12 Şub 2010
15,006
543,638
meksika0105.jpg

Sevgili gulyabani şahsında
Tüm çizgi roman tutkunlarına
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,790
4,701
Hiç bilmediğim bir çizgi roman ve ilk sayı . Daha ne ister insan.
Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Listesini gördüğüm andan beri bekliyordum merakla..
İlk kez duyduğum bir çizgi roman kahramanı..
Zaten son günlerde o kadar çok ilk kez gördüğüm çizgi roman demeye başladım ki..
Sevgili Haluk Ağabeyim ne desem bilmiyorum.
Sayende çizgi roman tarihini yeniden yazıyoruz..
Ömrün uzun, sağlığın yerinde olsun..
Saygı ve sevgilerimle..

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,802
Paylaşımlarınız hazine sandığından çıkmış mücevher gibi sevgili Profesör,
bırakın okumayı bakmaya doyulmuyor. Çok çok teşekkürler..

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
40 yıldır çizgi roan okurum bunu ilk görüyorum pes yani

50 yıllık çizgi roman okuruyum,görme değil adını bile duymadım.60'lı yılların sonuna kadar okuduklarım; Teksas,Tommiks,Kinova,Karaoğlan,Pekos Bill, başkada... hatırlamıyorum. Ellerine sağlık. Araştırma, araştırıp bulma azmine hayranlık duymamak mümkün değil sevgili "profesör"

Son düzenleme:

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Takvimde adını gördüğümden beri merak ediyordum nasıl bir çizgi roman olduğunu. Teksas'da olduğu gibi, derginin ismi ile kahramanın adı farklı. Tom Rider bu çizgi romanın kahramanı, kankası da Golya adında başında kızılderili reisi başlığı taşıyan bir velet. Buraya kadar tamam ama bu veletin bir özelliği var ki, süpermen de yok. İspatı aşağıda, resme dikkatle bakın; tüfeğin üstüne yatıyor, elleri arkadan bağlı ve ayaklarının arasındaki ipe ateş ediyor, tetiği çektiği yeri bir düşünün ama sakın yapmaya kalkmayın, mazallah şeytan doldurur.

Muhteşem bir armağan ağabey, daha iyisi olmazdı. Teşekkür ederim.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
İlk defa gördüğüm harika bir çizgi roman daha...
Bizler şaşırmaya devam ederken,
Sayın "Profesör" de şaşırtmaya devam ediyor ve etmeye de devam edecek gibi...
Çok teşekkürler;
emekleriniz ve paylaşımınız için...
Saygılarımı sunuyorum.

bayrakzaf.gif

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
Roki Rider! Sanki ikinci seri Kartal dergisinde de çıktı gibi hatırlıyorum.
Ellerinize sağlık. Teşekkür ve saygılarımı sunarım.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,854
Bu harbi meksika ateşi olmuş:D
Abi teşekkür etmekten böbrek taşlarımız düştü:d:d
Emeklerine teşekkür,enerjine şükür,kesene bereket:)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Meksika, orijinal ismiyle Rocky Rider 1949 yılında İtalyan çizer Mario Uggeri tarafından yaratılmış.
Aynı zamanda Bilge Şakrak tarafından çıkartılan Yeni Resimli Güneş isimli dergide de Tom Kit ismiyle yer almış.

001asa.jpg
002vwv.jpg

003unu.jpg
004jcj.jpg

12 Şub 2010
15,006
543,638
Kaya Özkaracalar
22 Eylül, 14:08
MEKSİKA no. 1
Geçen hafta gg'daki açıkarttırmalarda Tex no.1'den sonra en yüksek fiyatı alan fasikül daha önce hiç örneğini görmemiş olduğum Meksika isimli bir derginin ilk sayısıydı: 455 TL (2. sayısı 390 TL, 3. sayısı ise 360 TL'den alıcı buldu). Bu Meksika sayılarını sanırım Kadıköy sahaflarından biri kazandı, açıkarttırmalarda fiyatların bu kadar yükselmesinin sebebi de herhalde bazı sahafların da bizzat katılması olsa gerek..
Bu Meksika dergisinin içeriği hakkında bilgisi olan var mı?

photo.php

Bir kaç gün önce sevgili Bay_x dostum, Meksika 1. sayının GG da 455 TL den satıldığını söylemişti. Bugün de Facebook'ta bu konu paylaşılmış.

Çizgi Diyarı'nda karşılıksız bunlar:)

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,064
Bursa
Kaya Özkaracalar
22 Eylül, 14:08
MEKSİKA no. 1
Geçen hafta gg'daki açıkarttırmalarda Tex no.1'den sonra en yüksek fiyatı alan fasikül daha önce hiç örneğini görmemiş olduğum Meksika isimli bir derginin ilk sayısıydı: 455 TL (2. sayısı 390 TL, 3. sayısı ise 360 TL'den alıcı buldu). Bu Meksika sayılarını sanırım Kadıköy sahaflarından biri kazandı, açıkarttırmalarda fiyatların bu kadar yükselmesinin sebebi de herhalde bazı sahafların da bizzat katılması olsa gerek..
Bu Meksika dergisinin içeriği hakkında bilgisi olan var mı?

photo.php

Bir kaç gün önce sevgili Bay_x dostum, Meksika 1. sayının GG da 455 TL den satıldığını söylemişti. Bugün de Facebook'ta bu konu paylaşılmış.

Çizgi Diyarı'nda karşılıksız bunlar:)

Bu konuda haklısın Haluk abi yeterki paylaşım yapan dostların emeklerin yanında neleri de feda ettiklerinin kıymetini bilsinler ve kırgınlık yaşatmasınlar. Aşağıdaki bahsi geçen bir sayıda tarafımızdan düzenleme aşamasında.

Kaya Özkaracalar
22 Eylül, 13:56

KANLI DEFİNE (KARTAL) ve REY FOKS

Geçen hafta gg'daki açık arttırmalarda Tenten Istanbulda cildi ve Tex no. 1'den sonra en yüksek fiyatları daha önce hiç görmediğim ve duymadığım bu iki cilt aldı: Kanlı Define (Kartal) 492 TL ve Rey Foks 460 TL.

lcKkzf.jpg