Milliyet Çocuk Dergisi 1981 Sayı 21

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,979
Çok teşekkürler Murtaza ve MisterNo.
Güzel kapak, tüm dergi boyunca harika tarama.
Ansiklopedi ekine kadar mevcut.
"Armağan Yağmuru" da bu derginin üzerinden 38 yıl geçmesine rağmen,
halen şu anda bizim bir aydır yaşadığımız şeyin ta kendisi..

Bir yandan da çok merak ediyorum: bu taranmakta olan lotun içinde
1982-30'dan sonrasından da paylaşılmamış sayılar var mı?

Aslında, bir ara bana bu "yağmur lotu" içerisinde
1982 yılından hangi sayıları taradığınızı/tarayacağınızı
listelerseniz çok sevinirim..
Ben de haysal'dan, o listede olmayan sayıları isteyip onları düzenlerim.
Böylece mükerrer olmaz.
Hem de sadece eksikler üzerine enerji harcamış olurum.
Dergiler Murtaza üstadda olduğuna göre, bana 1982 sayılarıyla ilgili
bir liste yazabilir misiniz? Ya da çok doluysa o, belki MisterNo'da gönderdiği sayılarla ilgili bir liste mevcuttur...
Ona göre hareket alayım ben de.. Sanırım şimdiden zaman yaratmaya başlayabileceğim.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
1980-81-82 yıllarında çok büyük ilerleme sağlanmış durumda listeler güncellenebilirse tablo daha net görülebilir.
Benim o konuda yetkim yok haliyle.
İş değerli üstadlarımıza düşüyor.
Emeği geçen bütün dostlara çok teşekkür ederim.

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,695
Çok teşekkürler Murtaza ve MisterNo.
Güzel kapak, tüm dergi boyunca harika tarama.
Ansiklopedi ekine kadar mevcut.
"Armağan Yağmuru" da bu derginin üzerinden 38 yıl geçmesine rağmen,
halen şu anda bizim bir aydır yaşadığımız şeyin ta kendisi..

Bir yandan da çok merak ediyorum: bu taranmakta olan lotun içinde
1982-30'dan sonrasından da paylaşılmamış sayılar var mı?

Aslında, bir ara bana bu "yağmur lotu" içerisinde
1982 yılından hangi sayıları taradığınızı/tarayacağınızı
listelerseniz çok sevinirim..
Ben de haysal'dan, o listede olmayan sayıları isteyip onları düzenlerim.
Böylece mükerrer olmaz.
Hem de sadece eksikler üzerine enerji harcamış olurum.
Dergiler Murtaza üstadda olduğuna göre, bana 1982 sayılarıyla ilgili
bir liste yazabilir misiniz? Ya da çok doluysa o, belki MisterNo'da gönderdiği sayılarla ilgili bir liste mevcuttur...
Ona göre hareket alayım ben de.. Sanırım şimdiden zaman yaratmaya başlayabileceğim.

Sevgili murats benim dergilerin içinde 1982 yılına ait sayı yoktur.Haliyle bundan sonra taranacak olanlar da 1982 yılı olmayacaktır.Milliyet çocuk da benim için 1981 yılı bi nevi final sezonu oluyor.Bu yıldan sonra,ilkokul sonrası artık ergenlik dönemiyle birlikte başka kulvarlara savrulmuştuk :).Bu nedenle 1981 sonrası sayılar benim ilgi alanıma girmiyor malesef.
Saygılar.

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,523
13,638
Denizli - İstanbul
Murtaza5 ile başlayan sonradan misterno ile iyi şiddetlenen (arada Hakan Sait'in katkıları da var) yakın zamanda haysal'ı da içine alıp şiddeti daha da artacak gibi görünen Milliyet Çocuk yağmurunda şu ana başımıza düşen damlalar...

