Mister No Tay Yayınları 244'lük Albüm / Cilt 079 - Ecelle yarış

ahmet akyol

Onursal Üye
18 Ocak 2016
654
2,551
İzmir
İLK beğenen ben olayım dedim sevgili dostum...:) Uzun zamandır ara verdiğin paylaşımları tekrar görmek,ve özeliklede Mister No'yu görmek beni çok mutlu etti...:) Muhteşem bir incelik ve titizlikle hazırladığın bu sayıyı kesinlikle arşivime ekleyip bir solukta okuyacağım....Teşekkürler sevgili Dost.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Bu güzel paylaşım için çok teşekkürler.Mister No gerçekten çok severim.Yakınen tanırım adam gibi adamdır.Yürekli çocuktur.Aynı mahallede büyüdük.Abisi vardı oda delikanlı bir abimizdi.Mister Yes o da genelde Angola ve Papua Yeni Gine açıklarına takılan yarı denizci yarı karacı tankçı bir arkadaşımızdı.Bir de kız kardeşleri vardı Matmazel Marolya o da yine çok hanımefendi bir kardeşimizdi.Meksikalı biriyle evlenmiş diye duymuştum.Adam aslında boğa güreşçisiymiş ne iş yaptığını soranlara bu abimiz greko romen milli güreş takımındayım diye hava atarmış zamanında.Sonradan Marolya yengemiz Jerry e durumu anlatınca küçük bir araştırma sonucunda gerçek bütün çıplaklığı ile ortaya çıkmış.Adam sürekli derin boynuz darbelerine maruz kalmaktan kevgire dönmüş malulen emekli etmişler.Boynuz yemesine rağmen banamısın dememiş enişte.Yani ailecek çok değerli insanlardır.En son duyduğum kadarı ile Mister No THY de pilotluk yapıyormuş.Hatta gelen reklam tekliflerine burnunun ucuyla bile dönüp bakmamış.Paraya değer vermez.İyi tanırım.Babaları vardı.İspanyol du bunların aslı.Taaa Osmanlı döneminde Devleti Aliyeyi Osmaniyeye büyük hizmetleri dokunmuş bulunan Gonzales Paşa olarak bilinirler.Doku örneklerinin tahlilinde % 30 İspanyol , % 30 Alman , %30 Rus , % 1 aborjin , % 1 Meksikalı , % 2 Macar , % 3 Güney Afrikalı , % 3 bilinmeyen bir orjine sahip olduğu saptanmıştı.Gonzales Paşa Osmanlı da ilk sucuk fabrikasının kuruluşunu sağlayan çağının anlayış olarak 300 yıl ilerisinde olan bir zatmış.Muhterem Gonzales Paşa Osmanlı da ilk falaka fabrikasını ( fabrikanın tam adı FALAKA İ HÜMAYUN dur.) açarak dönemin Milli Savunmasda milli teknolojinin önemini vurgulamış yine Öküz İbrahim Paşa yla birlikte ortak olarak kurdukları şirket aracılığıyla da ithal kızılcık sopası ( şirketin Osmanlı Devlet Kayıtlarında adına tüm araştırmalarıma rağmen ulaşamadım.)işine girmiş ve asayiş ve güvenliğe çok büyük hizmetleri dokunmuştur.Yani ailecek değerli kıymetli insanlar.Soyu sopu belirli belirli bir ailedirler.Gonzales Paşa nın kıymetli zevceleride baba tarafından George Zamfir ile kuzendirler.Bugün İstanbul un önemli eğlence mekanlarından bazılarının kiralarını halende Mister No almaktadır.Yoksa nereden alacaktı uçağı.Benim kendisinden acizane talebim arkadaş açıkla malvarlığını.Dostsak arkadaşsak bilmek bizimde hakkımız.(Açıklasa ne yapacaksak belli olmaz belki borç isteriz.)Sağlıcakla kalınız.( Görüşmek üzere forumlara yazılabilirsede görüşürüz biraz garip kaçıyor niye bilmiyorum.):)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Mister No paylaşımı olunca kapağı biraz elden geçirmeye çalıştım.Alternatif olarak eklemek isteyen değerli üstadlarımıza saygılarımızla.

Vergilius

Onursal Üye
25 Nis 2009
5,689
4,827
Çok teşekkür ederim sevgili oktay kardeşim ellerine sağlık. Diğer yorum yazan dostlarımın yorumlarını okumak inan çok güzeldi onlara da çok teşekkür ederim :)