Milliyet Çocuk Dergisi 1983 Sayı 20

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Milliyet Çocuk Dergisi 1983 Yılı Sayı : 20 ile devam etmeye devam ediyoruz.52 sayılık maraton devam ediyor.( Yine yeniden yazdım gerçekten iyi geliyor bana ) Bu arada geçen hafta Milliyet Çocuk 1983 yılı ilk meyvesini verdi.Değerli dostumuz Fantoma98 güzel bir çalışma ile harika bir derleme yaptı açıkçası ben çok beğendim.Bu nedenle bugün yazmıştım aslında Demir Yumruklu Adam derlemesi için gerekli geçmiş sayı taramalarını yaparak siz değerli dostlarımız için SİSLER KALESİ macerasını sayın Fantoma98 dostumuza göndermeyi hedefliyoruz.Bu amaçla eksik sayıların tamamını buldum hepsi bende varmış çok şükür.Sevgili dostum Petranyus la birlikte toparladık tarayıp en kısa sürede ikinci bir ürün almaya çalışacağız.Yine sizin için sürpriz 2 dergi üzerinde çalışmaya başladık.Neden özellikle 2 dergi derseniz benim için bütün şimdiye kadar yaptığım paylaşımlardan daha önemli.Hem çizeri bence dünyanın gelmiş geçmiş en büyük çizerlerinden biri hemde bu 2 dergi şimdiye kadar benim açımdan hep yarım kalmış bölümleri tamamlayacak nitelikte.Bu nedenle bu sene yapacağımız en önemli iki paylaşım olacak çocuklar gibi sabırsızlanıyoruz paylaşıma açmak için taramalar devam ediyor.Ancak bu dergileri sadece ham tarama olarak paylaşmak istemiyoruz.Petranyus tarafından iyice bir elden geçirildikten sonra inanın büyük bir mutlulukla sizlere sunmaktan keyif alacağız.Bİraz önce Petranyus aramıştı.Hocam bir ara uğramak istiyorum sana tabi dedim gel.Gelirken bizim kutsal dumandan da getirmeyi unutma dedim.Sağolsun unutmamış.Son yaptığım taramaları gösterdim.Milliyet Çocuk Dergisine bir göz attı.İyi olmuş hocam dedi.Israrla devam Çocuk dergilerine öyle bir yerlerde unutulmasın.Balkona çıtık birer kahve eşliğinde puro yaktık. Hocam benim Sherlock Holmes Malikanenin Sırrı çevirisi ne oldu.Beğenilmedimi yoksa.Tepkiler nasıl.Valla tepkiler fena değil beğenen dostlarımız oldukça fazla.Bir ilke imza atmanın derin ferahlığı ve ruhsal tatmini içindeyim diyince biraz tebessüm etti.Bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum senin açından.Ülkemizdeki ilk çeviri olması hasebiyle dolayısıyla bizi güdüleyen muhteşem saikiyle bu hikaye tabiki benim açımdan çok önemliydi.Bİr ilke imza attık dostum dedim.Arthur Conan Doyle da yazmış hocam hikaye gerçekten çok güzeldi.Öyle dedim Sherlock Holmes favorilerim arasında her zaman.Şİmdi bizim primatlara söylesen bırak hoca bu işleri derler kesin.Yalnız Sherlock u kesin severler pipo olayından dolayı.Bilemezsin belkide Watson lada iyi anlaşırlar.Gülüştük biraz.Gündemimiz biraz yoğundu yine kafaya bu aralar Donald amcayı taktık.Ne güzel bir ördekti kendileri ördek ailesinin küt gagalılar sınıfından perde ayaklılar familyasından ne kadar sevimli bir canlıydı ne güzelim tüyleri vardı mübareğin.O kadar sevildiki olursa o kadar olur.Sonra Donald Trump geldi aklımıza oda sevimli bir adam.Saçları var kaşları var kaşının üzerinde iki tane biri sağda biri solda iki zeytin karası var.Ayrıca adamda iki göz ve iki burun deliği var.Birde adam da iki ayak ve iki kol var inanılmaz ama ikide kulağı var diyince üstad gülme krizine girdi.O söylediklerin bizim primatlarda da var.Var ama onda daha bir güzel duruyor.Bu arada purolarda yarılandı neredeyse.Kahve sonrası çaylarda gelmiş.Dışarda inlerle cinler çift kale maç yapıyor bilumum hayaletler seyirci onlarda çok sıkı sarınmış birde termal içlik giyinmiş.Bir kaç şaşkın dışarda ama onlarda soğuğu yedikçe daha hızlı kaçıyor.Petranyus hocam dedi anlamışlarmıdır neyi dedim.Sherlock Holmes ü mutlaka anlamışlardır.Petranyus hocam benide kötü emellerine alet ettin ya dedi.Yapma hocam dedim şaka olsun o kadar.Hİkayeyi yazmam zaten fazla zamanımı almadı da senin çeviri yapman fikri sonradan boru hattı gibi beynimden geçti.Arada bir ciddi şeyler de yazmak lazım diye düşünürken Sherlock Holmes kayıp macera fikri geldi aklıma yazarken konuyu düşündüm sonra bizim hikaye ortaya çıktı.Aslına bakarsan fenada olmadı ben bile inanabilirdim baskısı yapılsa neyse benim yazdığımı kimse duymasın sevgili Petranyus.Gülüştük.Ama hocam sonuna yazdığın söz anlamlıydı gerçekten.Selamlarımla.
Orjinal tarama iyi arşivlemeler.