1977 / 31, 33, 34, 48

1978 / 02, 06, 08, 09, 11, 18, 24, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 39, 41 ,43, 45, 46, 50, 51, 52

1979 / 01, 02, 06, 07, 09, 21, 24, 25, 29, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 42, 43, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 53

1981 / 01, 20, 21, 22, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32

1982 / 29, 30

Devamını bekliyoruz.... Biz ıslanmaya razıyız...

Son düzenleme:

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
11,988
315,165
http://www.cizgidiyari.com/forum/mi...dergisi-1972-1994-yillari-sirali-listesi.html GÜNCELLENDİ.( 22 Ocak 2019 )

1982 yılına ait hiç milliyet çocuk yokdur,her gün bir adet,
önce misterno yolladıkları
daha sonra arşivimdeki 20 adet milliyet çocuk verecegim.

Sayın Kudret Sabancı da 1982 yılı vardır,
rica etsek ya kendisi tarasa
yada dergileri sitemizin adminine yollasa,
gelecek nesillere unutulmaz hediye olur.

Son düzenleme:

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,979
http://www.cizgidiyari.com/forum/mi...dergisi-1972-1994-yillari-sirali-listesi.html GÜNCELLENDİ.( 22 Ocak 2019 )

1982 yılına ait hiç milliyet çocuk yokdur,her gün bir adet,
önce misterno yolladıkları
daha sonra arşivimdeki 20 adet milliyet çocuk verecegim.

Sayın Kudret Sabancı da 1982 yılı vardır,
rica etsek ya kendisi tarasa
yada dergileri sitemizin adminine yollasa,
gelecek nesillere unutulmaz hediye olur.

Tamam, ben o zaman 82 yılından, daha önce hiç paylaşılmamışlardan başlayarak, düzenleme yapmak üzere haysal'la irtibat kurayım.

Sonra bulamadıklarımızda sevgili Kudret Sabancı'ya ulaşırız.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,979

Sıralı listede, denk geldiğim için farkettiğim bir kaç kritik hata vardı. Oradaki son mesaja yazmıştım. Buraya daha erken bakacağınız için güncelleyip, kopyalayayım. Murtaza üstad o notları bir değerlendirir misiniz? Bazı sayılar taranmış ve mevcut görülüyor. İleride tarayacak birisinin, taramasını engelleyebilir.

Farkettiklerim şöyleydi:

* 1979-26'nın linki, 1979-29'uncu sayının sayfasına gidiyor.
* 1979-51'in linki, 1983-51'in sayfasına gidiyor
* '1972-1976'da 135'in linki 134'e gidiyor.

Forum sayfalarını alfabetik olarak dizip hızlı bir kontrol yaptım :
Görünen o ki, 1979-26 ve 1979-51 ve 1975/135 henüz
taranmamış sayılardır. Onları kırmızıya çevirmek o yılları tamamlamamızın önünü açacaktır. Teşekkürler. Sevgiler..

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,523
13,638
Denizli - İstanbul
Sıralı listede, denk geldiğim için farkettiğim bir kaç kritik hata vardı. Oradaki son mesaja yazmıştım. Buraya daha erken bakacağınız için güncelleyip, kopyalayayım. Murtaza üstad o notları bir değerlendirir misiniz? Bazı sayılar taranmış ve mevcut görülüyor. İleride tarayacak birisinin, taramasını engelleyebilir.

Farkettiklerim şöyleydi:

* 1979-26'nın linki, 1979-29'uncu sayının sayfasına gidiyor.
* 1979-51'in linki, 1983-51'in sayfasına gidiyor
* '1972-1976'da 135'in linki 134'e gidiyor.

Forum sayfalarını alfabetik olarak dizip hızlı bir kontrol yaptım :
Görünen o ki, 1979-26 ve 1979-51 ve 1975/135 henüz
taranmamış sayılardır. Onları kırmızıya çevirmek o yılları tamamlamamızın önünü açacaktır. Teşekkürler. Sevgiler..

1975/135 daha önce tarandı. Forumda olması gerekiyor.

