Meksiko Çelik Bilek Sayı 001 - 1960

12 Şub 2010
15,006
543,642
j4vx5wems905dkt6g.jpg

jpd6jij1j3unns56g.jpg

odbekwfe3u9c5026g.jpg

Yok artık! Daha neler?
Bu gidişle Çizgi Diyarı'nda başımıza taş...
Pardon:D Çizgi roman yağacak.

Sevgili vefalı şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Abi afedersin ama artık işin suyu çıktı bu ne ya!.. Sakın yanlış anlama, benimkisi sana değil bu çizgi romanlara bu adları verenlere... Ağzım açık izliyorum işte... Nereye varacak bunun sonu merak ve ibret ve hatta dehşet biraz da gayretle izlemeye devam ediyor, hürmetler sunuyorum efendim..

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
İlk defa gördüğüm bu çizgi romanı bir solukta okudum ve inceledim.
Bazı sayfaları neşeli, bazıları fantastik, bazıları hareketli; sonuçta bana biraz farklı geldi. İsminden dolayı Çelik Blekvari (Teksas) bir çizgi romanı gözlerim aradı, durdu.
Sonuçta forumlarda bir ilk ve birinci sayı...
Şimdi "Kiowa ve Oğlu"nu da merak etmeye başladım; dilerim onu da bu forumda görür ve okuruz.
Bu kitaplar Ülkemiz çizgi roman tarihinin parke taşları...Döşene döşene ilerde düzgün ve uzun bir yol tamamlanacak inşallah!
Emekleriniz ve bu harika paylaşımınız için minnet duygularımı saygılarıma ekliyor ve size sunuyorum Sayın "Profesör...
Sağlıcakla kalınız.

bayrakzaf.gif

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Türkün ne kadar girişimci olduğuna kanıt olacak yayınlardan biri daha savok ve sarkomerin her yazdığının altına imzamı atarım.Haluk bey zaten bir fenomen onun hakkında yazacak cümlem kalmadı sağolsun.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,824
52,199
Kendi Koltuğunda
Üstadın paylaşımlarında dillerimiz tutuluyor haeketsiz kalıyoruz duymadık bilmiyoruz misali bu paylaşımları ağzımız açık dililmiz tutuk gözleimiz faltaşı gibi çıkarak ancak kuru bir teşekkür edebiliyoruz saygılar sunarım ey üstad.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,875
Ne kitap çıkmış.
Haberimiz bile yok.
Yağsın abi,böyle yağışlara ayakta alkışlarız.
Teşekkürler üstadım.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,944
23,717
Kıbrıs
İlginç bir çizgi roman.Küçük Kaplumbağa'nın babası "Beyaz Tüylü Şef" ve
diğer kızılderililer kesin dönemin çizgi romanı Tim'den araklanmışlar!

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,980
Bu kitap beni taaa 50 sene önceye 11 12 yaşlarima götürdü..
Tarayipta paylaşanlar biliyorum işiniz zor..
Ama tüm çizgi homanlar sayenizde yaşiyor..
Iyiki varsiniz....

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,007
Sarıyer
Kızılderililerin Hintli diye adlandırıldığı dönemden kalma tarihi değeri açısından eşsiz bir çizgi roman. Diyalogların resme göre yazılmış olması büyük olasılık. Westernlerde leş yiyiciler genelde akbaba olur, burada karga olmuş. Slim, çizgi roman dünyasına gelmiş geçmiş en bahtsız "yancı" olabilir, bütün terslikler onu buluyor. Çelik Bilek'in boynuz barutluğu olmasına rağmen görünürde tabancası yok, atında tüfeği var sanırım. Belinde bir tek bıçak var silah olarak. Deve saldırırken bıçağını bile çekmeye tenezzül etmediğine göre bu sayıda göremesek de gerçekten çelik gibi bir bileği olmalı.

Teşekkür ederim, ağabey.

yaşlıkurt

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
25 Mar 2011
847
20,185
Germany
Ellerine sağlık hocam. Mükemnel paylaşım. Bize böyle tarihi değeri çok yüksek eserler kazandırdığınız için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Kitap benimle aynı yaşta. Teksas Tommiksle başladık bu çizgi roman sevdasına.
Ama böyle bir yayının olduğundan haberim yoktu. Ya çok sınırlı sayıda basılmıştı ya da dağıtım güçlüğü nedeniyle yurdun her tarafına dağıtılamamıştı.
Şimdi merak ettiğim iki konu kafamı meşgul ediyor.
Birincisi, yapımın hangi ülkeye ait olduğu ve yazar, çizeri.
İkincisi, Slim ve Tedi karakterleri, daha sonra yayınlanan, yeni Teksaslarda Profesör ve Rodi olarak mı işlenmiş.
Ha bir de bu hintli dedikleri yerliler herhalde.
Sevgiler saygılar.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Enteresan isimli tanıdık çizgiler gelmeye devam ediyor.

Zamanında demekki bizimkiler baya bi uyanıklıklar yapmışlar.

Abi ellerine yüreğine sağlık.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Meksiko çok havalı bir ism bulma telaşında ortaya çıkmış olmalı.
Çelik bilek yerine daha çok Mini Ringo tadında okudum.
Büyük şef büyüklüğünü göstermiş yine.:)
Eline sağlık üstadım, saygılar.:)