Milliyet Çocuk Dergisi 1979 Sayı 47

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,979

g1GiR1.jpg

Tarama: abolardis
Düzenleme: murats

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,979
Daha önce paylaşılmış bir sayıdır bu.

Bir süre önce, SIRALI LİSTE'de işaretsiz olduğundan, ve konu paylaşımlarında da gözümüze çarpmadığından,
1979 yılını bitirecek olmanın heyecanıyla, ivmesiyle, eksik kalmış 3 sayıya birden saldırmıştık.
Sonradan, paylaşılmış olduğunu farkettiğimiz sırada da, derginin 2/3'ü taranmıştı bile.

Biz de çok sevgili Abolardis ile konuştuk; ve o taramayı tamamlamaya, ben de düzenlemesini yapmaya karar verdik.
Alternatif bir tarama olur elimizde diye.

İçinde Çizgi Klasiği ve Ansiklopedi Eki ile eksiksiz bir parça..

Buyrunuz...

.

Son düzenleme:

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,695
Fazla mal göz çıkarmaz.Aslında forumda,daha önce paylaşılıp yeniden taranıp paylaşılmayı gerektiren sayılar var.Ama önce bi tamamlayalım eksikleri de sonra yenileme işi olabilir belki.
Teşekkürler sevgili Murats&Abolardis.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Sevgili Murats dostumuz ile ortak bir çalışmamız daha yerini almış durumda.
Bugün fazlaca yoğundum hep bir yerlere yetişme telaşında ,birikimleri aktarma, danışanlara cevap verme, yoğunluğu ve yorgunluğu altında kaldım.
Netice de bu saatte kendime sadece 40 dakika kadar zaman ayırabildim ki kalan bu saatleri de Tüfek , Mikrop ve Çelik 'le tarih serüveninde değerlendirmek niyetiyle hızlı okuma yaparak kısa bir sürede 40-50 sayfa kadar kitap okudum.
Sonunda biraz da yazmak gerekir düşüncesiyle bilgisayarın başına oturdum.
Computer de beni arar gibi sanki ben başına oturdukça daha hızlı çalışıyor mübarek cihaz.:)
Cihaz denilince arabaya kızdığım bir gündü abartısız sen nasıl bir arabasın dememle ön gösterge paneli bir anda bozulmuştu.
Enerji ve diğer disiplinlerle fazlaca uğraşmanın bir yan etkisi diyelim.
Esas gündemimiz Milliyet Çocuk şaheserleri olunca sevgili dostumuz Murats sağolsun büyük bir emek sarfederek alternatif tarama olarak düzenledi.
Kendisine , kendim ve Petranyus dostumuz adına çok teşekkür ederim.
Bu yoğunlukta sağolsun bizleri kırmadı taranmış paylaşılmış bir dergiyi yeniden bizlere sundu.
Çok teşekkür ederim değerli dostum , nezaketin paylaşma azim ve kararlılığın katkıların için çok teşekkür ederim.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,979
Senin bu nezaketin, güzel adamlığın, sevgilerini gönülden aktarımın her emeğe değer dostum.

Onca işinin, yaşadığın aksiliğin, ve okumaya ayırman gereken zamanlarından, ayırıp buraya uzun uzun
ve anlamlı mesajlar yazman çok kıymetli..

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Bir zamanlar belki kalite ilk planda değildi, çocukluğumuzun bize verilmesi yeterliydi, ancak bugün geçmişe değil geleceğe de dönük tarama yapıyoruz...
Uzun yıllar kalıcı olacak bir arşiv oluşturmak da işte böyle özverili ve yiğit dostlarla mümkün.
Her ne kadar yeniden taramalar ilki kadar ilgi görmese de bence çok daha anlamılı ve özel.
Bunun yanında ayrıca seçimlik tarama olması bir başka kalite standardı.
Teşekkürler dostlar.