Mister No Tay Yayınları Fasikül Sayı 033

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,174
cb8bpzc7sji748ah6.jpg
cb8brjbu9j0oce70q.jpg

"Raven" kardeşim şahsında tüm çizgi romanseverlere armağandır; sevgi ve saygılarımla...

Bir sonraki paylaşım; Mister No Tay Yayınları Fasikül Sayı 034

bayrakzaf.gif

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,066
Sarıyer
Bu sayıdaki rahibi tuttum, çiçek çocuklarına katılıp Nepal'e giderken son anda Manaus'da gemiden inmişe benziyor.

Bu arada bu sayıda kuraro diye bahsettikleri zehir, "kürar" dır. Eskiden anestezide kas gevşetici olarak kullanılırdı. Yeterli dozda kürar alan insan solunum kasları dahil tüm kasları "geçici süre ile" felç olacağından ölür. Tam dozda etkisi 2 saat kadar sürer bu süre zarfında hastayı suni solunumla hayatta tutmak gerekir. Kısacası çizgiromandaki dostumuz kürar ile "zehirlenmiş" olsa, bırakın sayıklamayı, çenesini bile açamazdı. Olsa olsa oku atan oku kamışının içine kirli elleri ile yerleştirdiği için enfeksiyon kapmıştır zavallı. Çizgiromanda mantık aramıyoruz tabii ki ama gerçek dışı bilgi verilmesi de doğru olmayacağından bu açıklamayı yaptım.

Teşekkürler, dostum.

12 Şub 2010
15,006
543,755
Kürar'ı ilk kez Killing'den öğrendim. Ufacık bir tüpten koklattığı kürar ile çok haydudu telef etmiştir Killing ve sevgilisi Dina.

Oradan biliyorum:) bir kaç saniyede adamı götürdüğünü.

Mister No 'da bu kadar uzun sürdüğünü görünce Killing'e itimadım sarsılmıştı, ekmek peynir gibi bizi yedi mi diye:D

Sevgili gulyabani'nin açıklamasıyla bir tevatür, efsane yerli yerine oturmuş oldu. Ne de olsa konunun uzmanı:)

Sevgili uzung'un Örümcek paylaşımından sonra sarkomer hocamın paylaşımı da gözlerimi kamaştırınca önce okuma gözlüğüme baktım, toz içinde:), ekrana baktım o da öyle.

Eeee? Birden bire kartal gözlü olmadıysam demek ki her iki ustamız da göz kamaştırmada yarışmışlar.

Ellerine sağlık; emekleri için teşekkürler ve saygılar sunuyorum.

duvarsürüngeni

Aktif Üye
28 Ağu 2011
446
1,054
Paylaşımınız için teşekkürler.
Tay yayınlarının hiç bir sayısını arşivimde bulundurmuyorum.
Bununla artık başlasam iyi olacak. :)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,595
hiçbiryerde :)
sarkomer üstat teşekkür ederim...
şunu da son günlerde düşündüğümü
itiraf ediyorum:
zagor ve mister no fasikül serilerine sahip
olanları kıskanıyorum.
onlar kendilerini bilirler...

recocore

Süper Üye
26 Nis 2009
1,563
847
Çok değerli açıklamaları ve verdikleri bilimsel ve kültürel bilgiler için Gulyabani ve Profesöre çok teşekkürler.

Bu açıklamalara ve bilgilere de vesile olan güzel paylaşımı için Sarkomer'e ayrıca teşekkürler...

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,088
36,755
İstanbul
Mister No'nun maceralarını defalarca okusam dahi her seferinde aynı keyfi alıyorum. Okunacak yüzlerce, binlerce çizgi farklı çizgi roman olmasına rağmen herhalde Mister No gibi ilk göz ağrılarımızdan kolay vaz geçemiyoruz.

Hele böyle güzel bir tarama - düzenleme ile önümüze geliverirse.

Teşekkür ederim, hocam.