Mizah Kültürü 01

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,802
Mizah-K-l1-001.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Mizah tüm romanların toplamından 1 basamak daha üsttedir.
Her geçen gün şekli değişse de mizah en büyük sanattır.
Mizah sizinle gurur duyuyor üstat.:)

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,231
BizdeOsmanlıcadan çevrilmiş Güngörmüşler vardı sanki...
Teşekkürler üstad.

Doğru hatırlıyorsunuz sevgili "savok". Sevgili "Shoryuken" 2014 yılında
Resimli Perşembe adıyla Osmanlıca'dan günümüz Türkçesine çevirip balonlamıştı. Ayrıca konu rahmetli "Haluk Yücesoy"un 2013 yılında başlattığı bir konu altında uzunca tartışılmıştı. Dergi için teşekkürler sevgili "Melih41".

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Mizah dergileri olmazsa olmazlarım arasındadır.Lisede İstanbul da her hafta mutlaka ama mutlaka alırdım.Çocuktum koştum oynadım büyüdüm yine en zor zamanlarda moral ve motivasyonumu yükseltmek için almaya devam ettim.Dardayım yalanım yok günlerde yine ilaç gibi almazsan olmaz zamanlarda okumaya devam ettim.Stero Seyfiler ,Utanmaz Adamlar , En Kahraman Rıdvan'lar.
Çantamda her zaman bir mizah dergisi bulunur en sıkıntılı zamanlarımda el altında bulunsun.Mizahın kaliteli yapıldığı zamanları yaşamak gibi ayrıcalıklı günlerimiz oldu.Mizahın güzel yapıldığı dönemleri görebilmek gibi şanslı zamanlarımız oldu.Bir mizah dergisi yeniden yayınlanacaksa adı TEBESSÜM olmalı.Halen tebessüm edebilmekteyken.Bir köşe yazarı bir kaç gün önce " çizgi romanlar yazmak isterdim " demişti.Siyasete bulaşmadan, politik mevzulara derin dalışlar yapmadan ,kimseyi yargılamadan gerçekten çizgi romanlarda yazılmalı.Güzel besteler de yapılmalı , güzel sözlerde söylenmeli , güzel yazılarda yazılmalı , güzel resimlerde yapılmalı insanlar sabahın erken bir saatinde mutlu işine gitmeli gelecek kaygısı yarına yetişme telaşı olmadan , severek yaşamalı.Şairler umut dağıtsın en güzel betimlemeleri yapsınlar.Kelebeğin kanadındaki ışıltıyı görebilsinler , bahar sabahında gül yaprağında ki çiğ tanesini ölümsüzleştirsinler ,puslu bir havada sisler bulvarında aşıkları yürütsünler , Kazablancada buluştursunlar , gökyüzünde umut görsünler, doğan ayın ilk ışıklarında yakamozu bulsunlar , ağır ağır süzülen kar tanesinde bir tanesini bulsunlar , yağan yağmurda sevgilileri aşktan sırılsıklam etsinler , kaf dağının ardında kendi gölgelerini arasınlar , Prometeusa övgüler dizsinler güzel şeylerde olsun bunu hakediyoruz.Selamlarımızla .