Mister No Maceralarında İsmi Geçen Şarkılar [Kısmi Liste]

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
283
2,439
01 - - "Hayat ne güzel hoş durma sevgiline koş" şeklinde çevrilmiş şarkının gerçekte sözleri başka aslında..
02 -
03 -
04 -
05 -
06 -
07 -
08 -
09 -
10 -
11 -
12 -
13 -
14 -
15 -
16 -
17 -
18 -
19 -
20 -
21 -
22 -
23 -
24 - - Macerada bahsedilen MOZART SYMPHONY 212 bu olsa gerek.
25 -
26 -
27 -
28 -
29 -
30 -
31 -
32 -
33 -
34 -
35 -
36 - - 1947den beri . Mister No da 1910 yılında kullanılan sözler yer alıyor.

Son düzenleme:

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
283
2,439
Hayat ne güzel hoş
durma sevgiline koş

İtalyanca maceralarda "When the Saints Go Marching In" şarkısını söylüyor. Sanırım Türkçe çevirisinde aslına sadık kalınmamış.

Son düzenleme:

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Enfes başlık ve forumun çizgisine yepyeni bir renk katan paylaşımınız için teşekkür ederim üstadım. Bu başlığın müdavimlerinden olacağım, dinlerken çok keyif aldım.

Hayat ne güzel hoş
durma sevgiline koş
hangi şarkısı kliplerden?
Genelde bunu çok söylüyor neşeli anlarında.

Aslen kilise korosu ilahisi olan çikolata renkli sanatçı Louis Armstrong tarafından Jazz yorumu getirilerek dünya çapında meşhur edilmiş When The Saints Go Marchin' In (azizler içeri doluştuklarında) parçasını söylüyor kara bahtlı kem talihli, züğürt pilotumuz... Bu vesile ile maceraya Jasques Devall'in tiyatro eserinden esinlenerek Şahane Züğürt ismini adayan zamanın Meydan Gazetesi'nin kulaklarını da çınlatalım...

Son düzenleme:

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
Enfes başlık ve forumun çizgisine yepyeni bir renk katan paylaşımınız için teşekkür ederim üstadım. Bu başlığın müdavimlerinden olacağım, dinlerken çok keyif aldım.

Aslen kilise korosu ilahisi olan çikolata renkli sanatçı Louis Armstrong tarafından Jazz yorumu getirilerek dünya çapında meşhur edilmiş When The Saints Go Marchin' In (azizler içeri doluştuklarında) parçasını söylüyor kara bahtlı kem talihli, züğürt pilotumuz... Bu vesile ile maceraya Jasques Devall'in tiyatro eserinden esinlenerek Şahane Züğürt ismini adayan zamanın Meydan Gazetesi'nin kulaklarını da çınlatalım...

Bu arada üstadım Terence Hill ile Bud Spencer bir türlü doymadılar.Terence bir taraftan Bud'u gözetlerken devamlı tıkınıyor.Bu flashı sen mi hazırladım üstadım.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma

Bu arada üstadım Terence Hill ile Bud Spencer bir türlü doymadılar.Terence bir taraftan Bud'u gözetlerken devamlı tıkınıyor.Bu flashı sen mi hazırladım üstadım.

İmzamdaki görsel Bud Spencer & Terence Hill - Slaps And Beans adlı iki kafadarın filmlerinden yola çıkalarak yapılmış sevimli bir bilgisayar oyununa ait.

Oyunda da tıpkı filmdeki bol bol fasulye yeyip kötü adamlar pataklıyor, kankanızla bira-sosis yarışması yapıyorsunuz...

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,206
3,846
Osmaniye
Daha önce çizgiromanla ilglii başka sitelerde bu tür çalışmalar yapılmıştı. Elinize sağlık.

Not: Gerçek bir cazsever olan kahramanımız bir çok maceresında caz şarkılarından örnekler vermiş cazı tüm müziklerin anası kabul etmiştir. Kahramanımız Billie Holiday hayranıdır.

Son düzenleme: