GIRGIR-SON EFSANE-177sayfa-İNTERNETDE İLK DEFA

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
11,988
315,112

Şimdi neden Gırgır yok?
Ne oldu da Gırgır bitti?
Bir daha Gırgır gibi bir dergi çıkar mı?
Türk mizahında işler kötü mü gidiyor?
Gırgıra emek veren, Gırgır ekolünün içinde yetişen tüm yazar, çizerlere bu soru hep sorulur.
Bana da bu sorular Gırgır tiryakileri tarafından çok soruluyor..
. Bende dilimin döndüğünce anlatmaya çalışıyorum...
Bu kitapta bu soruların yanıtını vermeye çalışırken geçmişe uzun bir yolculuk yaptım.
Anılar canlandı...
Ve bu anılardan bir kısmını bu kataba aktardım.
Kitabı okurken çok özlediğimiz 80´li yıllara bir yolculuk yapacağınızı düşünüyorum.
Gırgırlı günleri anlatırken değişen Türkiye´nin bir belgesel filmini çektiğimi hissettim.
Milyonlara ulaşmış Gırgır´ı anlatmak hiç de kolay olmadı.
Bu kitabın tarihine tanıklık edeceğini bildiğim için mümkün olduğunca dikkatli olmaya çalıştım.
Eksik gedik hiçbir şey kalmasın istedim.
Murat Kürüz

İNTERNETDE İLK DEFA ÇİZGİ DİYARINDA..

GIRGIR-SON EFSANE-177sayfa-İNTERNETDE İLK DEFA
Saygılarımla.​

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
Kitap için teşekkürler sevgili "murtaza5". Murat Kürüz Gırgır'ın öyküsünü kendi öyküsüyle paralel olarak belgesel tadında çok canlı ve içten anlatmış.

Bu vesile ile internete göz attığımda Murat Kürüz'ün geçen yıl Bodrum'da hayata veda ettiğini öğrendim. Zamansız bir kayıp olmuş. Kitap 2007 yılında basılmış, demek ki Kürüz o tarihte o acımasız hastalığa yakalanmamıştı. Aşağıda onun Kediler sergisindeki naif resimlerinden biri var:
Vpo2tX.jpg

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Değerli yöneticimiz, Sevgili dostumuz murtaza5
harikalar yaratmaya devam ediyor.
Gün geçmiyor ki yeni ve muhteşem bir sürpriz paylaşımıyla karşımızda.
Ellerinize ve emeklerinize sağlık.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Demek çizgi diyarında. Şimdi ben aldım, haberin olsun, Murtaza. Üstelik para da vermedim, zaten istesen de vermem. Görüşmek üzere, teşekkürler.:)