Kaos Savaşı #4-5 (2010-2011)

Milyarderdahi

Çeviri & Balonlama
9 Ağu 2013
183
1,106
WXWG48.jpg
Yazar: Grek Pak&Fred Van Lante Çizer: Khoi Pham Yıl: 2010
Çeviren: Büyük Beyaz Balonlama: Milyarderdahi

Serinin dördüncü sayısı sizlerle.

3. sayıdaki Venüs'ün şarkı sözlerini Büyük Beyaz Türkçeleştirmişti ama ben sayfaya geçirmemiştim, şarkı sözleri Türkçeleştirilip link yenilendi. Sayılarda grafik isteyen, bölüm adlarını belirten yerlere şeritler çekerek Türkçelerini yazıyorum, grafik konusunda henüz yeterli değilim, ileride o kısımlar ve kapak Türkçeleştirilirse günceller yayınlarım. Son olarak, yayınlamadığım ama ekstra olarak kullandığım birkaç font var. Onları da serinin bitiminde yayınlayacağım. İyi okumalar.​

Son düzenleme:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,946
denize sıfır
Çeviri sırasında maceranın içine giriyoruz mecburen, güzellikleri ıskaladığımı farkettim.:)
Okuyucu gözüyle macera hiçte fena değilmiş.:)
Final sayısı için haziran bitmeden söz verebiliriz.:)
Eline sağlık, fontlar orjinal halinden daha güzel.:)

Milyarderdahi

Çeviri & Balonlama
9 Ağu 2013
183
1,106
Çeviri sırasında maceranın içine giriyoruz mecburen, güzellikleri ıskaladığımı farkettim.:)
Okuyucu gözüyle macera hiçte fena değilmiş.:)
Final sayısı için haziran bitmeden söz verebiliriz.:)
Eline sağlık, fontlar orjinal halinden daha güzel.:)

:) aynı sorun bende de var, dediğiniz gibi sayı üstünde çalışırken hikayeye değil hikayeyi Türkçeleştirmeye odaklanıyoruz, hikayeyi okuyamıyorum bazen. İş bittikten bir süre geçtikten sonra sanki hikaye bana hikaye gibi geliyor, hata var mı diye kontrol ederken de okunuyor ama üstünkörü.
Macera bence de güzel, yavaş başlasa da bu son iki sayı isteneni karşılıyor.
:) Siz öyle diyorsanız öyledir, haziran bitmeden yayınlarız.
Teşekkür ederim, o çeviri de güzel bir görüntüyü hak ediyordu.

SPIDERWEBS

Çeviri & Balonlama
31 Eki 2014
649
4,118
Çok güzel bir sayı olmuş. Elinize sağlık... Bu arada iç grafik konusunda pek anlatacaklarımın pek yardımı dokunmayabilir fakat kapak konusunda bu sayıların yazısız halleri mevcut. Birazcık araştırma ile rahatlıkla bulabilirsiniz. Yazısız hallerini orijinal kapak ile hizaya sokabilirseniz grafik konusunda yardımcı olacaktır size. Her ne kadar uygun olsa da ufak tefek sırıttığı noktalar oluyor ama bunlar birkaç efekt ile düzeltilemeyecek şeyler değil. Bu şekilde kapak grafiklerini halledebilirsiniz. İç grafikler için de diyebileceğim tek şey tamamını silmeyin yazınızı hazırlayıp sayfada olması gereken yere koyup aradaki boşlukları silmeniz işinizi kolaylaştırır.