Milliyet Çocuk Dergisi 1983 Sayı 23

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Milliyet Çocuk 1983 Yılı sayı : 23 ile devam ediyoruz.Şimdi dönüp bakınca hayli olmuş gerçekten.Maraton devam ediyor.Eski bir şarkı belki bir şiir gibi.Bugün yazmak için çevremde toplanan bütün ilham perilerine randevu vermedim.Israr ediyorlar yok canım başka zaman havam da değilim.Kızgın boğa gibi saldıran üç beş öfkeli düşünceye de kırmızı pelerin gösterip oley dedim.Yetmiyor can sıkıntısı yanına da bir kaç kafadar almış abi bize takıl demezmi işinize bakın.Deniz kızı gibi beni çağırıp duran anılara en tatlı hatıralara takılmam lazım.Zihnimin sağ beyin yarımküresinden bir takım isyan sesleri ne oluyor kalkışma falan mı diye bakınmaya çıktım kalkışma yok ta hafif bir çekişme kızgınlık - öfke - sinir üçlüsü tahammül - saygı ve sabır ile didişip duruyorlar durun arkadaşlar ne yapıyorsunuz size yakışmıyor bunlar dedim olumsuz üçlüden az kalsın azar yiyecektim.Ne kadar anlayışsızlar.Onlara biraz sitem ettikten sonra sol beyin yarımküresine gittim mecburen ne kadar da canım sıkıldı.Orada da bir baktım bir sürü düşünceler bu düşüncelerin büyüğü konumunda olan bir fikir hepsini tasnif ediyor sen oraya sen buraya hey sen şuraya talimatları veriyor.Hayırdır hemşerim ne yapıyorsunuz burada dememle adının sonradan mantık olduğunu öğrendiğim zeballah gibi biri dur komşu işimize karışma tasnif olmazsa terbiye olmaz fikir olmazsa düşünceler birbirine karışır işin içinden çıkılmaz bir hal alır.Yapma ya dedim.Öyle dedi.Bende mecburen çalışmaları izlemeye devam ettim.O arada düşünceler hep bir ağızdan acıktık diye söylenmeye başladılar.Fikir acele etmeyin henüz zamanı değil diye bağırdı.Dİnleyen kim her düşünceden hep aynı ses.Bunlara kulak vermezsen durmuyorlar bir türlü.Neyse dedi fikir şimdi gerekli yerlere ilgili talimatları veririz.Sıraları bozmayın.Oh oh sesleri arasında orkestra çalmaya başladı.Halay başında mantık geri dörtlü fikir ve düşünceler davulu çalan idrak zurna da bilinç ne oluyor buralarda diye düşünürken aklıma Alice Harikalar diyarında Abolardis çizgi roman diyarında geldi.Sesleri duyan sağ beyin yarımküresinin mukimleri hemen rahatsızlıklarını dile getirdiler ama fikir boş verin dedi oynamaya ve oynatmaya devam.Onlarda kim.Halaylar danslar uzun süre devam etti.Niye başımın ağrıdığını şimdi anladım.Saygılarımızla.

ORJİNAL TARAMA :

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,776
Kapakların güzelliği, paylaşımlarıa değer katıyor.
Emek ve güzel sunum daha da değerli kılıyor.