Milliyet Çocuk Dergisi 1983 Sayı 07

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Milliyet Çocuk 1983 yılı sayı : 7 ile kaldığımız yerden devam ediyoruz.İyi okumalar.Renkli kitaplarda malesef her sayfa ayrı ayrı elden geçirilmeli.Ancak kitap basımından kaynaklanan eksiklikler taramadan değil sayfanın kendisinden kaynaklanmaktadır.Saygılarımla.

Orjinal ama kısmen düzeltmeler yapılmış tarama

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,961
Teşekkürler Sevgili abolardis. Eline emeğine sağlık. Aynı hatalara 84 ve 85 yıllarında da rastlanabiliyor. En deli edeni de çift basım gibi görünenler. Bakınca titriyormuş gibi gözüküyor :)

Kapak fena değil diyelim :) düşman gemisi sisin içinden çıkmış ve ön taraftaki gemiciler (ki sanırım Osmanlı oluyor) biraz şaşkınlık yaşıyorlar. Diğer gemi Borda atışına hazır, bakalım ne olcek ? :D

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
En deli edeni de çift basım gibi görünenler. Bakınca titriyormuş gibi gözüküyor :)

Kapak fena değil diyelim :) düşman gemisi sisin içinden çıkmış ve ön taraftaki gemiciler (ki sanırım Osmanlı oluyor) biraz şaşkınlık yaşıyorlar. Diğer gemi Borda atışına hazır, bakalım ne olcek ? :D
Sevgili Tarantula, bu titreme olayında Tercüman Çocuk'un eline kimse su dökemez. :) İşin teknik boyutunu bilmiyorum ama Milliyet Çocuğun kapakları Tercüman Çocuğa göre çok daha düzgün baskılıydı. Belki de bu durum ellerinde daha modern baskı makineleri olmasından kaynaklanıyordu.

Buradaki yorumuna ise sonuna kadar katılıyorum. Ben sadece bir süredir merak ettiğim bu konuya, belki birisi cevap verir diye buraya yazayım dedim.

Son düzenleme: