Mister No 001 (Renkli Tam Macera)

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Farklı karakterlerin hikayelerini balonlamayı bu işi öğrendiğimden beri istemekteydim. Daha önce bir Ken Parker balonlamıştım, bu sefer Assad dostumuzun sayesinde Mister No balonlamak nasip oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Hvala Assad.

Balonlama Notları: Assad dostumuzun Tex mi, Mister No mu sorusuna Mister No dedikten sonra renkli ilk sayısını 5 part halinde profilimde paylaştı. Hemen Tay yayınlarından çıkan maceranın metinlerini yazdım. Bu maceranın 100. sayfasında görüleceği üzere maceranın devamının ikinci sayıda olduğu söylüyordu. Ben tam macera olsun diye 6. partı ısrarla isteyip durdum. Assad'ın profilinde ziyaretçi mesajlarında görebilirsiniz. Hatta özel mesajla filan da istedim :)
Neyse, bir türlü 6. part gelmeyince bari ilk sayı diye yayınlayayım dedim ve balonladım. Yayına hazırladıktan sonra 6. part geldi. Bu arada Lal Kitap'tan çıkan klasik maceralara göz attım, bazı dil farklılıkları vardı. Baştan karşılaştırarak en iyi metni ortaya çıkarmaya gayret göstererek yeniden balonladım. O yüzden biraz gecikti. Tay yayınlarının metnini kullanmaya devam etmiş olsaydım geçen hafta içinde macera ile buluşmuş olacaktınız. :)

Tay ve Lal Kitap metin farklarına dair bir sayfanın iki versiyonunu da çıkarmıştım, evde kaldı sayfa. Akşama unutmazsam onu da konuya eklerim. :D

Metin içinde Mister No'nun söylediği bir şarkı var, olduğu gibi bıraktım. Tay yayınlarının yaptığı gibi uydurmasyon bir şeyler yazmıştım, sonra vazgeçtim. Orijinalinin görülmesi gerektiğini düşündüm. Belki bilgi yarışmasında çıkarsa cevaplayabilesiniz diye :Ğ Gerçi ekşi sözlükte şarkı hakkındaki entrylerin hiçbirisi buna değinmemiş ama...

Çok uzattığımın farkındayım. Daha fazla bekletmeyeyim.
Sevgili yöneticimiz, Karadeniz Fırtınası Gandor08 şahsında tüm çizgi roman severlere...
Keyifli okumalar...

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
0ytryt545j05.jpg

Defalarca okuduğumuz Mister No'nun şu ilk karesi
renkli ne kadar güzel. Koca koca emekler için teşekkür
ederim sevgili Master Shoryuken ve tabii assad dosta.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,881
Shoryuken farkıyla mister no okumak güzel olacak.
Eline sağlık kardeşim.
Emek dolu paylaşım için teşekkür ederim.

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
995
3,267
Tespit edilemedi
Yeniden balonlama işlerine sıcak bakıyorum. Benimde aklımdan geçmiyor değil. Ancak zor olduğu ortada. Teşekkürler, elinize sağlık. Shoryuken ve Assad.

"penGO"

Süper Üye
12 Ara 2012
572
2,518
Renkli Mister No
Cıvıl cıvıl karakterine yakışmış...
Devamını bekleyenlerdenim...
Teşekkürler....

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Teşekkürler, Shoryuken. Mister No da sayenizde arşivlik oldu. Elinize emeğinize sağlık.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Çok sağolasın forumun atom karıncası. Bir de renkli Mister NO okuyalım, sayende.

yaşlıkurt

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
25 Mar 2011
847
20,185
Germany
Ellerine sağlık shoryuken üstadım. Mükemmel olmuş. Devamını bekliyorum. Mister No da renkleniyor sayende. Teşekkürler. Tek eleştirim var, o da dosya boyutunun çok büyük olması.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Ellerine sağlık shoryuken üstadım. Mükemmel olmuş. Devamını bekliyorum. Mister No da renkleniyor sayende. Teşekkürler. Tek eleştirim var, o da dosya boyutunun çok büyük olması.

Üstadım, orijinal dosya boyutu 300 mb'ın üzerinde. Her bir sayfa 2,5-3 Mb kadar. Ben bunu yarıya kadar düşürdüm. Daha fazla düşürüp görüntü kalitesini de bozmak istemedim...