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
1979 yılı neredeyse tamamen bitmiş durumda sadece 47.sayı kalmış.
O sayı bende var diye hatırlıyorum.
Kolleksiyon listemde var diye yazmışım ancak kontrol etmem lazım eğer varsa ben tarayıp en kısa sürede eklerim.Böylede 1979 yılıda tamamlanmış olur ki ,mükemmel olur.
1982 Yılına ait sayılar da hayli ilerleme sağlanmış durumda.1981 yılı neredeyse bitmek üzere.

Bu eserde emekleri geçen sevgili dostlarımıza emek ve katkıları için çok teşekkür ederim.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
1979-51.sayı bende mevcut bu anlamda elimde olan sayıları en kısa sürede tarayıp eklemeye çalışırım.
Listeleri bu yoğunlukta elden geçiren sevgili üstadımız Murtaza beye tekrar teşekkür ederim.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
1979-47.sayı taranmamış kontrol ettim.
Amiyane tabirle.47 ve 51.sayılar bende ancak düzenleme yapılmadan paylaşılmaması gerektiğini düşünerek bazı dostlardan yardım isteyebilirim.İş yoğunluğu nedeniyle.

Son düzenleme:

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,979
1975-135 eklendi.
1979-26 silindi,yokdur.
1979-51 silindi,yokdur.
Saygılarımla.

Evet, teşekkürler. 1975-135'i de bulmuşsunuz, harika.
Diğer iki sayı da kırmızılaşmış. Umarım o 3 eksiği temin ederiz ya da birileri farkeder ve
"tamamen tamamlanmış Milliyet Çocuk yıllarına" bir yenisini ekler ve 1979'u ebediyete kavuştururuz.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,979
1979-47.sayı taranmamış kontrol ettim.
Amiyane tabirle.47 ve 51.sayılar bende ancak düzenleme yapılmadan paylaşılmaması gerektiğini düşünerek bazı dostlardan yardım isteyebilirim.İş yoğunluğu nedeniyle.

Çok sevgili Abolardis.
Ben tam da bugün 1982 yılının hiç paylaşılmamış sayılarının
düzenlemelerine hafiften bir an önce girişmek için sevgili haysal ile bağlantı kurdum. Bana bir kaç sayıyı yolladığı anda başlayacağım.
1982 yılına Kronos yüzünden ayrı bir ilgi duyduğum malumunuz.

Ama koca bir yılı, 1979 yılını, tamamen tamamlamamıza
bu kadar ramak kalmışken, o sayıları da düzenleme işini üstlenebilirim.

ek: belki 1979-26 da birisinden çıkıverir. Ve 'yıl' tamamlanır bir anda.

sevgiler.

wetransfer ile mi göndermek istersiniz? Nasıl bir yöntem uygulayalım..

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,465
26,954
Ne güzel haberler.
Umarım 2019 çocuk dergileri yılı olur.
Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum...

Ama koca bir yılı, 1979 yılını, tamamen tamamlamamıza
bu kadar ramak kalmışken, o sayıları da düzenleme işini üstlenebilirim.
.

Üstadım daha önceleri paylamış olduğunuz eski 3d paylaşımları da listelerde görebilmemiz mümkün olacak mı acaba?

Son düzenleme:

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,523
13,638
Denizli - İstanbul
Madem 1979 yılını tamamlamaktan bahsediliyor. Bu durumda 30. sayı hakkında bilgi vereyim. Bu sayı forumda var görünüyor ama aslında yok sayılır. Forumda paylaşılan dergi oldukça eksik ve kötü durumda. Elinde olan biri bu 30. sayıyı da tekrar yüklese iyi olacak. Aksi halde 1979 tamamlanmış sayılamaz kanımca.

