Milliyet Çocuk Dergisi 1977 Sayı 47

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,858

Eveet paşlaştığımız bu sayıyla birlikte bir yılı daha tamamlamış oluyoruz.Milliyet Çocukların 2. döneminin ilk yılı olan 1977 senesi de nihayete eriyor.Bu aynı zamanda Murtaza üstad ile ortaklığımızın son Milliyet Çocuk dergisi oluyor.Yaklaşık dört aydır verilen bu emek de kuşkusuz en büyük pay Murtaza üstadıma aittir.Ben kendisine göstermiş olduğu bu büyük özveri ve dayanışma için çok teşekkür ederim.Gerçekten hakkı ödenmez.Ayrıca açtığımız her konuda gerek yorumlarıyla gerek beğenileri ile bizlere her zaman destek olan
ve paylaşma arzumuzu üst seviye de tutan değerli dostlarımız,başta sevgili Murats ve Abolardis olmak üzere destek olan tüm diyar dostlarına da çok teşekkürler.Şüphesiz bundan sonra da elimizden geldiğince desteklerimizin süreceğinden emin olabilirsiniz
İçimizde ki ''Milliyet Çocuk'' aşkı ve Çocukluk heyecanı hiç kaybolmasın.

Son düzenleme:

Edip

Süper Üye
12 Mar 2009
254
2,253
Her iki arkadasimada bu degerli paylasimlara verdikleri destek icin icten tesekkurlerimi sunuyorum.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,646
Bu gün ne güzel bir gündür 2 dergiden birisi tamamıyle bitti, diğerinin yıl bitti.

Sağolun arkadaşlar.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,210
5,036

Eveet paşlaştığımız bu sayıyla birlikte bir yılı daha tamamlamış oluyoruz.Milliyet Çocukların 2. döneminin ilk yılı olan 1977 senesi de nihayete eriyor.Bu aynı zamanda Murtaza üstad ile ortaklığımızın son Milliyet Çocuk dergisi oluyor.Yaklaşık dört aydır verilen bu emek de kuşkusuz en büyük pay Murtaza üstadıma aittir.Ben kendisine göstermiş olduğu bu büyük özveri ve dayanışma için çok teşekkür ederim.Gerçekten hakkı ödenmez.Ayrıca açtığımız her konuda gerek yorumlarıyla gerek beğenileri ile bizlere her zaman destek olan
ve paylaşma arzumuzu üst seviye de tutan değerli dostlarımız,başta sevgili Murats ve Abolardis olmak üzere destek olan tüm diyar dostlarına da çok teşekkürler.Şüphesiz bundan sonra da elimizden geldiğince desteklerimizin süreceğinden emin olabilirsiniz
İçimizde ki ''Milliyet Çocuk'' aşkı ve Çocukluk heyecanı hiç kaybolmasın.

Harikasınız dostlarım. Harikasınız üstadlar.

1977 yılını bitirmeniz o kadar müthiş ki. =)

Bir kere Milliyet Çocuk'ların ikinci miladının ilk yılını tamamladınız. Bir çok kişi artık oradan okumaya başlayabilir. Hiç bir çocuk romanını, çizgi-romanı, seri yayını, eksik kalmadan okuyabilir.

İkincisi, 1977'yi, daha önce bitirdiğiniz 1978 ve bitmiş olan 1979 ile birleştirerek, ikinci 'üç yıllık ardışık bitmiş yıl' zincirini oluşturdunuz. Sadece ilk yılı değil, ilk 3 yılı okumada hiç bir eksiğimiz yok. Müt-hiş-siniz!!

Ardından da 1981-1982-1983'ü tamamladığımız için,
malum hedefimiz, bu iki üçlü grubu birleştirecek olan
1980 yılı.

Ne güzel ki, 1980 yılı için Murtaza üstad çalışıyor.
Onda olmayan sayıların ise çoğu KudretSabancı üstadımızda.
Şimdilik bildiğimiz bir kayıp sayı var, 1980'den.
Ki, kimse korkmasın onun da peşinde MisterNo dedektifliği var.

Çok güzel günler.. Çok güzel çalışmalar.

Hepinize yürek dolusu sevgiler.

Dip Not: Kısa bir zaman sonra, biraz kafamı toparlayabildiğimde, ÖnderÇakı'nın tedarik edip, Altan'ın taradığı 8 adet 1987'leri düzenlemeye girişeceğim.

1987 bugüne kadar, net bir şekilde,
EN AZ Milliyet Çocuk sayısının tarandığı yıl !
Bu yeni çalışma-grubu olarak paylaşacağımız sayılar
1987 --- 12 17 22 25 26 29 32 37

fb1907

Kıdemli Üye
3 May 2018
129
805
Paylaşımlar için teşekkürler ancak ben mi yanılıyorum bilmiyorum ama 1982 yılında eksikler mevcut yani tamamlanmadı henüz.

sentooki

Yeni Üye
25 Ara 2016
79
269
Emeği geçen her üstada sonsuz teşekkürler. Yüreği güzel bu insanların hangi paylaşımları içimizdeki mutluluğu büyütmüyor ki? Minnetle, saygıyla...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Milliyet Çocuk dergilerine eşsiz katkılarınız için ne kadar teşekkür etsek azdır.
Hayatımda ki en güzel şey kitaplardır.
Celal ŞENGÖR hoca şöyle bahsediyor kitap sevgisinden ;
"Kütüphaneme girip bildiğim dört dilde kitapları okumaya başladığım zaman kainat cennet olur."
Değerli dostlarımız Murtaza bey ve Mister No'ya çok teşekkür ederim.

Ben yakınlarımın rahatsızlığı ve çeşitli nedenlerle bu aralar çok zaman bulamasam da en azından takip ettiğimi bilmenizi isterim.

Canı gönülden kutlarım hepinizi.
Saygılarımla.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,020
Henüz o yıllarda okumayı sökememiştim.Olsun harika dostlar sayesinde şimdi okuyacağım.
Her birinize ayrı ayrı teşekkürü bir borç bilirim...

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,210
5,036
Paylaşımlar için teşekkürler ancak ben mi yanılıyorum bilmiyorum ama 1982 yılında eksikler mevcut yani tamamlanmadı henüz.

Benim genellikle yaptığım, birinci belirteçler 'Internet'te bir şekilde' tamamlandığını söylemek. Yani o eksik sayılar da Internet'te başka dehlizlerinde zamanında paylaşıldığı için.
İkinci fazda da sitemizde de, müteakiben tamamlanacak, yeniden taranacak, tazelenecek olarak düşünebilirsiniz. Eksik bırakmayacağız. Çünkü o eksikler, zamanında taranmış da olsa, kimilerimizin hazinelerinde bundan 5-6 hatta 10 yıl önce yer almış da olsa, artık ulaşılamaz duruma düşmüş durumdalar.

'Internet'te İlk Kez' diye bazı paylaşımlarda da belirttiğim, bu gerçekten bugüne kadar o sayının, tüm topluluklarda ilk defa koruma altına alındığını, en ilk defa tarandığının övgüsünü ve bilgisini vermek için.

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Ellerinize kollarınıza sağlık üstadlar. Bu gerçekten muhteşem bir emek. Çocukluk yıllarımda saatlerce kütüphanelerde vakit geçirmemi sağlayan bu muhteşem dergilerin digital ortama aktarılması, yıl yıl tamamlanması gerçekten muhteşem. Emeği geçen tüm dostlara yeniden teşekkürler..