Marvel Süper Kahramanları Sayı 33 (Ağustos - Eylül 2014)

gizemlover

Onursal Üye
5 Tem 2012
859
9,568
RQmCcn.jpg

Peter Banner

Kıdemli Üye
6 Haz 2016
141
542
Yeni paylaşımlarınız için teşekkürler sevgili gizemlover. Son iki paylaşımınızda bir karışıklık olmuş sanırım: Üstteki paylaşımınız burası yerine "Marvel Çocuk Serileri" bölümünde; "Marvel Çocuk Serileri" bölümünün en üstündeki Garfield sayısı da burada ("Henüz Başlığı Açılmamış Çocuk Dergileri" bölümünde) olmalı. :)

Ayrıca sanırım paylaştığınız bu sayı kapaksızdı. Ben listeyi oluştururken sıçrayışlar dışında genelde sıralı gidildiğini görünce Türkçe kapağına rast gelemediğim bazı sayılara da otomatik numaralandırma yapmıştım. Paylaştığınız 33. sayı macerasına baktıktan sonra; orijinal serinin -benim listeye daha önce yazdığım gibi 56. sayısı değil de- 71. sayısına denk geldiğini tespit ettim. Orijinal serinin kapağını ekliyorum:

Son düzenleme:

gizemlover

Onursal Üye
5 Tem 2012
859
9,568
Yeni paylaşımlarınız için teşekkürler sevgili gizemlover. Son iki paylaşımınızda bir karışıklık olmuş sanırım: Üstteki paylaşımınız burası yerine "Marvel Çocuk Serileri" bölümünde; "Marvel Çocuk Serileri" bölümünün en üstündeki Garfield sayısı da burada ("Henüz Başlığı Açılmamış Çocuk Dergileri" bölümünde) olmalı. :)

Ayrıca sanırım paylaştığınız bu sayı kapaksızdı. Ben listeyi oluştururken sıçrayışlar dışında genelde sıralı gidildiğini görünce Türkçe kapağına rast gelemediğim bazı sayılara da otomatik numaralandırma yapmıştım. Paylaştığınız 33. sayı macerasına baktıktan sonra; orijinal serinin -benim listeye daha önce yazdığım gibi 56. sayısı değil de- 71. sayısına denk geldiğini tespit ettim. Orijinal serinin kapağını ekliyorum:

aynen dün gece uyku sersemi marveli garfield'a garfield'ı marvel'a açmışım paylaşım olarak :D :)

33.sayı elimde eksik sanmıştım taradıklarımın arasından çıktı çok sevindim (genelde her taradığım dergiyi satarım kütüphaneden eksilir ama hdd'de/den(bozulmadığı sürece) sabit durur :)

görünce hemen upload ettim ;)

ayrıca elimde birkaç ingilizce var misal 56.sayı gibi onu çevirmeyi düşünüyorum ilerde

ve birkaç Türkiyede çıkan ama alamadığım sayılar var onları da çevirmeyi düşünüyorum bakalım ...

sayı 40 - 41 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54 de elimde mevcut ama telefon kamera çekimi görüntüsü düzenleyip upload edicem onları da kısmetse ;)

Peter Banner

Kıdemli Üye
6 Haz 2016
141
542
Tabiî ki taradığınız dergileri elinizde tutmanız pek mümkün değil; neticede birçok seri paylaşıyorsunuz ve bunların hepsini elinizde tutabilmeniz için birkaç oda lazım gelebilir :) Çizgi Diyarı ve benzeri sitelerin okuyuculara sağladığı kolaylık da bu zaten; bir süreden sonra raflarda kalmayan, maliyet ve yer sıkıntısı sebebiyle de önemli kısmını edinmenin mümkün olmadığı sayısız çizgi roman dergi ve ciltlerinin paylaşılması. Çizgi Diyarı da bu tür forumlar içerisinde -benim bildiğim- en geniş kapsamlısı olduğu için "diyar" kelimesini gerçekten hak ediyor :)

Farklı farklı bölümlere açmanızda bir sakınca yok; sadece yöneticiler konuları taşıyabiliyorsa diye belirtmek istedim. Zaten sıralı listelere link eklendiği için farklı alt başlığa da yüklense listelerden ulaşılabiliyor. Garfield'in henüz listesi yok ama ona da arama butonlarından ulaşılabilir. :) Planladığınız çeviri ve tarama faaliyetleriniz için kolaylıklar diliyorum :)