Milliyet Çocuk Dergisi 1982 Sayı 53

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Bizde sinema filmi gibi serinin başına gittik.Saygılarımla

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,019
denize sıfır
Yayınlandığı dönemde hiç paramız yoktu ki alalım okuyalım.
Neyse ki burada dostlarımızın sayesinde açığımızı kapatabiliyoruz.
Teşekkürler muhterem, çok makbule geçti.:)

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,004
O dönem kaçıran şanssız çocuklar,artık kaçırmıyorlar.
Teşekkürler üstat.Keyifle okuyoruz...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406

Bunu paylaşmasam çatlarım rastgele : ) Niye dediğimi birazdan anlarsınız : :Ğ

Evde tarama yapıyorum.Üstad aradı ( Petranyus ) hocam neredesin.Valla tatildeyim dedim.Eve gel dedim.Kahve sigara içeriz.Tamam biraz işim var senlen hocam dedi.Ne demek canım kardeşim lafımı olur.Aradan bir iki saat geçti değerli dostum çocukluk arkadaşım geldi.Hocam dedi.Bizim fakültede bir sosyolog var dünyanın her yerinde bilimsel çalışmalarda bulunmuş senin elemanlardan bahsettim mutlaka beni tanıştır diyip duruyor.
Boş ver dedim.Petranyus a bizim primatlar türlerinin ilk örneği onları afişe etmek istemem.Onlara sormadan yanlış anlarlar adamlar zaten kimseyle tanışmak dahi istemiyorlar normalde.
Hocam dedi bir rica et.
-Neyse üstad dedim bizim elemanlarla bir konuşayım.
Ertesi gün lokale gittim bizim elemanlara biraz rüşvet babından tütünde aldım.Bizimkilere bizim arkadaş varya dedim Petranyus u kastederek buyur hoca dediler. Onun bir arkadaşı varmış sizinle tanışmak istiyor dedim.Valla hoca dediler biz kimseyle tanışmayı sevmeyiz dedi biri.Tanışırsak onunda sorumluluğu bizim üzerimizde kalır.O konuyu fazla önemsemeyin dedim.Bir düşünelim dediler.Bir iki saat sonra hayırlı haber geldi.Petranyus a mesaj attım bizim primatlar okeyi verdi ancak ben senin hocayla bir ön görüşme yapmam lazım dedim.
-Tamam hocam dedi.
Ertesi gün bizim eve geldiler Petranyus la bizim sosyolog.Hoca fena bir adama benzemiyor farklı üniversitelerde farklı çalışmalar yapmış biraz anlattı.İnsanların toplumsal yaşamda ki tepkileri konusu asıl ilgi alanıymış.(bana göre toplum halinde yaşayan insan en tehlikeli insandır. bir cacık olmamıştır bu gruptan ) Onunda özelinde atipik davranış modelleri varmış toplumda ki bu tür tepkilerin nedenleri üzerinde analizler yapıyormuş.Yani kısaca sıradışı insanları inceliyor.Bizim primatları da duyunca aynalı sazan gibi incelemek üzere atlamış.Hocam dedim bir kaç şey söyliycem dedim.Öncelikle fazla soru sakın sorma zaten cevaplamazlar.Bir şey ikram ederlerse çay ve sigara dışında sakın kabul etme teşekkür et.Sigara içiyormusun dedim evet dedi.İyi bu ortama girmenin hızlandırır.( Bilim için sigara ) Gözle sorma dinle soru sorarlarsa makul ve doğru cevapla idare yoluna sakın gitme.Neyse bizim primatları aradım.Buyrun gelin dediler evdeyiz.Ha dedim birazda sıkı giyin hocam dedim soba yanar ama yinede biraz alışık olmadığın için üşürsün.
Tamam dedi harfiyen yaparım dediklerini tamam sakın protokol dışına çıkma dedim.
