Milliyet Çocuk Dergisi 1979 Sayı 03 (15 Ocak 1979)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Milliyet Çocuk dergisinin en güzel yıllarıdır aşılmaz bir yayın.Benim en sevdiğim dönem 1978-79-80-81-82-83 yıllarıdır.Benim özellikle çok sevdiğim 1983 yılını elimizden geldiği kadar tamamladık.En azından bu yılda bir eksiklik kalmadı.1981 ve 1982 yılları ise çizgi kalitesi ve içeriği ile tam anlamıyla bir kültür yayınıdır.Milliyet Gazetesi yada telif haklarını ellerinde bulunduranlar keşke yeniden ciltler halinde okuyucu ile buluştursalar.
Bu değerli çalışma için çok teşekkür ederim.
Yine Milliyet Çocuk dergisi özel sayıları da ayrı bir cevherdir.1982 yılında çıkartılan bildiğim kadarıyla 11 adet özel sayı bulunmaktadır.
Bu anlamda Tarzan 1 ve Tarzan 2 özel sayılarını tarayıp eklemiştik.Ancak bu konuda ayrı bir başlık açılması gerektiğini daha önce de vurgulamıştım.
Milliyet Çocuk dergileri benim vazgeçilmezlerim arasındadır.
Okumaya kıyamadığım şaheserlerdir.
Tekrar çok teşekkür ederim.

kudretsabancı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
3 May 2011
1,245
34,795
Milliyet Çocuk dergisinin en güzel yıllarıdır aşılmaz bir yayın.Benim en sevdiğim dönem 1978-79-80-81-82-83 yıllarıdır.Benim özellikle çok sevdiğim 1983 yılını elimizden geldiği kadar tamamladık.En azından bu yılda bir eksiklik kalmadı.1981 ve 1982 yılları ise çizgi kalitesi ve içeriği ile tam anlamıyla bir kültür yayınıdır.Milliyet Gazetesi yada telif haklarını ellerinde bulunduranlar keşke yeniden ciltler halinde okuyucu ile buluştursalar.
Bu değerli çalışma için çok teşekkür ederim.
Yine Milliyet Çocuk dergisi özel sayıları da ayrı bir cevherdir.1982 yılında çıkartılan bildiğim kadarıyla 11 adet özel sayı bulunmaktadır.
Bu anlamda Tarzan 1 ve Tarzan 2 özel sayılarını tarayıp eklemiştik.Ancak bu konuda ayrı bir başlık açılması gerektiğini daha önce de vurgulamıştım.
Milliyet Çocuk dergileri benim vazgeçilmezlerim arasındadır.
Okumaya kıyamadığım şaheserlerdir.
Tekrar çok teşekkür ederim.

Dün gece ormanın derinliklerinde bir şey ararken Milliyet Çocuk'lar geçti elime. Sitedekilerle karşılaştırdım Bende olup sitede olmayan bir kaç dergi gördüm. Onları da tarayıp yükleyelim, eksikler birkaç tane daha azalsın. Belki birilerinin işine yarar.

Daha önemlisi, Çizgi Roman ilavesini 37 sayı eksiksiz buldum. Bu ilave ne kadar verildi bilmiyorum. Sitede hiç birini göremedim. Belki yüklüdür ama ayrı başlık açılmamıştır.

Bendekiler 25 Ocak 1980-6 Ekim 1980 arası.

Düzeltme: Önder Çakı'nın şöyle bir notunu gördüm şimdi;
1980 senesinde ayrıca ilave olarak 37 adet Çizgi Roman Dergisi ilavesi vererek bizleri adeta çizgiromana doyurmuştur.

Demek ki elimde tamamı varmış.

Son düzenleme:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,854
Çizgi roman ilavesinin tamamının taranmışını bekliyoruz.:D
Güzel haber.
Şu deryaları bir daha karıştır orada ne hazineler vardır.
Gerçi elinde taranacak çok kitap var ama olsun, ben söylemiş olayım.:)
Milliyet çocuk dergisi için teşekkürler.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,203
4,961
Çok iyi etmişsiniz kudretsabancı. Umarım daha çok eksik sayılardan bulur ve tarayıverip paylaşırsınız. O kadar çok eksiğimiz var ki çocuk dergilerinin süperstarında. Bazen umutsuzluğa kapılıyorum.

Abolardis: Benim de en sevdiğim ve bilfiil o haftalarda alarak okuduğum dönemdir saydığınız yıllar. 1983'ü büyük emeklerinin sayesinde tamamlamış olmanızdan dolayı çok mutluyuz. 1981 yılı da Internet'te zaman içinde tamamlanmıştı. 1982 ile arayı doldurabilir, 1980 ve 1984 ile çok iyi yıllarını oluşturabiliriz bir gün umarım. Çok sevgiler.

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,727
Kdz. Ereğli
Ah o çocuk dergileri... Doğan Kardeş serileri kocaman bir cilt halinde gelmişti. Aylarca tekrar tekrar okumuştuk. Milliyet Çocuk ve Tercüman Çocuk dergileri şehre gidenlerimizin getirdikleri arasındaydı. Çizgi romanların arasında gelirlerdi. Sözü edilen yılların büyük bölümündeki dergileri satır satır, tekrar tekrar okumuş, kimi yerleri ezberlemişimdir. Şimdiki çocuklar ne kaçırdıklarını bilmiyor maalesef...