşallah .... -ve en az 3000 kere teşekkür.- emeğin ve hakkın ödenmez.

nicomedes

Onursal Üye
30 Nis 2014
878
3,910
İzmit
Üstadım siz ve sizin gibi herhangi bir karşılık beklemeden ellerindeki her eseri bin bir zahmetle paylaşan diyar dostlarına tüm çizgi roman severler olarak müteşekkiriz, sağ olun var olun.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Ben de nice üç binlere diyeyim.
Muhteşem bir iş bu ve devam
ettiğine şahit oluyoruz biz şanslı
insanlar. Eline, gönlüne sağlık
Murtaza üstadım, selam ve saygılar.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Üstün paylaşım ruhunuz ve inanılmaz emekleriniz için çok teşekkür ederim. Paylaşımlarınızdan istifade eden ve takip eden biri olarak ilgiyle izliyorum sizi.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
Arşivinizi bizlere açmakla kalmadınız, bir de sırf daha hızlı paylaşabilmek için 5.000 lira verip hızlı, yeni bir tarayıcı satın aldınız (doların son durumundan sonra acaba kaç lira olmuştur o tarayıcı, 10 mu?) Bunlar büyük fedakarlıklar ve hiç unutulmazlar.

Küçük bir anekdot: Sevgili "murtaza5" son tarayıcısını almadan önce mesaj atarak benden fikir istemisti, ben de cihazı pahalı bulmuş ve pek taraftar olmadığımı belirtmiştim, ama o yine de aldı. Onun yükünü hafifletmek için bazı dergileri tarayarak ona yardımcı olabileceğimi de yazmıştım. O da paylaşımlarının hepsinde bizzat kendi emeğinin bulunmasını tercih ettiğini, bütün gün işte çalıştıktan sonra akşamları ayakta duracak hali kalmadığını, ama yine de Çizgi Diyarı (gelecek nesiller) için tarama yapmanın ona huzur verdiğini yazmıştı. İyi ki varsınız sevgili "murtaza5". Nice üç binlere.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Ellerinize ve emeklerinize sağlık.
Güzel tarama ve paylaşımlarınız için sağlıklı günleriniz olsun.
Her gününüz sağlıklı ve mutlu olsun.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,066
Emekleriniz için teşekkurler.evet tarama işi kolay değil tarayanlar bilir.ama en güzeli arşivinizi bizlerle paylaşmanız.Kaybolup giden eserler böylece gün yüzüne çıktı.Nice paylaşımlara...saygılar.emeğiniz çok buyuk.....

Sinan Atik

Yönetici
13 Haz 2011
2,395
6,514
Ankara
Çocuklarıma karşılık gözetmeksizin vermenin ne anlama geldiğini, ne kadar değerli olduğunu anlatırken örnek olarak gösterebildiğim bir tanıdığım olduğunuz için teşekkür ederim.
Her şeyin gönlünüzce olmasını temenni ederim.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Çok büyük emek...
Çok büyük fedakarlık...
Çok büyük vefakarlık...
Ne yazılabilir ki...
Her birine harcanan zaman 1 saat olsa ömürden ayrılan 3000 saat eder...
Herkesin harcı değil!..
teşekkür ediyorum sevgili kardeşim;
güzel gönlünüz için,
emekleriniz için,
çoğuna teşekkür bile edemediğimiz paylaştıklarınız için,
dostluğunuz için...
Sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

