Milliyet Çocuk Dergisi 1981 Sayı 20

Milliyet Çocuk Dergisi 1981 Sayı 20

Milliyet Çocuk Dergisi

Like Tree48Likes
  • 25 Post By misterno
  • 2 Post By ALİ YILMAZ
  • 4 Post By abolardis
  • 3 Post By murats
  • 3 Post By murats
  • 4 Post By abolardis
  • 3 Post By Üsküdar
  • 2 Post By Baklagil
  • 2 Post By murtaza5

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16.Ocak.2019, 10:07   #1
Onursal Üye

misterno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 35567
•Rep Seviyesi :
misterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond reputemisterno has a reputation beyond repute
Standart Milliyet Çocuk Dergisi 1981 Sayı 20

1981 yılına devam.Derginin taraması Murtaza üstadımız tarafından yapılmıştır.

abolardis üstadımızın kapak resimi için teşekkür ederim.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konu murtaza5 tarafından (16.Ocak.2019 Saat 19:59 ) değiştirilmiştir.
misterno isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Ocak.2019, 10:13   #2
Aktif Üye

ALİ YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 2483
•Rep Seviyesi :
ALİ YILMAZ has a reputation beyond reputeALİ YILMAZ has a reputation beyond reputeALİ YILMAZ has a reputation beyond reputeALİ YILMAZ has a reputation beyond reputeALİ YILMAZ has a reputation beyond reputeALİ YILMAZ has a reputation beyond reputeALİ YILMAZ has a reputation beyond reputeALİ YILMAZ has a reputation beyond reputeALİ YILMAZ has a reputation beyond reputeALİ YILMAZ has a reputation beyond reputeALİ YILMAZ has a reputation beyond repute
Harika paylaşım için çok teşekkürler
murtaza5 ve misterno bunu beğendi.
ALİ YILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Ocak.2019, 10:40   #3
Onursal Üye

abolardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 388253
•Rep Seviyesi :
abolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond repute
Yine harika bir paylaşım.Bu seride yer alan Uzaylı Robensonlar çizgi romanı biliyorsunuz yarım kalmıştı.
Alfonso FONT tarafından çizilmiş mükemmel bir çizgi romandır.Alfonso FONT İspanyol bir sanatçı mükemmel işlere imza atmış büyük bir usta.
Maalesef vede anlaşılamaz bir biçimde bu çizgi roman Milliyet Çocuklar da eksik bırakıldı.
Ben daha önce bu konuyla ilgili olarak bir paylaşım yapmıştım.
Eksik kalan maceraların travmatik etkisini azaltmak babından Fransızca çok yüksek çözünürlüklü olmayan bölümünü eklemiştim.
Aslında orjinali Les Robinsons de la Terre Fransızca seviyem itibariyle Dünyalı Robinsonlar anlamına geliyor.
Milliyet Çocuk çevirisi yapılırken Uzaylı Robensonlar kullanılmış oda çok uymuş senaryoya.
Bir çok filme esin kaynağı olduğunu düşündüğüm bu çizgi romanı fırsat bulup çevirisini yapamadım.Aşağı yukarı sözlük yardımıyla çeviri yapabilecek aşamaya geldim ama malum yoğunluklarım kişisel fazla mesailerim var mazur görün.Diğer taraftan bu değerli eserin çok yüksek çözünürlüklü bir örneğini bulabilsem yavaş yavaş çeviri yapabilirdim ona da ulaşamadım aslında o da bir mazeret sayılır mı bilmiyorum.
Bu şaheserde emeği geçen dostlarımıza çok teşekkür ederim.
Murtaza bey üstadımız neredeyse bir çok seriyi tek başına götürüyor.Harcadığı emek ve zamanı bir düşünün.Özgürlük kişinin kendisine zaman ayırmasıdır demiş bir düşünür.Sevgili Murtaza bey ve Sevgili Mister No dostlara bize özgürlük verdikleri için ayrıca çok teşekkür ederim.Milliyet Çocuk 1981 yılında mükemmel bir ilerleme sağladık ki olağanüstü bir performans saygı duymamak elde değil.

Kapak resmini elimden geldiği kadar düzenlemeye çalıştım.

---------------------------------------------
Darkwood'un bütün tamtamları adına.
---------------------------------------------
murtaza5, misterno, ertuga ve 1 kişi bunu beğendi.

Konu abolardis tarafından (16.Ocak.2019 Saat 11:17 ) değiştirilmiştir.
abolardis isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Ocak.2019, 12:56   #4
Onursal Üye

