Milliyet Çocuk Dergisi 1980 Sayı 45

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,979
Eline sağlık MisterNo. İlk Milliyet Çocuk taraman hayırlı olsun.
Anlamlı bir sayı seçimi olmuş bu arada.

1980-45 çok farklı bir kapağa ve logoya sahipmiş. İçinde bulunduğu yıla göre çok farklı.

Kapağın orijinal renkleri mi böyle yoksa elindeki kopya mı farklı bir baskı bozulmasına sahip, net tahmin edemedim.
Bu derginin numarasının bir kopyası da, yazdığı listede, kudretsabancı'da vardı. Belki o da tarayabilir bu sayıyı. Atatürk'lü bu kapağın karalanmamışını ve daha iyi halini de edinebiliriz böylece.

1980-49'dan müjde var mı? =)

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,695
Eline sağlık MisterNo. İlk Milliyet Çocuk taraman hayırlı olsun.
Anlamlı bir sayı seçimi olmuş bu arada.

1980-45 çok farklı bir kapağa ve logoya sahipmiş. İçinde bulunduğu yıla göre çok farklı.

Kapağın orijinal renkleri mi böyle yoksa elindeki kopya mı farklı bir baskı bozulmasına sahip, net tahmin edemedim.
Bu derginin numarasının bir kopyası da, yazdığı listede, kudretsabancı'da vardı. Belki o da tarayabilir bu sayıyı. Atatürk'lü bu kapağın karalanmamışını ve daha iyi halini de edinebiliriz böylece.

1980-49'dan müjde var mı? =)

Diğer dergiler nasıldır bilemem ama benim aldığım sayının kapağı bu şekilde.Evet 49. sayı elimde şu an,38 de var diğerlerini artık Kudretsabancı dostumuz tamamlar.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Atatürk büyük devlet adamı dahi.
Yokluğu her geçen gün aranıyor.
Celal Şengör hoca kitabında ondan bahsederken hocası ile olan diyaloğundan şöyle bahseder.
-Paşam ülkeyi kurtardınız.
Atatürk ; Kurtaramadık hocam yıkılmayı 60 sene tehir ettik.
Çok teşekkür ederim.