52308R.gif

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
1 den 3000 e kadar saymak ne kadar zaman alır bir deneyin isterseniz.
Birden başlayın üç bine kadar sayın hiç durmadan saatler alır saymak dahi.
Taramak ve paylaşmak ve bunu sistematik bir biçimde yapmak ve bunu karşılık beklemeden yapmak ve bunu kimseler görmeden yapmak ve bunu her şeye rağmen yapmak.
Büyük bir çabanın büyük bir emeğin büyük bir başarı hikayesinin kısa bir özeti gibi 3000.paylaşım.
Dile kolay paylaşımların , dile kolay çalışmaların büyük sanatçısı Murtaza bey.Büyük bir paylaşım sanatçısı.Büyük bir çizgi roman mühendisi.Duayen bir isim.
İçtenlikli yazısını okurken dar kalıpların üstünde ki erdemli insan tavrının incelikli ifadesi ise tam Murtaza beyi anlatmış.
Paylaşılmayan kitapların tekelci sahibi olmak hatta belki kimsenin bilmediği çizgi romanlara sahip olmak bir tür ayrıcalık gibi egoyu okşasa da aslında ne kadar basit bir yaklaşım olduğunu 3000.paylaşım tam olarak hissettiriyor.Sende kalan şey sadece egodur.Tekelcilik her alanda insanlığa musallat olmuştur.Tekelciliğin anlık tatminine biz karaborsacılık diyoruz.Finans tekeli oluşturmak ta böyledir.Altın tekelide bilgi tekelide , çizgi roman tekelide.Çizgi roman seven herkesin olmalıdır.Çizgi roman kendini çocuk hissedebilen herkesin olmalıdır.Çizgi roman paylaşmayı bilen herkesin olmalıdır.Paylaşılmayan çizgi romanların asilzadesi olmaktansa paylaşılan çizgi romanların tarayıcısı olmayı tercih ederim.Murtaza bey benim için böyle bir anlayışın zirve noktalarındandır.Çizgi romanda paylaşımcılık konusunda ana akım ekollerden diyebileceğimiz Profesör Ekolünün en büyük temsilcilerinden birisidir dost insan sevgili Murtaza bey.Önemli olanın salt paylaşım olduğu varsayımından hareket eden bu ekol diğer bütün ekolleri zamanla kendi bünyesi içinde hemen hemen eritmiş vaziyette.Farklı yaklaşımlar olsa da insan doğası gereği paylaşmadan mutlu olamaz.
Evet üstüne basa basa yazmakta fayda var.İNSAN PAYLAŞMADAN MUTLU OLAMAZ.İnsan öğrenmeden mutlu olamaz.İnsan yardımlaşmadan mutlu olamaz.İnsan destek ve dayanışma olmadan mutlu ve huzurlu olamaz.
Murtaza bey bizim için öyle bir değer işte.Benim açımdan Haluk beyin oluşturduğu Profesör ekolünün günümüzde ki en büyük temsilcilerinden birisi.
Salt paylaşmak anlamında değil insanları severek ve bunu yaparken de huzur bularak devam ettirilen çalışmalar.
Dünyada çok insan var yaşamıyla iz bırakabilen ve öldükten sonra ölmez eserler bırakabilen insan sayısı ise o kadar az ki.
Sevgili Profesör böyle bir insandı.
Çok mutlu ve umutluyum ki onun felsefesinden onun ışığıyla devam eden Murtaza bey gibi değerler var.
Özellikle bu yazıyı geç yazmak istedim.Bütün yorumları özellikle okumak istedim.Neden derseniz daha mutlu olmak için.
Değer bilmek çok önemli bir kavramdır.Bir değer kolay yetişmiyor.
Murtaza bey anlamlarla yüklü bir şiirin en anlamlı parçası.Murtaza bey içimize işleyen bir şarkının en güzel nağmelerinden birisi.Murtaza bey tesirinden kurtulamadığımız bir romanın en can alıcı noktası.
Murtaza bey ve paylaşım sanatının zirve isimlerine bir kez daha teşekkürlerimi sunarken aramızda olmayan sevgili Profesörümü çok özlediğimi bir kez daha belirtmek istiyorum.
Erken bir kaybın dinmeyen acısımıdır çaresizliğin ince sancısımı tarif edemediğim yokluğunun doldurulamaz boşluğumudur bilmiyorum ama onu her geçen gün daha çok özlüyorum.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
...
Evet üstüne basa basa yazmakta fayda var.İNSAN PAYLAŞMADAN MUTLU OLAMAZ.İnsan öğrenmeden mutlu olamaz...

1994 yapımı Postacı (Il Postino) diye bir İtalyan fimi vardı. Şilili şair Pablo Neruda'nın 1950'li yıllarda siyasi sürgün olarak bir adada geçen yılları dramatize ediliyordu (Neruda'yı Fransız aktör Philippe Noiret oynuyordu). Şaire bisikletiyle mektuplarını taşıyan genç postacının giderek şiiri sevmeye başlaması anlatılıyordu. Postacı aşık olduğu kızı Neruda'nın şiirleriyle tavlar. Bunu öğrenen Neruda "benim şiirimi kullanmışsın" diye sitem eder. Postacı "Bu doğru, ama o şiir sana ait değil" diye cevap verir. Neruda, "benim şiirim" diye üsteleyince postacı: "Şiir, yazana değil ihtiyacı olana aittir." diye son sözü söyler.

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
daha 4 ay önce 3binlerden konuşurken şuan 4binleri geçmiş üstad. ellerine sağlık. mouse tıklayan parmaklarına allah zeval vermesin :):2::31::46:

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Paylaşım ruhunun en güzel ve değerli örneklerinden biri. Her biri için ayrı ayrı teşekkürü fazlasıyla hak ediyor.

aksamsefasi

Süper Üye
5 Eki 2018
4,513
85,126
İzmir
3bin 4 bin derken bir baktım ki Murtaza üstad 5binleri de geçmiş, ellerine emeklerine sağlık üstad. Büyük emekler, büyük fedakarlıkların sonucudur bu rakamlar...