Mikrop Sayı 01 ( 23 Mart 1978 )

oks03

Yönetici
28 Haz 2010
586
12,991
neverland
24yqykz.jpg

Yine düşük kondisyonlu bir dergi taraması. Ancak MİKROP gibi bence mizah tarihimizin önemli bir adımı olması dolayısıyla mutlaka görülmesi gereken bir paylaşım...​

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
Ah. Yeni kuşaklar bilmezler. Ama Mikrop bu ülkede yayınlanmamış olsaydı, emin olun ki bugün aklımızın bir kısmı eksik olurdu. Kendimizi ifade ederken daha az kavram kullanırdık. Zihnimiz kesinlikle daha kısır, daha çorak olurdu.

Mikrop'ları yaratan aydınlanma hareketinin mirasını hala bitiremediler. Kafalara, yüreklere vuruyorlar vuruyorlar bitmiyor.

djeko35

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
168
138
İzmir
Nasıl teşekkür edilmez böyle bir paylaşıma, hakikatten kaliteli bir kadronun çıkardığı kaliteli bir mizah dergisi. Yine çocukluğuma döndüm teşekkür ederim emeğinize...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,186
Harika bir dergi;
Şu "C.i.a" için birşeyler yazacaktım ama vazgeçtim.
Ne olur olmaz bu Diyar'ın da izlenmediği ne malum...

Teşekkürler, saygılar...

bayrakzaf.gif

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,761
İstanbul
Nasıl da gözümden kaçmış? Haluk abinin son dönem Mikrop paylaşımları olmasa yine fark edemeyecektim belki.

Bu ilk sayıda çizgi romanla ilgili münasebet sınırlı, sadece bir panelde Red Kit var.

Derginin bu ilk sayısını paylaşan sevgili oks03 üstadıma çok teşekkür ediyorum.

Necmi Tan

Yeni Üye
8 Mar 2014
6
10
Mizahımızdaki çizer patlamasının da fiştekleyen bir eylemdir aslında. Kadronun yarısı Mikroba gidince yeni gençleri kadroya çekmişti Oğuz Aral.