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,152
Çok şey yazıp sildim. Özetini yazayım. Bu mükemmel yardımlaşma örneğini her yerde görebilsek keşke. Bu forumdan, bütün dünyaya varıncaya dek. Sağ olun var olun. Birlikte olan çabanız dâhi takdir edilesi bir şey. Duygulandım. Sizleri tanıdığım (sanal ortam da olsa) için kendimi şanslı hissediyorum.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
1979 yılında bitime çok az kaldı.
Sanırım bu seri bitecek.
Öyle yada böyle bu seriyi tamamlayacağız.
El birliği ile bir seri daha biterse çok iyi olacak.
Arada kalan sayılarda bir şekilde bulunur.:)
Milliyet Çocuk dergilerine son zamanlarda ki olağanüstü desteklerinden dolayı sevgili Mister No 'ya dost insan bana hep Profesör'ümüzü hatırlatan değerli üstadımız Murtaza beye , Sevgili Haysal'a ,nezaketi ve inceliği ile bizleri motive eden çok kıymetli Murats'ye bir kez değil binlerce kez teşekkür ederim.Çocuk dergilerine yorumları ile katkıda bulunan , like veren , katılımcıları motive eden bütün üyelerimize de yine binlerce kez teşekkür ederim.Unutmayalım ki marifet iltifata tabidir.
( Ne gariptir ki aynı duygu ve düşünceleri paylaştığımız bu insanlarla belki hiç bir zaman oturup bir bardak çay içemeyeceğiz yada dumanlı nesne eşliğinde bir kahve içemeyeceğiz.
Böyle garip bir durum ama gerçeklik şu ki gönülden gönüle bir yol gider misali yolu insandan , dostluktan , erdemden geçen herkesle tanışmasak bile dostuz..)

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,979
Ne güzel haberler.
Umarım 2019 çocuk dergileri yılı olur.
Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum...

Üstadım daha önceleri paylamış olduğunuz eski 3d paylaşımları da listelerde görebilmemiz mümkün olacak mı acaba?

Sevgili prince, valla kaç yıl öncesinden nasıl da hatırlıyorsun
o 3D Milliyet Çocuk dergi sunumlarımı... : ) Şaşırdım..

Ama onları yapamam bu seferler. Çünkü zaten hem 3D programlarım
kurulu değil artık, hem de iş için İstanbul'dan başka bir şehirde göçebe
gibi yaşar durumdayım. Ve iki yıla yakın zamandır devam eden bu
düzende, iş mesailerim çok uzun ve çok hırpalayıcı. 30m2 otel
odalarında bir bilgisayarım bir televizyonum ile yaşar durumdayım. : )

Ama o 3D sunum kaynak dosyalarını saklıyorum. Yerleri de belli. Bir gün
yine geri gelebilirler yani.. Teşekkürler.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,979
1979 yılında bitime çok az kaldı.
Sanırım bu seri bitecek.
Öyle yada böyle bu seriyi tamamlayacağız.
El birliği ile bir seri daha biterse çok iyi olacak.
Arada kalan sayılarda bir şekilde bulunur.:)
Milliyet Çocuk dergilerine son zamanlarda ki olağanüstü desteklerinden dolayı sevgili Mister No 'ya dost insan bana hep Profesör'ümüzü hatırlatan değerli üstadımız Murtaza beye , Sevgili Haysal'a ,nezaketi ve inceliği ile bizleri motive eden çok kıymetli Murats'ye bir kez değil binlerce kez teşekkür ederim.Çocuk dergilerine yorumları ile katkıda bulunan , like veren , katılımcıları motive eden bütün üyelerimize de yine binlerce kez teşekkür ederim.Unutmayalım ki marifet iltifata tabidir.
( Ne gariptir ki aynı duygu ve düşünceleri paylaştığımız bu insanlarla belki hiç bir zaman oturup bir bardak çay içemeyeceğiz yada dumanlı nesne eşliğinde bir kahve içemeyeceğiz.
Böyle garip bir durum ama gerçeklik şu ki gönülden gönüle bir yol gider misali yolu insandan , dostluktan , erdemden geçen herkesle tanışmasak bile dostuz..)

