Milliyet Çocuk Dergisi 1983 Sayı 18

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,351
Milliyet Çocuk Dergisi 1983 Yılı Sayı : 18 ile devam ediyoruz.52 sayılık maraton devam ediyor.(Yine yazdım geleneksel gibi oldu.Bana iyi geliyor önemli bir şey yapıyormuşum havası veriyor.) Koşu son sürat devam ediyor.Böylece ilk 18 sayı bitmiş oldu.1983 yılında bir hayli mesafe aldık ama yarışın sadece 3 te birlik kısmını tamamlayabildik.Bugün sömestr tatilide başlıyor.İyi tatiller şimdiden.
ÇİZGİ ROMAN OKUMANIN FAZİLETLERİ :
Çizgi roman okumak belaları savar.
Çizgi roman okumak kalbi yumuşatır.
Çizgi roman okumak binde derde devadır.
Çizgi roman okumak erdemdir.
Çizgi roman okumak sevaptır.( Yine fetvayı verdim.)
Çizgi roman okumak insanı daha insan yapar.
Çizgi roman okumak kalbi ferahlatır.
Çizgi roman okumak insana iyi gelir.
Çizgi roman okumak zekayı arttırır.
Çizgi roman okumak estetik duyguları geliştirir.
Çizgi roman okumak depresyonu engeller.
Çizgi roman okumak alzheimeri tedavi eder.
Çizgi roman okumak bağışıklık sistemini güçlendirir.
Çizgi roman okumak kireçlenme ve bel fıtığını tedavi eder.
Çizgi roman okumak böbrek taşlarını düşürür.
Çizgi roman okumak tıkalı damarları açar.
Çizgi roman okumak başağrısı ve diş ağrısını geçirir.
Çizgi roman okumak zayıflatır.
Çizgi roman okumak prostatı sağaltır.
Çizgi roman okumak bereketi arttırır.
La havle çekmeyin günde 3 vakit okuyun etkilerini görürsünüz.İncelediğim farklı kaynaklardan Eski Selçuklu da çocuğu olmayan kadınlara erkek çocuk doğuramayan hatunlara Karaoğlan okumaları hekimler tarafından salık verilirmiş.Yine bir kaynakta siyatik ağrısı çekenlerin ayakta iken tercihen şimale dönerek eller cenuben belde iken Yüzbaşı Volkan okumaları istenirmiş.Hatta Hipokratın Kontratus adlı 5 ciltlik tıp kitabında Bel rahatsızlığı çekenlerin bellerini Camokaya çektirmeleri ve Tarkan a çiğnetmelerinin hastalığını tedavisini kesin olarak hızlandırdığı konusunda şerh düşülmüştür.Antik Mısır ın ölüler kitabında sağlığında Kara Murat okumayan ruhların cennetül merkebiyeden asla çıkamayacakları belirtilir.Aynı eserde firavun Amon Ra ya komşu olmak isteyen ruhların Tolga okumaları ve yeye rolü oynamaları şiddetle tavsiye edilmektedir.Ne kadar kaynak varsa taradım tarihin büyük filozoflarından Sarı Çizmeli Mehmet Ağa nın sıkı bir çizgi roman abonesi olduğunu öğrenmem beni bile yerimden sarstı.Sonradan öğreniyoruzki Mehmet Ağa iyi bir Red Kit hayranı.Çizgi roman okumanın sağlık üzerindeki etkileri konusunda ilk bilimsel çalışmaları İbni Sina nın büyük tıp kitabı Karaciğerden Pankreasa Üriner Sİstem adlı büyük eserinde görmekteyiz.Bu eserde ne ekersen onu biçersin diyen büyük başhekim ne okursan osun diyerek okumanın önemine vurgu yaparak pirelenmiş ve bitlenmiş onlarca stigyalı gördüm hepsinin ortak özelliği çizgi roman okumamaları idi diye not düşmüştür.Hangi kaynağa müracaat etsem hangi taşa başımı vursam hangi kitaba el atsam çizgi roman okumanın faziletleri anlatmakla bitmiyor.Hatta İngiltere de dikilen Stonage in Tarkan ve kurdunun anısına dikildiğini öğrenince çok sevinmiştim.
İşte böyle değerli dostlar iyi okumalar iyi arşivlemeler.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,084
Faydalarını görünce hemen indiriyorum.:D
Çocuk dergileri her zaman değerli ve faydalıdır.:)
Emeklerin ve bu güzel paylaşım için teşekkür ederim.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,225
Kamlançu
Ben de böyle bir tanıtım yazayım dedim ama maalesef hiç beğenmedim, sildim.
İşi ustasına bırakıp keyfine bakmak en iyisi :)
Teşekkür ederim üstadım, ellerine sağlık.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
43,989
denize sıfır
Bu dergilerden ilk elime geçende Tunga çizgiromanı vardı. Ve maceranın sonuydu, önceki sayıları bir türlü bulup maceranın tamamını okuyamamıştım.
Teşekkürler sevgili dostum, sende büyük sevap kazandın.:)

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
milliyet çocuğun faydaları maşallah gergedan haplarında yok :D
ellerine yüreğine sağlık üstadım yazı ve dergi muhteşem

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,351
Biz teşekkür ederiz.Yeni sayıyı tarıyordum.Bende Tercüman Gazete eklerini taramaktan zaman kalmamıştı öğlen 20 sayfa kadar taradım yemek yemeyi unutmuşum sonradan aklıma geldi yemek işi.Yemek söyleyecek bir muhterem aranıyor.1983 yılını bir bitirsek çok sevineceğim zaten olan bazı sayıları yeniden tarayacağız.Selamlarımızla.Yemek söylemek isteyen varsa kabul olabilir şaka şaka birazdan çay içerim geçer.:)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,595
Çizgi Roman sevmeyenler okusun bu yazıyı.

Sağolasın üstadım.

Bz bu sihirli kutuyu parçalayalım bakalım içinden ne çıkacak.