Milliyet Çocuk Dergisi 1973 Sayı 051

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,748
İstanbul
Hayranlıkla izlediğim dostlardan biri de tayyare hocam.

Bir süredir aradığımız, eşe dosta sorduğumuz dergilerdi. İçine doğdu herhalde, hocamın. Çok kıymetli, çok önemli dergiler bunlar. Paylaştığın her bir sayının önemi büyük.

Başka konularda da dile getirdik ama yine söylemeden geçemeyeceğim: Birincil önceliğimiz forumdaki eksik sayıların tamamlanması. Bunun akabinde alıntı ve/veya kalitesi bir miktar düşük sayıların da yenilenmesi ne güzel olurdu... :)

Her bir sayı için ayrı ayrı teşekkür ediyorum, hocam.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,236
Hayranlıkla izlediğim dostlardan biri de tayyare hocam.

Bir süredir aradığımız, eşe dosta sorduğumuz dergilerdi. İçine doğdu herhalde, hocamın. Çok kıymetli, çok önemli dergiler bunlar. Paylaştığın her bir sayının önemi büyük.

Başka konularda da dile getirdik ama yine söylemeden geçemeyeceğim: Birincil önceliğimiz forumdaki eksik sayıların tamamlanması. Bunun akabinde alıntı ve/veya kalitesi bir miktar düşük sayıların da yenilenmesi ne güzel olurdu... :)

Her bir sayı için ayrı ayrı teşekkür ediyorum, hocam.

51. sayı ne yazık ki elimdeki son sayı.

Bu sitede paylaşılan her şey bir yana, Milliyet Çocuk dergisi bir yana. Manevi değeri benim için tüm diğerlerinden açık ara fazla. Katkım olabilmesinden onur duyarım. :)

Aslında 2./3. dönem çocuğuyum ben, 1. dönem değil ama olsun :Ğ

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa

Bu sitede paylaşılan her şey bir yana, Milliyet Çocuk dergisi bir yana. Manevi değeri benim için tüm diğerlerinden açık ara fazla. Katkım olabilmesinden onur duyarım. :)

1. dönem biziz..
Hatta babama zorla milliyet gazetesi aldırırdım...
Mükemmel bir gazeteydi o dönem...
Ücretsiz ekleri yalnızca çocuk ile sınırlı değildi...
Şu an net olarak hatırlamıyorum ama magazin gibi bir kaç ek daha verirdi...
Ama ne zaman paralı hale geldi, babam hemen gazeteyi değiştirdi...
Teşekkürler sevgil dostum.
Geri kalan sayılar için bir bilene başvururuz..

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Sevgili Tayyare dostumuza katkıları için çok teşekkür ederim.
Milliyet Çocuklarda bitime inanılmaz sona çok az kaldı.
İlk dönem sayılarını saymazsak 1989 yılında alınması gereken mesafeler sonrasında 1972 yılında başlayıp 1994 yılına kadar süren efsane dergi büyük bir külliyat olarak elimizde olacak ki inanılmaz bir başarı hikayesi bana göre.
Benim içinde Milliyet Çocuk dergilerinin çok ayrı bir yeri vardır.
Salt bu nedenle bu kapsamda elimden geldiği kadar zamanım yettiği kadar tarama yapmaya çalıştım Petranyus dostumla birlikte.
Çok şükür çok az kaldı artık elle sayılabilecek kadar az bir sayı sonra efsane dergi tamamen kayıt altına alınmış olacak ki Kültür tarihimiz açısından atomun parçalanması kadar önemli.
Diğer çocuk dergileri açısından da umarım benzer bir başarı yakalanır.
Tercüman Çocuk dergilerinde çok fazla bir eksiklik yok.
Hürriyet Çocuk dergisi sağolsun Mehmet bey üstadımız sayesinde tamamen bitti.
Elinde bu sayıları bulunduran değerli dostlarımızdan özel istirhamım lütfen tarayın yada tarayabilecek değerli insanlara bir biçimde ulaştırın.
Sağlıcakla kalın değerli insanlar.
Çizgi roman severlerin bu konuya hassasiyetle yaklaşacaklarından adım gibi eminim.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,236

Erken konuşmuşum, üç sayı daha (53, 58, 60) geçiyor elime yakında :)