Milliyet Çocuk Dergisi 1984 Sayı 11 (12 Mart 1984)

gorgon

Onursal Üye
1 Ağu 2019
870
15,828
İstanbul
49340722521_34fa3ae049_k.jpg

Son düzenleme:

gorgon

Onursal Üye
1 Ağu 2019
870
15,828
İstanbul
Eksik sayı için çok teşekkürler.

murats üstadın belirttiği eksik sayıları takipte olduğunuzu yazmışsınız üstadım ama siz hiç zahmete girmeyin. 1980/46 bende var. Bu sayıyı da paylaşıp, 9 yıllık eksiksiz bloğu oluşturmuş olacağız. Kapağı eksik olan 1984/26'nın da tamamını paylaşacağım.

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,858
murats üstadın belirttiği eksik sayıları takipte olduğunuzu yazmışsınız üstadım ama siz hiç zahmete girmeyin. 1980/46 bende var. Bu sayıyı da paylaşıp, 9 yıllık eksiksiz bloğu oluşturmuş olacağız. Kapağı eksik olan 1984/26'nın da tamamını paylaşacağım.
Zahmete girdim bile dostum dergiler bugün elime geçecek haliyle akşama paylaşırım artık.Sende 84-26 yı paylaş.Madem elinde vardı neden bekledin bu güne kadar ne zamandır eksik o sayılar.Forumda paylaşılmayan sayılar varsa elinde onları tarayıp paylaşmanı rica edeceğim,saygılar teşekkürler.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,209
5,032
Çoook teşekkürler Gorgon. =)

Harika!! 1984 yılını da tamamladık.

Rekorları üstüste kıralım diye, sanki: 1980-46'dan önce
1984-11 geldi. :))
Daha önce 3 yıllık blok oluşturmuştuk.
1980 yılı önce bitseydi 7 yıllık blok olacaktı. O sayı kendini sakladı.
1984'in bitişi yeni bir rekor oldu. 5 yıllık bloğumuz oldu.
1980-46 geldiğinde, hemen yeniden rekor kıracağız ve 9 yıllık bloğumuz olacak.

Herkese, tabi ki Murtaza Üstada ayrı ve özel, teşekkürler dostlar.

gorgon

Onursal Üye
1 Ağu 2019
870
15,828
İstanbul
Madem elinde vardı neden bekledin bu güne kadar ne zamandır eksik o sayılar.

Çizgi Diyarı'na üye olduğum ve paylaşımlara başladığım 01 Ağustos 2019 tarihinden Milliyet Çocuk Dergisi'nin 1984 yılına ait 11. sayısını paylaştığım 09 Ağustos 2019 tarihine kadar geçen 8 günlük süre boyunca, Milliyet Çocuk Dergisi'nin forumda eksik olan sayılarını farkedip, elimde olan sayıları tarayıp paylaşamadığım için başta misterno üstad olmak üzere tüm forum mensuplarından özür dilerim.

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,638
Sadece o sayıyla kalmayın, madem arşivi açtınız elinizde ne türden olursa olsun veya ne varsa paylaşında çizgiyi seven herkes hem arşivine alsın hemde sevinsin.

evcey

Yeni Üye
2 Eyl 2023
10
16
İnanılmaz güzel bir kapak, bu kapağı hiç unutamadım..

Hatta yine aynı yıl kapaklarından biri de bunun çok benzeriydi, yine bir uzay gemisi başka bir uzay gemisinin sağ kanadını yok ediyordu --keşke bizim ülkemizde de aynısı olsa :) -- , iki dergiyi karıştırmıştım benzer kapaklardan, her hafta alırken abonesi olarak kapaklar etkiliyordu beni çünkü.

Beş yıl biriktirdiğim dergileri üniversite yıllarına dek saklamayı başarmıştım ancak babam o dergileri artık başkasına vermek için zorlamıştı. Başka bir çocuğa gidecek olmaları ozaman için ikna etmişti beni ancak bugün halen acısı kalmış içimde: "keşke saklamayı başarabilseydim" diye.

Negüzel çizgiromanları vardı, okumaktan büyük tat aldığım. Aile baskısı inanılmazdı ama "teksas tommikslere (çizgiromanlara) alıştın bu dergiyle, ders çalışmıyorsun" diye. Halbuki dersimi de çalışıyordum ama o zamanki anne-babalarda bir teksas-tommiks ders çalışmaya engel kompleksi vardı genelde. Bunun kurbanlarından biri de bendim..

Burayı keşfettim ve çocukluğuma geri döndüm. "Esenlik içinde olmak" dedikleri bu olsa gerek..
Emeği geçen herkese sonsuz saygılar, sevgiler..

thorgal

Aktif Üye
18 Ocak 2018
385
1,332
İstanbul
Merhaba, link üzerindeyken sağ tıklayıp yeni pencerede açıp dosyayı indirebilirsiniz.
Sizin uyarınız üzerine test ettim bu şekilde bu sayıyı indirebildim, bilginize.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,763
İstanbul
Son mesajlar ve son konular listesine Mediafire problemleri ile ilgili 2 sorunu sabitledim ama yine de epeyce gözden kaçıyor. Konuları sabitlemek de pek işe yaramıyor galiba. Ne yapsak bilemedim. :) Her seferinde böyle hatırlatmak gerekecek sanki.