Milliyet Çocuk Dergisi 1982 Sayı 01

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Milliyet Çocuk Dergisi 1981 Yılı Sayı : 1 ile devam ediyoruz.Sayın Shoryuken Milliyet Çocuk Dergisi paylaşımlarımızdan 1982 yılı sayı : 53 e soru işareti koyarak şöyle demişti.
Bir yılda 52 hafta yok mudur? Bu 53. sayı nereden çıktı böyle? Bu işte bir bit yeniği var...
Teşekkür ederim üstadım. Keyifle takipteyim.
O zaman özellikle cevaplamamıştık bu sorunun yanıtını gerçekten de bir bit yeniği vardı.Bizim paylaştığımız Milliyet Çocuk dergisi 1981 yılı sayı 52 nin yayın tarihi 21.12.1981 yılına ait.Şİmdi paylaşacağımız Milliyet Çocuk Dergisi sayı : 1 in ise 28.12.1981 yani bir hafta sonra seri 1.sayı olarak basılmış yani aslında bir yayın / basım hatası mevcut.28.12.1981 tarihli Milliyet Çocuk 1.sayıda başlayan maceraların devamı 04.01.1982 tarihli Milliyet Çocuk dergisi 2.sayıdan itibaren devam etmektedir.Bu nedenle aslında 1982 yılı sayı bir gerçekte 28.12.1981 tarihli Milliyet Çocuk Dergisi 1.sayı.Bu nedenle sayın yöneticilerinde konuyu bu şekilde ele alarak listeye ekleme yaparken not olarak eklemeleri yerinde olur düşüncesindeyim.Özetle 1982 yılına ait 1.sayı aslında basılmamış gerçekte yok olması gereken sayı 28.12.1981 tarihli 1.sayı.
Milliyet Çocuk Dergileri özel sayılarla ilgilide notlar düşmemiz gerekli.Daha önce bizim için manevi değeri çok büyük olan TARZAN 1 ve TARZAN 2 adlı iki önemli paylaşım yapmıştık.Bu paylaşımlar esnasında basım hatası olarak kitapta yer almayan bazı sayfalar olduğunu tespit edip bunları düzelterek sizlere sunmuştuk.Şimdi benzer bir sorun daha karşımıza çıkmış durumda Milliyet Çocuk özel dergiler arasında yer alan Baytekin film sayısında sayfa eksikliklerinin mevcut olduğunu görmekteyiz.Sanırım sitede bu paylaşım olacaktı ama şimdi arama menüsünden ulaşamadım eğer varsa eksik sayfalar 28.12.1981 tarihli 1.sayfada mevcut onların eklenmesi gerekir eğer sitede yoksa film özel sayısı bende var en kısa sürede tarar ve eklerim eksik sayfalarıda tamamlanmış olur.Tarama ciltten yapıldığı için kusura bakmayın beni çok uğraştırdı.Kapağı resmen yeniden imal ettim.O kadar uğraştık.Yine sayın yöneticilerden talep olarak 1982 yılı sayı : 53 linklere henüz eklenmemiş onuda tamamlanmış olarak listeye eklerseniz iyi olur.Sorunlu bir taramada mutlu sona geldik.Taradım - düzenledim - renk ayarlarını yeniden yaptım muhterem Petranyus ta yanımda beni izledi oh dedim hocam böyle iyi.Oda iyi tabi hocam dedi.Oda bu arada 1983 yılı Milliyet Çocukların taramalarına devam ediyordu boş bırakmadım yani.Kötü bir işverenim yani nefes aldırmadım.Olsun size feda olsun elimizden geldiği kadar devam edeceğiz.Zaten etliye sütlüye dondurma ve kurabiyeye karışmadan devam ediyoruz.

Tarama + Düzenleme + Parlatma + Yayınlama : ABOLARDİS

Moderatör tarafında düzenlendi:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Sıralı Listelere bakarken belirtmek istedim bu sayı aslında 1982 yılı sayı : 1 basım hatası yapılması nedeniyle isterseniz sıralı listede yerinde dursun yada 1982 yılı sayı : 1 olarak olması gereken yere konulsun takdir siz yöneticilerimizin.Selam ve saygılarımızla.

sentooki

Yeni Üye
25 Ara 2016
79
269
Baytekin Film Sayısını heyecanla bekliyoruz diyelim abolardis üstad. Ellerin dert görmesin.