Milliyet Çocuk Dergisi 1988 Sayı 35

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,951
Bu dergiyi okumamıştım.Bayiden alır gibi hevesle indirip okuyacağım.
Teşekkürler dostlar...

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,961
Konu başlığı 1985/35 olarak kalmış.
1988/35 olacak.

Hatta o yüzden sıralı listemizde de 1988/35 taranmamış görülüyor.

Konu başlığını düzelttikten sonra Sıralı Liste'de de 1988/35'i aktif edip, linkleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
11,984
314,927
Sayın murats,
eksik ve noksan bulmasını biliyorsunda,
bu kadar emege ,
göznuruna
teşekkür etmesini bilmiyormusun.
Elbetde eksiklerimiz ,noksanlarımız olacakdır.
Hiç bir karşılık beklemeden paylaşım yapıyoruz.
Sende tara,paylaşım yap ne kadar zor oldugunu görürsün.
Uzakdan gazel okumak,hata bulmak kolaydır.
Armutun sapı var,üzümün çöpü var dersek bir şey yapamayız.
Moral bozmayın.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,961
Sayın murats,
eksik ve noksan bulmasını biliyorsunda,
bu kadar emege ,
göznuruna
teşekkür etmesini bilmiyormusun.
Elbetde eksiklerimiz ,noksanlarımız olacakdır.
Hiç bir karşılık beklemeden paylaşım yapıyoruz.
Sende tara,paylaşım yap ne kadar zor oldugunu görürsün.
Uzakdan gazel okumak,hata bulmak kolaydır.
Armutun sapı var,üzümün çöpü var dersek bir şey yapamayız.
Moral bozmayın.

Çok çok sevgili murtaza5, yapmayınız..
Beni bu mesajımdan daha yanlış anlayamazdınız.

Ben sadece ve 'sadece' bilgi vermek, düzeltilecek yeri işaret ederek hizmet vererek üzerinizden bir yükü almak maksadıyla yazdım. Çok çalışıyor olduğunuz bilmem mi hiç?

Sadece dün en az 20 Milliyet Çocuk paylaşım sayfanızda, tek tek her birinin altında teşekkür ettim. (Hatta bir ara yazarken, "her birinde tek tek teşekkür yazdım. Like'larken bunalacak Murtaza üstad" dedim. O derece.) Ve siz hepsini gördünüz, dün Like'ladınız. Tüm teşekkürlerimi, minnettar oluşumu, mutluluğumu, tüm mesajlarımı gördünüz. Çünkü Like'larınızı gördüm ben de. Herhalde isme dikkat etmediniz bu sefer, belki de..

Kimi taramalarda, Milliyet Çocuk'ların külliyatının güzel oluşması uğruna, incelikle yazmaya dikkat ederek notlar bıraktım. Kesik sayfalar var ise tarama kopyasında.
Ama her biri mesajımda defalarca, üstad dedim, zamanınıza/elinize sağlık dedim.
Minnetarım dedim, en az 5 mesajda.

Lütfen, Milliyet Çocuk forum başlığında, son mesaj gelmiş konuları sıraya dizerek mesajlarıma bakın.

Benim moral bozduğumu, sadece hataları işaret eden, tabir-i caizse 'ukala' bir profil sergilediğimi düşünmenize çok üzüldüm.

Gerçekten açıp, Milliiyet Çocuk forumunda son mesajlardaki tüm mesajlarıma ben de bakacağım. Size böyle düşündürtecek bir dile sahip mi diye.. Ki her zaman çok dikkatli ve nazik yazdığımı bilirim.

Lütfen siz de bir daha gözden geçirin.
Eminim beni yanlış anladığınıza kanaat getireceksiniz.

Sevgiler...

EDIT:
==========
Düzeltme: Mesajlarım 'Milliyet Çocuk forum' başlığı altında değil, sizin Murtaza Kuşkuş forum bölümünün altında duran Milliyet Çocuk paylaşımlarınız altında. Hepsi 2 Ocak tarihli. 24-25 ayrı paylaşım başlığında, peşpeşe.

Mesela:

Çok teşekkürler Murtaza üstad.
Milliyet Çocuk paylaşımlarınıza hiç ara vermemeniz dileğimle..

-----
Çok teşekkürler Murtaza Üstad. Milliyet Çocuk paylaşımlarınıza müteşekkirim.

Malesef bu sayıda da sadece en sonda Pembe Panter'in olduğu sayfada, iki tarafı da doğal olarak etkileyen 1/4'lük bir yırtık ve eksik kısım var.
İleride aynı sayıyı bulup, tarama imkanı bulabilecek arkadaşlara not olsun burada.

Aynı şey bir kaç sayıdır aynı sayfaya denk geliyor. İlginç bir bulmaca mı vardı acaba orada, ya da bir kupon vs.

40 yıl
öncesinden gelen bu sayılarda, dergiyi bulabilmek ve bunu Murtaza üstad sayesinde Internet'te edinebilmek büyük bir nimet.

Bir gün bir başkası da eksik sayfaları tamamlayacak ya da başka bir kondüsyondaki aynı dergiyi tamamen tarayacak.
Ve bir gün,
bu birlikler sayesinde Milliyet Çocuk külliyatını olabilecek en güzel kondüsyonda sonsuzluğa kavuşturabilecek şekilde tamamlayacağız.

Çok teşekkürler üstad. Tüm bu emeklerine, zamanına.

-----
Harika bir tarama.
Çok teşekkürler üstad.

-----
Benim de defalarca okuduğum bir sayıdır bu. O yıllarda.

Bir sonraki sayıda da Bodrum Takımı adlı fotoroman başlıyordu.
Altan Erbulak, Engin Cezzar, Ali Poyrazoğlu, Fikret Hakan, Ali ve Gülriz Sururi'nin de konuk olduğu, okuduğum ilk fotoroman olmuştu.

Çok teşekkürler murtaza5.
İyi ki varsın. İyi ki Milliyet Çocuk'ları tarıyorsun.

-----
Harika bir tarama, harika bir sayı.
Bodrum Takımı fotoromanının da başladığı sayıdır bu.

Çok teşekkürler üstad. Milliyet Çocuk için yaptığınız her taramaya, ayırdığınız her dakikaya müteşekkirim.
İyi ki ele almışsınız Milliyet Çocuk'ları.

-----
Çok teşekkürler Milliyet Çocuk'lara verdiğiniz emeklerden dolayı.

-----
Harika kapak, harika paylaşım.
Çok teşekkürler.
Milliyet Çocuk'ların hiç bırakmayın üstad.

ve daha bir çoğu..

Gerçekten üzgünüm, yanlış anladığınız için..
Milliyet Çocuk tarayan birisine hiç bir zaman kabalığım olamaz...

Bir EDIT DAHA:
====================
Eğer mesajınızda Abolardis'i kastettiyseniz, onun hem 1983 MÇ paylaşımlarını olsun her yerde beğenmiştim, çeşitli defalar teşekkürlerim ve yorumlarım üzerine de mesajlaşmışızdır. Hatta daha yeni, sizin paylaşımlarınız altındaki kapak çalışmaları olsun çeşitli sebeplerle teşekkürlerimi sundum.

Son düzenleme: