Milliyet Çocuk Dergisi 1977 Sayı 33

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,048
318,487
EMEĞE SAYGI,
USTAYA SAYGI,
sayın adminim 1943 yılına ait çok değerli paylaşımlar yaptı.
Dikkat dağılmasın diye bu akşam paylaşım yapmayacağım, saygılarımla.

Baldar

Kıdemli Üye
27 Şub 2012
126
387
Hem dergi sahibine hem de taramada emek veren Murtaza Bey'e Teşekkürler.

Ancak ben her Milliyet Çocuk paylaşımını sayfa sayfa incelerim ve Murtaza Bey'in zaman zaman sayfa atlama gibi bir durumu oluyor. İnsanlar genelde eleştirilmekten veya uyarılmaktan hoşlanmadıkları için öncekileri belirtmedim ancak galiba hatalı davrandım. Çünkü eksikler belirtilmeyince paylaşım o eksik haliyle kalıyor.

Bu paylaşımda da 12 ve 16. sayfalar atlanmış. Mümkünse bu eksiklerin giderilmesi güzel olur.

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,858
Hem dergi sahibine hem de taramada emek veren Murtaza Bey'e Teşekkürler.

Ancak ben her Milliyet Çocuk paylaşımını sayfa sayfa incelerim ve Murtaza Bey'in zaman zaman sayfa atlama gibi bir durumu oluyor. İnsanlar genelde eleştirilmekten veya uyarılmaktan hoşlanmadıkları için öncekileri belirtmedim ancak galiba hatalı davrandım. Çünkü eksikler belirtilmeyince paylaşım o eksik haliyle kalıyor.

Bu paylaşımda da 12 ve 16. sayfalar atlanmış. Mümkünse bu eksiklerin giderilmesi güzel olur.

Sayın Baldar siz yazınca bende kontrol ettim.Evet dediğiniz gibi o sayfalar eksik.Murtaza bey yoğun tarama yaptığından böyle aksilikler olabilir doğal olarak.Keşke daha önce belirtseydiniz bunu.Hangi sayılarda ne gibi eksikler olduğunu yazarsanız üstad mutlaka ilgilenecektir bununla.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Bende elimden gelidiği kadarıyla kapak resmini tamir etmeye çalıştım.
Emeği geçen sevgili dostlarımıza çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Fv6e1C.jpg

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Kapak resimlerinde en büyük sorun biliyorsunuz deformasyonlar zamana yenik düşmeler.Ben elden geldiğince tamir etmeye çalıştım.Yer yer resimde eğilmeler vardı onlara tekrar düzeltmeye çalıştım.Kenarlara olabildiğince kenarlık ekledim.Milliyet Çocuk yazısını yeniden ekledim.
Böyle değerli bir eseri bizlere kazandıran bütün dostlara çok teşekkür ederim.
Bizim ki devede kulak bile sayılmaz.:)Bir hatam oldu resmin orjinalini indirip tamirat yapmam lazımdı.Zaman olursa orjinal tarama üzerinde çalışırsak daha faydalı olur.Selamlar ve saygılarımla.

Son düzenleme:

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,210
5,032

Sayın Baldar siz yazınca bende kontrol ettim.Evet dediğiniz gibi o sayfalar eksik.Murtaza bey yoğun tarama yaptığından böyle aksilikler olabilir doğal olarak.Keşke daha önce belirtseydiniz bunu.Hangi sayılarda ne gibi eksikler olduğunu yazarsanız üstad mutlaka ilgilenecektir bununla.

Yakın bir zamanda diğer eksik sayfası olan sayıları da listerler misin Baldar?
Böylece şimdi tamamlanamasa bile, eninde sonunda tamamlanabilmesi için geleceğe not düşmüş oluruz. Ve ileride en önce hangi sayılara revize gerekeceğini şimdiden kayıt altına almış bulunuruz. Yüzlerce sayı arasında tek tek kontrol yapmaktan çok çok daha pratik olur bu not düşme yöntemi.

teşekkürler

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,229
Eksikleri kapatma adına bu yardımlaşmayı görmek beni mutlu ediyor. Bu şekilde inşallah eksik kalmayacaktır. Eksik sayfalar için ise bu dergilerden elbette ellerinde bulunduran arkadaşlar vardır. Tarayıcı olmasa bile telefonların kamerasıyla çekip yükleseler (sadece bir iki sayfa) çok güzel olur. Ben İstanbul Üniversitesi kütüphanesinde görmediğim dergileri buldum. Bazı dergiler için ileride çok büyük bir arşivimiz olacak inşallah. Şimdilik fark edilmiyor bu emekler. Damlaya damlaya gidiyor belki. Birkaç yıl geçtiğinde ise (bu şekilde devam edersek) çoğu kişinin en çok uğradığı yerlerden biri olacak. Bunun için zaman ve biraz da diğer arkadaşların yardımı gerekiyor.