murats - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 25546
•Rep Seviyesi :
murats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond repute
Alıntı: abolardis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yine harika bir paylaşım.Bu seride yer alan Uzaylı Robensonlar çizgi romanı biliyorsunuz yarım kalmıştı.
Alfonso FONT tarafından çizilmiş mükemmel bir çizgi romandır.Alfonso FONT İspanyol bir sanatçı mükemmel işlere imza atmış büyük bir usta.
Maalesef vede anlaşılamaz bir biçimde bu çizgi roman Milliyet Çocuklar da eksik bırakıldı.
Ben daha önce bu konuyla ilgili olarak bir paylaşım yapmıştım.
Eksik kalan maceraların travmatik etkisini azaltmak babından Fransızca çok yüksek çözünürlüklü olmayan bölümünü eklemiştim.
Aslında orjinali Les Robinsons de la Terre Fransızca seviyem itibariyle Dünyalı Robinsonlar anlamına geliyor.
Milliyet Çocuk çevirisi yapılırken Uzaylı Robensonlar kullanılmış oda çok uymuş senaryoya.
Bir çok filme esin kaynağı olduğunu düşündüğüm bu çizgi romanı fırsat bulup çevirisini yapamadım.Aşağı yukarı sözlük yardımıyla çeviri yapabilecek aşamaya geldim ama malum yoğunluklarım kişisel fazla mesailerim var mazur görün.Diğer taraftan bu değerli eserin çok yüksek çözünürlüklü bir örneğini bulabilsem yavaş yavaş çeviri yapabilirdim ona da ulaşamadım aslında o da bir mazeret sayılır mı bilmiyorum.
Bu şaheserde emeği geçen dostlarımıza çok teşekkür ederim.
Murtaza bey üstadımız neredeyse bir çok seriyi tek başına götürüyor.Harcadığı emek ve zamanı bir düşünün.Özgürlük kişinin kendisine zaman ayırmasıdır demiş bir düşünür.Sevgili Murtaza bey ve Sevgili Mister No dostlara bize özgürlük verdikleri için ayrıca çok teşekkür ederim.Milliyet Çocuk 1981 yılında mükemmel bir ilerleme sağladık ki olağanüstü bir performans saygı duymamak elde değil.

Vay. Gerçekten bilmiyordum bunu; ya da belki de unutmuşum bu serinin yarım kaldığını. Çünkü çocukken,
derginin yayınlandığı yıl kesinlikle okumuşumdur. (Bilimkurgu hiç bir şeyi kaçırmazdım) Belki SON yazıp bitirdiler
ve farketmedim çocuklukta. Ya da aklıma yer etmedi.

Ama hem bu bilgiyi veren, hem çeviri ve bulma çabanı gösteren adanmışlığı anlatan,
hem de güzel cümlelerinle teşekkürlerini içeren bu mesajını okumaktan keyif aldım.
Çok güzel yazıyorsun Abolardis.

Murtaza ve MisterNo'ya ise büyük teşekkürler. Gerçekten hobileri de olsa,
kendi 'özgür' zamanlarını bizi bu güzelliklere boğmak için kullanıyorlar. Çok kıymetli bu.
Müteşekkiriz.
murtaza5, misterno ve abolardis bunu beğendi.

Konu murats tarafından (16.Ocak.2019 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir.
murats isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Ocak.2019, 13:34   #5
Onursal Üye

murats - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 25546
•Rep Seviyesi :
murats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond reputemurats has a reputation beyond repute
Abolardis, biraz arama yaptım. İngilizce bir baskısını bulur muyum diye. Bulamadım.

Ama arada şuna rastladım belki ilgini çeker.
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Fransızca sayfaları Facebook sayfasında episod episod fotolarla paylaşmışlar.
Elindekinden daha iyi kalite çıkar belki.

Renkli hallerini de görmemize yarar forumdaşlar için.
murtaza5, misterno ve abolardis bunu beğendi.
murats isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Ocak.2019, 14:43   #6
Onursal Üye

abolardis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 388253
•Rep Seviyesi :
abolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond reputeabolardis has a reputation beyond repute
Çok teşekkür ederim sevgili Murats benim bulduğum örneğin linki şöyleydi sitemizde mevcut :
Alıntı: abolardis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Milliyet Çocuk ta yayını yarım bırakılan bir çizgi roman çevirisi yapılabilirse çok iyi olur saygılarımla
link : [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

murtaza5, misterno, murats ve 1 kişi bunu beğendi.
abolardis isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Ocak.2019, 14:56   #7
Süper Üye

Üsküdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 60
•Rep Seviyesi :
Üsküdar will become famous soon enough
Emeği geçenlere çok çok teşekkürler
murtaza5, misterno ve gandor08 bunu beğendi.
Üsküdar isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Ocak.2019, 18:15   #8
Çeviri Balonlama

Baklagil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 30088
•Rep Seviyesi :
Baklagil has a reputation beyond reputeBaklagil has a reputation beyond reputeBaklagil has a reputation beyond reputeBaklagil has a reputation beyond reputeBaklagil has a reputation beyond reputeBaklagil has a reputation beyond reputeBaklagil has a reputation beyond reputeBaklagil has a reputation beyond reputeBaklagil has a reputation beyond reputeBaklagil has a reputation beyond reputeBaklagil has a reputation beyond repute
Emeği geçen tüm dostlara Teşekkürler.

Sadece bilgi olsun diye söylüyorum. Son sayfada bulunan "Türk Ticaret Bankası - Türkbank Çocuk Tiyatrosu" reklam sayfası taranmamış. Derginin kalanı tamdır.
murtaza5 ve abolardis bunu beğendi.
Baklagil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Ocak.2019, 19:59   #9
Yönetici

murtaza5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 456147
•Rep Seviyesi :
murtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond reputemurtaza5 has a reputation beyond repute
abolardis üstadımızın kapak resimi için teşekkür ederim.
misterno ve abolardis bunu beğendi.

Bookmarks

Seçenekler
Stil