Milliyet Çocuk Dergisi 1979 Sayı 51

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,961

HwaYG5.jpg

Tarama: abolardis
Düzenleme: murats

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,961
.
..ve böylece bu sayı ile 1979 yılı tamamlanır. : )

1979-51!
Abolardis dostumuzun taramasıyla.. Çizgi Klasikler eki ve Ansiklopedi eki de
içinde olmak üzere, 83 sayfalık eksiksiz bir parça.

"Milliyet Çocuk'larda bir yılı daha tam olarak ölümsüzleştirmiş olduk."

Milliyet Çocuk'ların, temini, taranması ve düzenlenmesi için emek veren tüm herkese sonsuz teşekkürlerle..

---
Bu arada, bu Milliyet Çocuk paylaşımı,
Abolardis ile ortak çalışmalarımızın İLKİ olarak
tarihe geçsin: 9 Şubat 2019.
Daha nicelerinin ilki olsun.
---

.

Son düzenleme:

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,694
Sevgili murats ve abolardis son tuğlayı da koydular yerine ve böylece 1979 yılını tamamlamış olduk.Çok da güzel oldu.1977 yılının tüm sayıları da şu an taranmak için sırada bekliyor.O yıl da eksiksiz olarak tamamlanacak inşallah.Heyecanımızın hiç kaybolmaması dileklerimle emeği geçen herkese çok teşekkürler.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
El birliği ile bir yıla daha nokta koymanın derin mutluluğu içindeyim.
Özellikle Sevgili Murats dostumuza çok büyük iş düşmüştü.
Niye diyecek olursanız dergi ansiklopedi ve çizgi roman ekleri ile birlikte düşünülünce ortalama bir kitap büyüklüğüne ulaşmıştı.Buna rağmen büyük bir özveri ile dergiyi yayım aşamasına kadar getirebildi.
Yine bu paylaşımda iki adet dergiden faydalandık.Nedenine gelince ( neden arama merakı :) ) bazı sayfaların baskı kalitelerinin daha iyi olduğunu görünce bir o dergiden tarama yaptık bir bu dergiden.
Sevgili Murats dostumuz sağolsun taramalar konusunda çok titiz bu nedenle bizde aynı şekilde hareket etmeye çalıştık.
Kendisinin vurgu yaptığı noktalara özellikle dikkat ederek tarama yapmaya çalıştık.
Resim konusunda çok büyük bir duayen sevgili Murats.
Resim konusunda çok hassas davranmaya çalıştık.
Taramalar konusunda eleştirilerini dikkat edilmesi gereken noktaları bize iletmişti bizde duayen dostumuzun direktifleri doğrultusunda severek yolumuza devam ettik.Bütün gayemiz arşivlik bir çalışma olması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıydı.
Milliyet Çocuk dergilerine katkıda bulunan bütün dostlarıma içtenlikle teşekkür ederim.
Birden fazla yılda artık mutlu sona yaklaşmak üzereyiz.
1979 Yılının tamamlanmasında bir damla misali katkımız bulunduğu için ise çok mutluyuz.

Milliyet Çocuk dergilerine katkılarından dolayı ; Sevgili dostlarım Murtaza , Haysal , Mister No ,Murats , Ertuga ( Petranyus beni neden yazmıyorsun diye ikaz etti ama kendimi de yazmıyorum ki üstad dedim.) , Petranyus'a sonsuz teşekkürler.
İyi ki varsınız değerli dostlarım.
Gurur duyuyorum sizlerle.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,961
...1977 yılının tüm sayıları da şu an taranmak için sırada bekliyor.O yıl da eksiksiz olarak tamamlanacak inşallah.Heyecanımızın hiç kaybolmaması dileklerimle emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Harika haberler bunlar MisterNo. = ) 1977 de tamamlansa, düşünsenize,
77 tamamlanır
79 tamam
81 tamam
83 tamam

Birer yıl atlamalı şekilde dört yılı bitirmiş oluruz.
1982 de tamamlanmaya en az sayı kalmış olan yıl zaten bu arada.
O yıldan hiç paylaşılmamış sayı adedi sadece 6 tane kaldı. Haysal ile son atağımız sonunda..
Ara yılları tamamladığımız anda 7 yılı BLOK olarak bitirmiş oluruz.
Güzel mutluluklar bizleri bekler..

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,961
Sevgili Abolardis dostum. Güzel sözlerine çok teşekkürler.

İki dergiden birden analiz ederek, en iyiye ulaşma, en iyi baskıları tarama gayretin yabana atılmaz bir özen ve mükemmelliyetçilik. Çabandan dolayı çok teşekkür ederim.

Bu arada ilk mesaja yazmayı planladığım ama unuttuğum bir cümle aklıma geldi. Çok acele çıktığım için o mesajı atarken unutmuşum yazmayı.

"Buraya" yazmayacağım ama şimdi.
Yukarıda, paylaşım-altı mesajında dursun.. Orayı edit edeceğim..

Bir anı, bir ilk, bir açılış.. Nicelerine gebe olan.. ;)

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,952
Böyle muazzam bir arşivi sırf bizler için oluşturan tüm dostlara ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum.
Umarım 2019 çocuk dergilerinin yılı olur...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Dün Ankara'da toplantı yaptık, Bir ara konu forumdaki eksiklerden söz açılınca bende şu eksik diyen dosta bir başka dost bende var adresini yolla göndereyim, bir başkası bende de şu var bende yardımcı olurum diyordu...
Çeşitli iyilik hareketleri vardır hani, toplumu birleştiren, kaynaştıran işte diyarda da bu var...
Toplumun çeşitli kesimlerinden, çeşitli meslek gruplarından onlarca gönül birleşip yılları tamamlıyorlar...
Bu işin ufacık da olsa parçası olmak beni gururlandırıyor...
Çok yaşayın dostlarım.
Güzel günler sizin olsun.