Milliyet Çocuk Dergisi 1983 Sayı 19

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Milliyet Çocuk 1983 Yılı sayı : 19 ile yine yayındayız.52 sayılık maraton devam ediyor.(Yine yazdım ) Bu hafta ki sayıyı Sevgili Nejat a ithaf ediyorum.Yapıcı eleştirilerin için çok teşekkür ederiz değerli dostum.

Akşam Petranyusla birlikte bizdeydik.Balkonda biraz kahve sigara muhabbeti yaptık yine gündemi değerlendirdik.Trump ne dedi sorusunun cevabını birlikte aradık.Soru Trump yine ne dedi ?Trump un kaç dişi var ? Trump un kınalı kuzusunun adı neydi ? Trump un kaç tane saç kökü var ? var oğlu var yok oğlu yok birazda gülüştük.Devam mı dedi siteye devam dedim.Paylaşmaya devam bu ara biraz hareketlilik var.Hayırdır sorusuna hayır işte dedim insan ilişkilerinde olabilecek tuhaflıklar , çelişkiler , yanılgılar hep ortada olan şeyler işte.Normal.Forumları değerlendirdik.Zaman nede çabuk geçiyor.İnsan olan her yerde sorun oluyor sanal ortamlarda bile.Üstad yine puro getirmiş sağolsun acı kahve ile yaktık. Geceye baktım kırpışan yıldızlara sonsuz uzay ve gezegenlere geceyi aydınlatan aya evlerden sızan ışıklara bir yandan keskin ve kesif bir duman diğer yanda ince bir hat üzerinde kara tren gibi yol alan türlü biçimlerde oynaşan duman.Nede çabuk ilerliyor hayat ateşin puroda ilerlediği gibi ve nede çabuk dönüşüyor küle zaman.Birer kahve daha geldi bu tiryakilere.Cepten Alpay ı açmıştım.Eski dostluklardan bahsederken.Nİye bütün güzellikler hep eskide kalır eskilerin deyimiyle mazide belki dedim yeni dostluklar kurmak insanlara artık güven vermiyor.Gözleri eski bir deniz mavisi umrumda değil gecenin kader çizgisi diyor Alpay.Ne muhteşem bir şarkı aşık olduğum kızlar geldi şimdi aklıma aman evdekiler duymasın.Bu gece hiç bir şey söyleme sakın eski bir şarkıyı çalarken üstad.Ne sözler ne besteler dedim.Petranyus a. Öyle hocam dedi.Eskilermi güzel eskileştikçemi daha bir anlam kazanıyor güzellik belki ikiside dedim.Haklısın hocam dedi Petranyus.Geceleri niye bu kadar ilham verici bulurum bilmiyorum.Gece sadece bir karanlık zinciri değilki arada ışıklarda var kendini gizleyen gri bulutlarda..Arada bir göz kırpan yıldızlarda var sessizce yükselen ayda.Biz neredeyiz dedim.Bu kainatın evrenin neresinde bir nota bile değiliz eminim evrenin ortasında.Dönüp duran şu kainatta insan olmaktan gayrı hangi değeri ararsan boşa.Ne kadarda büyüğüz değilmi dedim kibirle bulaşık ego sarmalında.Ne kadar da büyük görünüyoruzdur eminim milyonlarca ışık yılı uzaklıkta.Bir su damlası bile değilken okyanusa kafa tutmak gibi halimiz.Bir kum taneciği bile olamadan dünyaya sallamaya çalışmak gibi.Ne kadar küçüğüz dedim.Hocam.Öyle dedi büyüklük taslayan küçüklük içindeyiz genelde.Malesef dedim.Malesef kalk lokale gidelim birazda bizim primatlar muhtemelen gelmiştir.Eminim tütünleride çoktan bitmiştir.Belki birazda semaverde çay içeriz.
Selamlarımla...

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Yazı çok güzel eskiden sabır vardı.Şimdiyse birbirimize sabır gösteremiyoruz.Sabır olmayınca saygı ve dinleme de olmuyor.İşte bugünün sorunu bence budur.Petrenyusla devam ediniz ve sağolunuz.