Devamı konusunda henüz bir şey diyemiyorum, çünkü balonlanmamış renkli macera kaldı mı bilmiyorum. Eğer varsa onu da hallederiz :Ğ

Bir tek Büyülü Rüzgar'a rengi yakıştıramadım. Onun dışında yaşasın renkli çizgi roman :)

Ha, unutmadan, Mister No hakkında makale yazıp da "ismi nerden almış bilmiyorum" dememek için bu sayı kesinlikle okunmalı ;)

Şevk veren yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Keyifli okumalar.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Bak neler kaçırmışız gözden.
Mister No'nun renkli balonlaması yapılmış.
Kesinlikle okuyacağım.
Teşekkürler dostum.

lenard

Onursal Üye
29 Haz 2009
378
2,067
Teşekkürler Master Shoryuken ve Hvala Assad.İstisnai işler olmadıkça, çizgi romanda tercihim renkliden yana.Dosya boyutu konusunda da destek veriyorum,mümkün mertebe kaliteden ödün vermemek lazım,ama bundan sonraki paylaşımlarında daha küçük boyutlu versiyonunu alternatif link olarak eklersen kota ya da yer sıkıntısı çeken dostlara çözüm olabilir.Son olarak mesajıma bir şarkıyla veda etmek isterim; Hayat ne hoş:1:...Durma sevgiline koş:37:...Trallallaylom:44:...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Teşekkürler Master Shoryuken ve Hvala Assad. İstisnai işler olmadıkça, çizgi romanda tercihim renkliden yana. Dosya boyutu konusunda da destek veriyorum, mümkün mertebe kaliteden ödün vermemek lazım, ama bundan sonraki paylaşımlarında daha küçük boyutlu versiyonunu alternatif link olarak eklersen kota ya da yer sıkıntısı çeken dostlara çözüm olabilir. Son olarak mesajıma bir şarkıyla veda etmek isterim; Hayat ne hoş :1:... Durma sevgiline koş:37: ... Trallallaylom:44: ...

Güzel sözleriniz için teşekkür ederim. En kısa sürede küçültülmüş versiyonunu hazırlayıp eklemeye çalışırım. Sınırsız internet kullanınca herkesi kendin gibi sanıp kotalıları düşünmüyorsun. Kulağımın çekilmesi gerekiyordu bu konuda :Ğ

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili Shoryuken bu güzel çalışmayı bu kadar geç fark ettiğim için kendime kızdım...
Aslında muhakkak farkına varmışımdır, ama tadını çıkartıp sonra teşekkür ederim derken unutuvermişim sanırım...
Bu çok başarılı ve güzel çalışma için teşekkürler.
Devamı var mıdır bunun?
Saygılar.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Sevgili Shoryuken bu güzel çalışmayı bu kadar geç fark ettiğim için kendime kızdım...
Aslında muhakkak farkına varmışımdır, ama tadını çıkartıp sonra teşekkür ederim derken unutuvermişim sanırım...
Bu çok başarılı ve güzel çalışma için teşekkürler.
Devamı var mıdır bunun?
Saygılar.

Beğenmenize sevindim sevgili Savok.
Bildiğim kadarıyla renkli Mister No'ların balonlanmamışı yok. Eğer varsa ve yakalayabilirsem böyle çalışmalara devam etmek isterim...
Yine de beğeneceğinizi sandığım başka çalışmalarım yakında burada olacak. Yaklaşık 250 sayfa ve siyah beyaz olduğunu söyleyeyim de biraz meraklandırayım. :)

steinbeck

Süper Üye
23 Şub 2012
1,396
2,939
Ne güzel bir kitap. Çok teşekkürler. (klavyem bozuk da)

Moderatör tarafında düzenlendi:

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,695
favori karakterim olan mister no yu renkli olarak okumak çok keyifli olacak.bu güzel paylaşım ve emekler için çok teşekkürler.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,465
26,954
Shoryuken dostumuz Mister No balonlamış,bende görmüş ama bir teşekkür etmeden geçmişim.
Maçın doksanıncı dakikasında penaltı yaptırmaya benziyor bu olay.:)
Çok teşekkürler dostum.Kitaplığıma baktım,tonlarca Mister No var renkli okunabilecek.Umarım bir gün hepsi rengarenk olur...

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,365
İzmir
İşte budur yav...
Üstadım emeklerine sağlık.
Bir de sorum olacak. Renkli Mister No'ları nerden indiriyorsunuz? Bir site adı paylaşabilirsen ben de ndirmek isterim orijinallerini.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,503
İndirilen yerler de maceralar renkliyse yazıyor

ben italyancaları burdan takip ediyorum bi çok kişide burdan takip ediyor herhalde.

Son düzenleme: