Milliyet Çocuk Dergisi 1983 Sayı 03

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Söz verdiğimiz gibi Milliyet Çocuk dergisi 1983 yılından devam ediyoruz.Malesef dediğimiz gibi zamana yenik düşme durumu var dergide.Daha erken yüklenecekti ancak teknik aksaklıklar oldu.İyi geceler.

Organik tarama

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Aksilik ya Tercüman gazetesi eklerini ayırmıştım Asteriksleri .Evdekilere gazete lazım olmuş bir baktım , bizim gazete ekleriyle beraber gidiyor son anda kurtardım.Az kalsın meze oluyordu.Emin bir yere kaldırdım.Kitaplığını en derin noktasına bıraktım.Ne olmaz ne olmaz..Zaman olursa şunları bir elden geçirelim.Uzun zaman önce almışız kolilemişiz.Okumadan bir gün okuruz diye öyle kalmış.Kolleksiyoncuların hastalığımıdır ? Bir gün okuruz.Geçenlerde sizden iyi olmasın bir dostum o kadar kitap aldın okuyormusun çizgi romanları dedi.Yok nerde dedim.Şimdilik bir gün okuruz bizi mutlu ediyor sadece.

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,961
Çok teşekkürler Sevgili abolardis, eline emeğine sağlık.

Bu alıp, kenara atıp okuyamama olayı bende de biraz var diyelim. Klasik bir soru aslında "hepsini okudun mu" sorusu. Ama illa ki hepsini okumak gerekmiyor. Bir kütüphane kurmak için tüm kitapları alıp okumuş olmak tabi ki ideali ancak şart koşul değil bence. Bazen bakıp incelemek, tüm koleksiyonu elinde bulundurmak, senden sonraki kuşaklara bunu bırakmanın mutluluğunu yaşamak ayrı bir olay. Ayrıca olaya yatırım gözüyle de bakabiliriz. Nadir bulunan setlerin, kitapların fiyatları bazen iyi bir getiri sağlayabiliyor. Tabi satmayı kimse istemez ama hayat bu belli de olmaz, zor günler için konuşuyorum.

Ayrıca her şey bir yana, çevremizde o kadar görüyoruz ki boş beleş şeylere harcanan paraları, sistemin ihtiyacımız olmayan şeyleri aldırmasını; bizim de giden paramız kitaba gitsin nedir yani !!!

Tekrar teşekkürler.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,846
137,151
Aksilik ya Tercüman gazetesi eklerini ayırmıştım Asteriksleri .Evdekilere gazete lazım olmuş bir baktım , bizim gazete ekleriyle beraber gidiyor son anda kurtardım.Az kalsın meze oluyordu.Emin bir yere kaldırdım.Kitaplığını en derin noktasına bıraktım.Ne olmaz ne olmaz..Zaman olursa şunları bir elden geçirelim.Uzun zaman önce almışız kolilemişiz.Okumadan bir gün okuruz diye öyle kalmış.Kolleksiyoncuların hastalığımıdır ? Bir gün okuruz.Geçenlerde sizden iyi olmasın bir dostum o kadar kitap aldın okuyormusun çizgi romanları dedi.Yok nerde dedim.Şimdilik bir gün okuruz bizi mutlu ediyor sadece.

İyi sakla bize lazım onlar.:D
Çocuk dergilerinin değeri şimdi daha fazla anlaşılıyor.
Paylaşma azminiz için gönül dolusu teşekkürler sevgili dostum.