Mizah Kültürü Sayı-3

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
O7qMYZ.jpg

İ.B.B yayınıdır.Emek veren dostumuz sağolsun.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Çok ilginç bir dergiyi bizimle buluşturmuşsun üstadım.

Birkaç nedenle ilginç:

1) İki yayın koordinatöründen birisi sevgili üstadımız Hakan Alpin'miş.

2) Siyasal kutuplaşmanın bugün geldiği boyuttan epey uzak olduğumuzu gözlemleme şansı verdi bu dergi.

3) İçeriğinin çok büyük bölümü çizgi romana ayrılmış.

Dolayısıyla dostlara biraz zaman ayırıp dergiyi incelemelerini öneriyorum.

Büyükşehir Belediyesi'ni internet sitesinde başka sayılar var mı diye araştırdım ama nedense bulamadım.

Dergiyi tarayan dostumuza ve bizimle buluşturan serdary67 üstadıma teşekkür ediyorum.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Hatırlanmak güzel elbette, teşekkür ederim. Mizah Kültürü Dergisi'ni Hasan Kaçan'ın teklifiyle hazırlamaya başlamıştım. Serde çizgiromancılık olunca, mizah unsurunu da evrensel boyutlarıyla ele alarak ve ıskalamamaya çalışarak yayını 19 sayı hazırlama şansı bulmuştuk. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.'de yaşanan bir yönetim değişikliği nedeniyle devamı maalesef gelmemişti. Ancak her daim gıptayla ve güzelliklerle hatırladığım bir yayın oldu Mizah Kültürü. Sevgili abimiz, ustamız Hasan Kaçan'ın da kulaklarını çınlatıyorum buradan ve böyle bir yaynda yer alma fırsatı verdiği için hayırla yad ediyorum kendisini.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Hatırlanmak güzel elbette, teşekkür ederim. Mizah Kültürü Dergisi'ni Hasan Kaçan'ın teklifiyle hazırlamaya başlamıştım. Serde çizgiromancılık olunca, mizah unsurunu da evrensel boyutlarıyla ele alarak ve ıskalamamaya çalışarak yayını 19 sayı hazırlama şansı bulmuştuk. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.'de yaşanan bir yönetim değişikliği nedeniyle devamı maalesef gelmemişti. Ancak her daim gıptayla ve güzelliklerle hatırladığım bir yayın oldu Mizah Kültürü. Sevgili abimiz, ustamız Hasan Kaçan'ın da kulaklarını çınlatıyorum buradan ve böyle bir yaynda yer alma fırsatı verdiği için hayırla yad ediyorum kendisini.
Üstadım diğer sayılardan elinizde var mı?Gerçekten kaliteli bir dergiymiş.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Maalesef hepsinden birer adet var, fazlaların hepsini isteyen arkadaşlara geçmiş yıllarda hediye etmiştim..

Keşke tarayıcım olsa sizden ödünç alıp sonra kargoyla size geri yollardım.Kapaktaki darkwood sakinleri zaten bir efsane yayındı.O da eksik kaldı.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,781
15,130
Sevgili dostum, Darkwood Sakinleri'nden ne kadar eksiğin varsa, 1. sayı hariç, o kalmadı elimde, yaz bana. Hepsini sana kargoyla hediye olarak göndereyim. Kargo bedelini ben öderim diyen dileyen tüm Çizgi Diyarı dostlarına da elimde kalan sayıları aynı şekilde seve seve gönderebilirim. Bana adres bilgilerini ve istedikleri sayıları yazmaları yeterli :)

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Sevgili dostum, Darkwood Sakinleri'nden ne kadar eksiğin varsa, 1. sayı hariç, o kalmadı elimde, yaz bana. Hepsini sana kargoyla hediye olarak göndereyim. Kargo bedelini ben öderim diyen dileyen tüm Çizgi Diyarı dostlarına da elimde kalan sayıları aynı şekilde seve seve gönderebilirim. Bana adres bilgilerini ve istedikleri sayıları yazmaları yeterli :)

Değerli hakan bey benim evde kitap dergi koyacak yerim kalmadı.Ama karargahla irtibat kurup onlara yollarsanız onlar tarayarak foruma koyarlar böylece herkes faydalanır.Zeki abiii komutanım bir bakıver bak hakan bey ne diyor.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul

Kargom yola çıkmış bile. :)

Üstadıma çok teşekkür ediyorum. Beni mahcup etti. Çizgi roman dünyamıza çok ama çok fazla şey kazandıran üstadımıza olan borcum bu son jesti ile iyice arttı. Çizgi roman sevdasını yaygınlaştırmak için elimizden gelen gayreti göstererek bir kısmını ödeyebiliriz belki.

Üstadım, dostlarımızdan talep gelmesi ve kargo bedelini ödemeyi kabul etmeleri durumunda elindeki dergileri seve seve gönderebileceğini tekrarladı.

Bir kez daha hatırlatmış olayım.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201

Sayın Hakan Alpin,

Ne yazık ki çok geç kalmışım, ama gene de bir umuttur:

Elinizde hala 4. ve 7. sayılar mevcutsa beni çok mutlu edersiniz. Uzun süredir arıyorum ancak ne yazık ki bulamıyorum.

Saygılarımla,

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Sayın Hakan Alpin,

Ne yazık ki çok geç kalmışım, ama gene de bir umuttur:

Elinizde hala 4. ve 7. sayılar mevcutsa beni çok mutlu edersiniz. Uzun süredir arıyorum ancak ne yazık ki bulamıyorum.

Saygılarımla,

Bana şans getirdiniz, 4. sayıyı da buldum. Geriye bir tek 7. sayı kaldı. :)