Milliyet Çocuk Dergisi 1983 Sayı 45

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Kaldığımız yerden devam ediyoruz.1983 Yılı dergilerinden 44.sayı zaten sitede mevcut bulunduğundan yeniden tarama yapmanın da zaman kaybı olacağından hareketle 45.sayıyı siz değerli çizgi roman severlerin Çocuk Dergileri severler sınıfının Milliyet Çocukgiller familyasına saygıyla sunuyoruz.( Antropolojik ve sosyolojik bir sınıflama oldu belki ihtiyaçta var bu konu ile ilgili birazdan bir konu açayım.) Zaman sıkıntısından mütevellit darlıktan sadece taradım sevgili Petranyus tarafından düzenlendi bende biraz hazıra konmuş oldum.Bu sayıda Mac Coy un esrarengiz macerası devam ediyor.Bir ara bana getirip bıraktı üstad sağolsun bu paylaşım ile birlikte kalan sayı sayısı 4 e inmiş durumda yaklaşık bir yıl önce başladığımız aktif katılım ve paylaşım maceramızda mutlu sona çok az bir zaman kaldı.4 dergi sonunda 1983 yılı tamamen bitmiş olacak.Tarama çok zaman alan ve çok zahmetli bir iş seri tarama cihazıda var ama bu dergiler oralarda taranamaz çünkü kağıt sıkışması söz konusu olunca dergi komple heba olur kıyıp riske giremeyiz.Sessiz sedasız bir yılı bitiriyoruz.Şİmdiden iyi okumalar , iyi arşivlemeler.

TARAMA : ABOLARDİS DÜZENLEME : PETRANYUS

Leonard Kohen eşliğinde okunması oda sıcaklığında muhafaza edilmesi salık verilir.Son kullanma tarihi son kıllanma tarihidir.

www.youtube.com/watch?v=NGorjBVag0I

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,020
Teşekkürler dostlar.
Çocuk dergileri gerçekten zor bulunur,zor taranır hatta zor saklanırlardan.
Emeğinize sağlık....