"Marifet iltifata tabidir" ne kadar güzel ve doğru bir sözdür. Çok
inanırım. Çok severim bu sözü. İlk defa Levent Kırca'nın bir röportajında duymuştum. Gerçekten de iltifatlarla, marifetler genleşir, ışıldar, çabalar büyür, yetenekler coşar.

Güzel sözlerin için kendi adıma teşekkür ederim. Mahçup ettin. Her zaman kaleminin güzelliği baki.

Bir tek kısmına müdahalem olacak.
Dünya küçük, zaman uzun. Neden tüttüremeyelim dumanları, yudumlamayalım çayları. Elbet aynı mekanda olacağız. Belki bir forum buluşması olacak, belki bir ortak dostun el sıkıştırması olacak, belki bir çizgi-roman dükkanında karşılaşma olacak.. Ama olacak..
Hatta bunu hızlandıracak tek şey, bir istek kıvılcımı çakması..
Bi' gün... Mutlaka..

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,465
26,954
Sevgili prince, valla kaç yıl öncesinden nasıl da hatırlıyorsun
o 3D Milliyet Çocuk dergi sunumlarımı... : ) Şaşırdım..

Ama onları yapamam bu seferler. Çünkü zaten hem 3D programlarım
kurulu değil artık, hem de iş için İstanbul'dan başka bir şehirde göçebe
gibi yaşar durumdayım. Ve iki yıla yakın zamandır devam eden bu
düzende, iş mesailerim çok uzun ve çok hırpalayıcı. 30m2 otel
odalarında bir bilgisayarım bir televizyonum ile yaşar durumdayım. : )

Ama o 3D sunum kaynak dosyalarını saklıyorum. Yerleri de belli. Bir gün
yine geri gelebilirler yani.. Teşekkürler.

Bazı güzellikler vardır ömür boyu unutulmaz.O enfes 3D paylaşım Milliyet Çocuklar da bunlardan biri.Paylaşımda çıtanın ortadan kalktığı, direkt tuvale bakıyormuş izlenimi veren güzellikleri gönül tekrardan görmek istiyor tabi.Bir gün zamanı geldiğinde geri gelmelerini bekleyenlerden biri benim :)
Bu arada müthiş yoğunluğunuz arasından bizlere zaman ayırıp Milliyet Çocuklara el atmanız her türlü takdiri hak ediyor.Ne kadar teşekkür etsek az gelecek.Gönülden teşekkür ediyorum.Umarım bir gün tüm listelerin dolduğunu görürüz.
İş güç durumlarında da kolaylıklar diliyorum...

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,979

Bazı güzellikler vardır ömür boyu unutulmaz.O enfes 3D paylaşım Milliyet Çocuklar da bunlardan biri.Paylaşımda çıtanın ortadan kalktığı, direkt tuvale bakıyormuş izlenimi veren güzellikleri gönül tekrardan görmek istiyor tabi.Bir gün zamanı geldiğinde geri gelmelerini bekleyenlerden biri benim :)
Bu arada müthiş yoğunluğunuz arasından bizlere zaman ayırıp Milliyet Çocuklara el atmanız her türlü takdiri hak ediyor.Ne kadar teşekkür etsek az gelecek.Gönülden teşekkür ediyorum.Umarım bir gün tüm listelerin dolduğunu görürüz.
İş güç durumlarında da kolaylıklar diliyorum...

Estağfurullah Prince. Ne teşekkürün az gelmesi... Benim yaptığım,
sizin yaptığınız o koca "göle", sadece damlalıkla biraz su eklemek.

Güzel sözlerin ve takdirin için teşekkür ederim, elbette. Eski paylaşımlara beğenilerin için de.

Milliyet Çocukların tamamlanması, o listelerin dolması için keşke bütün dergiler bulunup taransa da, biz tarama imkanı olmayanlar da, düzenleme ile katkıda bulunabilsek. Listeleri eritsek gitsek.

sevgiler.