Marvel Süper Macera Sayı 58 (Aralık 2017 - Ocak - Şubat 2018)

Peter Banner

Kıdemli Üye
6 Haz 2016
141
544
Paylaşımınız için teşekkürler sevgili gizemlover. Bu paylaşımınızla ilgili olarak size konu dışı bir ziyaretçi mesajı yolladım; ancak sanırım ziyaretçi mesajını yöneticiler onaylamadan göremiyorsunuz.

Paylaştığınız sayı muhtemelen artık raflarda bulunmuyor; ancak forum kuralları bölümünde, ilk baskısından sonra 2 sene geçmemiş yayınların paylaşılmasına izin verilmediğini okudum. Bu yasak, yayımlandığı aydan sonra da belli bir süre rafta kalabilen ve ek baskılar yapabilen yayınları kapsayıp, yalnızca bir iki ay rafta kalan ve sonra bulunamayan yayınları kapsamıyor olabilir. Haddime olmayarak belirteyim ki sizin paylaştığınız bu sayı -kural hiçbir yayını istisna kabul etmiyor ise- kuralı çiğneyebilecek türden bir sayı. Her ihtimale karşı, paylaşım linkini kaldırıp yöneticilerin onay vermesi hâlinde tekrar yüklerseniz olası bir olumsuz durumu önlemiş olursunuz. Saygılarımla :)

gizemlover

Onursal Üye
5 Tem 2012
859
9,580
Paylaşımınız için teşekkürler sevgili gizemlover. Bu paylaşımınızla ilgili olarak size konu dışı bir ziyaretçi mesajı yolladım; ancak sanırım ziyaretçi mesajını yöneticiler onaylamadan göremiyorsunuz.

Paylaştığınız sayı muhtemelen artık raflarda bulunmuyor; ancak forum kuralları bölümünde, ilk baskısından sonra 2 sene geçmemiş yayınların paylaşılmasına izin verilmediğini okudum. Bu yasak, yayımlandığı aydan sonra da belli bir süre rafta kalabilen ve ek baskılar yapabilen yayınları kapsayıp, yalnızca bir iki ay rafta kalan ve sonra bulunamayan yayınları kapsamıyor olabilir. Haddime olmayarak belirteyim ki sizin paylaştığınız bu sayı -kural hiçbir yayını istisna kabul etmiyor ise- kuralı çiğneyebilecek türden bir sayı. Her ihtimale karşı, paylaşım linkini kaldırıp yöneticilerin onay vermesi hâlinde tekrar yüklerseniz olası bir olumsuz durumu önlemiş olursunuz. Saygılarımla :)

yok bu sayı eski bi sayı ve çizgiroman gibi satışı yok o yüzden paylaşılmasında bi sıkıntı yok ... :) yine de tşk ederim :)

bu arada ben de size ziyaret mesajı yazdım ama onaylanmadı sanırım ...
elinizde bunların arşivi var mı tüm aylar falan
spiderman maceraları
marvel super macera
marvel kahramanları
spiderman ve arkadaşları

benim arşivim karman çorman kapaksız dergiler var sıraya koyamıyorum ...

Peter Banner

Kıdemli Üye
6 Haz 2016
141
544
Spider-Man ve Arkadaşları'nı hiç takip etmedim. Marvel Kahramanları'nın da ilk üç sayısını almıştım (Paylaştınız zaten). Spider-Man Maceraları'nı 2004-2009 arası takip etmiştim; şu an elimde mevcut değil ancak o zamana ait sayıları sırayla hatırlayabilirim. Zaten maceralarla yabancı kapakları karşılaştırırsanız sayıları tespit edebilirsiniz. (Herhangi bir kapağı internette arayıp ardından spider-fan.org bağlantısını tıklarsanız kapsamlı bir kapak listesine ulaşırsınız.) Süper Macera'yı takip ediyorum; 2008-2014 arasını edinmiştim ama elimde mevcut değil. 2014 sonrası var ama tarama imkânım yok. Siz kapaksız olarak da paylaşsanız ben anlayabildiğim ölçüde yorumlarda hangi sayı olduklarını belirtirim. (Bu arada Süper Macera'nın yayımlamakta olduğu serilerin orijinalleri İngilizce olarak internette bulunabiliyor. İlk birkaç sayı hariç neredeyse her sayıda Örümcek Adam verdikleri için, Marvel Adventures Spider-Man'in İngilizce sayılarını indirip kapaklı dergilerle kapaksızları kıyas edebilir ve bu şekilde de sıraya koyabilirsiniz. Veya spider-fan.org'da muhtemelen o serinin de kapakları çıkıyordur; posterlerden [Derginin verdiği posterlerden ikisi yayımlamış oldukları yabancı serilerin kapakları oluyor] kıyaslayabilirsiniz. Sıralı olarak her sayıyı yayınlamıyorlar ancak atladıkları nadir. Sadece, Örümcek Adam'ın siyah kostüm kullandığı bir iki sayı ve ardından Venom'la karşılaşması verildikten sonra pek çok sayı atlanarak Chat ve Emma Frost'un dâhil olduğu maceralara geçildi. Bu sıçrayış haricinde genelde sıralı gidildi.)

gizemlover

Onursal Üye
5 Tem 2012
859
9,580
elimde marvel super macera ingilizce kapaklı 2 sayı var hemen paylaşayım

bulamadım bir türlü

marvel kahramanları çok eksiğim var artık onlar giden gitti ingilizce bulmak zor sanırım ... :(

super macera galiba bende de eksiksiz ama tam emin değilim...

ah keşke size özel mesaj atabilsem ...

çok teşekkür ederim :)

gizemlover

Onursal Üye
5 Tem 2012
859
9,580
elimde macera adı ve sahte kapak var

Esrarengiz Gary Gaunt ve Güneş Kız Kim?

bir de

ODzV4h.jpg
[/IMG]

bu var

posterden çıkar bu da macera adı susturucu

2012 - 2013 serisine ait ama tam çıkmıyor o sitede yoksa güzel bi site biliyorum ...

gizemlover

Onursal Üye
5 Tem 2012
859
9,580
bulamadim sevgili Peter Banner

yardimci olmaniz mumkun mu kendi arsivinizden

o site de her kapak yok ve/veya eksik

Esrarengiz Gary Grunt ve Susturucu poster olan dergi ay ve yili sayisi lazim ki arsivde oyle klasorlucem ☺