Kısa bir süre sonra Ben Petranyus ve sosyolog arkadaşı primatların evine vardık.Teyzenin biri kapının eşiginden toprak alıyor.Hayırdır dedim teyze dediysem 80 e yakın var.Aman efendi dedi burda 3 lerden 3 ermiş zat varmış iyi gelir dediler.Yok teyze dedim ne ermişi yok yavrum dedi.Mahalleden dediler bana mübarek zatlarmış.Yok teyze dedim benim kahve arkadaşlarım.Aman iftira etme dedi teyze yok valla desemde teyze kafasını gözünü sallaya sallaya uzaklaştı.Bizim sosyolog analizlere başladı.Sıradışılığın etkisi kesin dedi.Olabilir dedim.Petranyus tebessüm etti.Neyse eve girdik.Bizim sosyolog biraz çay süzer gibi primatları süzerken primatlarda çay demler gibi sosyoloğu demlemeye başladılar.Birer sigara yakıp konuşmaya başlasakta sosyolog evde bulunan kızılderili kabile büyücüsü gibi tılsımlı sembollere takıldı ikide bir enteresan deyip durdu.Bencede enteresan dedim öyle dedi çok enteresan.Evde olmayan baharat yokki kurutulmuş dana kuyruğu bile var.Soracak bunlar ne için diye açamıyor konuyu kıvranıp duruyor.Petranyus gülüyor.Primatlar gayet ciddi.Sosyolog bir ara bunlar ne için diyecek oldu hoca dediler biz halden anlarız.Merak içindesin ama biz yıllardır böyleyiz çok akletme boş ver dediler.Biri hoca dedi bizi anlaman için öncelikle bizim özel çayımızdan içmen lazım ferahlamak lazım dedi.Ben kaş göz işareti yapıyorum Petranyus dürtüyor protokole uy çay ve sigara dışında bir şey yiyip içme.Sosyolog kendini yakın hissettirip bizim primatları anlayacak ya afiyetle primatların specialinden bir iki bardak içti.Güzelmiş dedi.Bizim primatlar çok iyi gelir dediler çok ferahlatır adamı.Hakkaten dedi bizim sosyolog içimde bir rahatlama bir gevşeme meydana geldi.Gelir dedi bizim primatlardan biri enterasan şeyler meydana getirir.Neyse biz artık müsade isteyelim dedim.Müsade sizin hocam dedi bizim primatlar.Sosyoloğada kendine iyi bak hoca dediler.Aradan beş on dakika geçmedi bizim sosyolog da hafif kıvranmalar başladı.Hocam hayırdır dedim.Valla bilmiyorum dedi midem bağırsaklarım bir tuhaf oldu gaz maz ne var doldu her yerime neredeyse ortaya yapacam.Aman hocam dedim dur yakın bir lavabo mavabo buluruz.Sosyolog koşa koşa doğru lavaboya biz arkadan aman hocam.Adamcağız geldi iki büklüm aniden ishal olmuşum ya dedi.İki dakika geçmedi aynı süratte yeniden wc arıyoruz.Her gidişinde gülsekmi ağlasakmı bilmiyorum.Adamcağızı zar zor evine şiddetli ishalle bıraktık ama.Hocam diyor ilk kez böyle bir şey başıma geliyor.Bağırsaklarımda ki hücreler bile isyan etti bu ne işti böyle.Petranyus la ben hocam protokole niye uymadın.Yahu ben ne bileyim böyle olacağını dedi.Grup beni kabul etti sandım demezmi.He he kabul ettiler amma önce seni ishal ettiler dedim.Petranyus gülmekten bir hal oldu.Hoca da ikide bir hocam ayıp oluyor diyip duruyor.Hocam dedim wc bulamazsak alimallah bizim arabayı .......götürecekti ( forum kuralları gereği ).Sorma hocam dedi içim dışıma çıktı.Bir ağrı bir sancı bir gaz o neydi öyle.Aradan bir kaç gün geçti bizim lokale gittik Petranyus la baktım bizim primatlar orada adama ne yaptınız dedik.Hoca dediler temizlik imandan gelir.Bağırsaklarına biraz el attık o tarifi biz bir meczuptan almıştık.Bizi inceleyecek adamın bağırsaklarının biraz temiz olması lazım.Gelmiş enteresan diyip duruyor bizde onu enteresan bir hale soktuk gerisi bizi enterese etmez.Adamcağız az kalsın arabayıda mahvedecekti bir şey olmaz hoca dedi biri öyle bir gaz yaparki dedi bu tarif çakmak çaksan mars a kadar gider.Benle Petranyus gülmekten artık karnımız ağrıdı.

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
petranyus aradı deyince daha orda koptum :D
şimdi bu yazıyı en sona saklayıp gecenin bu saati keyifle okuycam
önce şu yorumları eskiden yeniye dizme işini halledeyim :)

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,234
Kamlançu
Bir yılda 52 hafta yok mudur? Bu 53. sayı nereden çıktı böyle? Bu işte bir bit yeniği var...
Teşekkür ederim üstadım. Keyifle takipteyim.