file

Moderatör tarafında düzenlendi:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Hımmm şimdi şerlok hikayesi uydurmaysa çok üzülürüm bak kardeş.Ben ki polisiye ve özellikle şerlok sever olarak umarım o emek gerçektir.Çünkü iyiydi.Gelelim şu dergilere yapmayın barii azcık ipucu verin böyle ortada bırakınca insan felaket merak ediyor.Petranyus üstada selamlar.Ayrıca fazla püro içmeyin sağlığınız bozulursa sonra sizsiz naparız.Sizin o primatlar soğukta dikkat etsinler dergi için sağolun.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Sherlock benim yorumum umarım beğenilmiştir.Diger çalışma sürpriz olarak kalsın büyüsü bozulmasın.macera biraz kısa oldu biraz daha uzun olmalıydı ancak zamanım olmadığı için kısa tuttum.Cok ilginç bilgiler serpistirmeyi düşünüyordum ama zaman problemi işte.o hikayeyi yaklaşık iki saatte bitirebildim.

fantoma98

Onursal Üye
20 Eyl 2009
1,507
20,773
Öncelikle nazik sözlerin için teşekkür ederim eğer elinde varsa 1982 yılı M.Ç
tarzanın çöl yıldızı macerasını düzenliyelim çünkü sayın esattr üstatımız bernard
prince serisinin tamamını çeviri balonlamsını yapmıştır gözünden kaçmış olabilir
ben senin için linki buraya ekliyorum

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
O sayıların olup olmadığını bir incelemem lazım kesin bir şey söylemeyeyim ancak büyük ihtimalle vardır hangi sayıdan başlayıp bittiğine bir bakayım Sayın Esattr üstadımıza da emekleri için teşekkürlerimi sunarım.Muhtemelen gözümden kaçmış ama yinede orjinal haliylede bulunmasını isterim açıkçası.Zaten o kadar az sayı kaldı ki digital ortama aktarılmayan neredeyse bitmek üzere bütün sayılar.Bu durum beni bir taraftan korkutuyorda.Sonrası için yeni yayınlar çok az.Ülkemizde çizgi roman sık sık kesintilere uğradı.Yinede acele etmeyelim bazı sürprizlerimiz olacak.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,236
Kamlançu
Zaten o kadar az sayı kaldı ki digital ortama aktarılmayan neredeyse bitmek üzere bütün sayılar.Bu durum beni bir taraftan korkutuyorda.Sonrası için yeni yayınlar çok az.Ülkemizde çizgi roman sık sık kesintilere uğradı.Yinede acele etmeyelim bazı sürprizlerimiz olacak.

Sevgili dostum, biterse bitsin eski yayınlar. Dijital olarak hepimizin elinin altında olması çok güzel bir şey. Bundan sonra da yeni yayınları satın alırız, ya da çeviri balonlama ile devam ederiz işte, daha ne olsun? :)

Teşekkür ederim. Derginin boyutları gittikçe büyüyor bu arada. Bir çare bulamaz mıyız? :)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Boyut meselesi benide çok rahatsız ediyor çözünürlükten taviz vermek gerekebilir ama önerisi olan dostlarımız varsa bize katkıda bulunurlarsa iyi olur.Saygılarımla.