Milliyet Çocuk Dergisi 1983 Sayı 26

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,352
Kısa bir aradan sonra yeniden birlikteyiz.Maraton devam ediyor ( yine yazdım. ) Bu haftaki sayı için bir hayli uğraştık parlattık ekstra parlattık en net görüntüleri almak için Petranyus la birlikte çalıştık.Üstad da bir hayli uğraştı.Benim Mucit Macit ( Leonard ) takıntımı bildiğinden internetten Fransızca bulduğu bütün Leonard ları getirmiş.Ancak ben çok fazla tad alamayınca 2 gündür çeviri ( google translate ) ve balonlamasına başladım.2 sayfa ancak yapabildim.Elde metin olmayınca birde dile Fransız kalmışız.Çevirip çıktısını alacağım Mucit Macit in tüm öykülerinin.Onada bu anlamda teşekkür ederim.Onunda bütün çizgi severlere selamları var.Elinde sigara önünde kahve.:)Mucit Macit ler için üstada teşekkürlerimle birlikte Marvel den fazla aldığımı sonradan farkettiğim Age of Ultron u hediye ettim.Önceleri elimdeki kitapların kayıtlarını tutmazdım.Mükerrer alımlar başlayınca mecburen arşiv kaydı tutmaya başladım.Bir baktım en az 200 sayı mükerrer var.Bugün kolleksiyona yeni bir yayın daha kattım akşam onu okumayı planlıyorum.Petranyus a bile söylemedim.Yazdıktan sonra okur.:)El ayak çekilince sohbetler tükenince Send Posey eşliğinde doğru başka alemlere.Üstadla yine gündeme değindik biraz.Puro içmek için balkona çıktık.Genel olarak forumlardan konuştuk.Çizgi romanlardan kitaplardan ah çekip durduk..İnsan doğasını ele aldık.Bir yandan estetik tarafının diğer yandan şeytanla sembolize edilen kötü tarafını.Nazım ın Türk Köylüsü şiirinde dediği gibi topraktan öğrenip kitapsız bilen insanlarımızı arar olduk.Sakallı Celal in bu kadar cehalet ancak tahsille olur sözünü irdeledik.Bizde yemek içmek fazlaca konuşulmaz felsefe , dinler tarihi , çizgi roman ve olayların perde arkası ve şiir konuşulur.Sohbetin bir terapi yöntemi olduğunu düşünüyoruz.Konuşmanın kaliteli sohbetin erdem olduğu kanısındayız.Anlam vermek ve anlam bulmanın gerçeği anlamaın bir yolu olduğunu biliyoruz.Güzel düşüncelerin iyi duyguları beslediğini iyi duyguların ise insanı daha iyi insan yaptığı fikrindeyiz.Petranyusla sohbetlerimiz kayıt altına alınsa heralde kitap olur.Hocam bizi fazla deşifre ettin desede birazda bizden bahsedelim dedik.
Eyy roman , ey şiir , ey çizgi roman , eyyyy fumetti , eyyy franko fon , eyyy ey diyenler ey forum , eyyy çizgi severler:D
Ne var buradayız işte ne var heyyyy ey buradayız.Tam da burada.Forumun ortasında.Buyrun ey çizgi severler.Bol bol indirin bol bol arşivleyin bol bol okuyun.Bol roman okuyun bol şiir okuyun bir şiir ezberlemeye çalışın.Güzel müzikler dinleyin hayattan kopmayın her zaman insan kalın.Kİmseye zarar verme herkese payına düşeni ver şerefli yaşa.Kant.

Orjinal Tarama

PARLATILMIŞ

EKSTRA PARLATILMIŞ

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,950
ordu-turkey
Valla ekstra parlatılmışdan bir tutam alayım.Bu arada yazılan yazıları okumadan indirmemek lazım bazen çok felsefik ama yerinde yaklaşımların var.