Martin Mystere Girişim Yayıncılık 01

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
Değerli dostlarım,

bildiğim kadarı ile sadece bir tek sayı yayınlanmış bu "sericik". Çizgi roman ansiklopedisinde de bahsedilmiyor hiç Girişim Yayıncılık serisinden. Arama ile bulamadım ama daha önceden paylaşılmışsa bu da alternatif tarama olarak kalır. Sıkı bir Martin takipçisi olmadığımdan, maceranın bir yerlerde devamının olup olmadığını bilmiyorum ama konunun uzmanları aydınlatır bizi, muhtemelen LAL serilerinin bir yerlerinde tekrar yayınlanmıştır bu macera da.

Sevgi & Saygı

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Hoş bir sürpriz. Benim de haberim yoktu böyle bir yayından. Kapak düzeni "Gigante" serisinden olduğunu çağrıştırıyor zaten, evet, Maceraperest'in yayınladığı Dev Albümler'den biri olan Sahra'nın Laneti'ne ait kapak... Macera da o.

Acaba bu Girişim Yayınları olaya bu isimle girişmiş, sonra da Maceraperest'e dönüşmüş olabilir mi diye düşünüyorum şimdi.. :)

Teşekkürler Gulyabani...

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,518
Bu konu hakkında değişik zamanlarda tartışmalar oldu.Bu yayın oğlaktan önce çizgiroman sever bir arkadaşımızın girişimi ile basılmıştı .Ama daha sonra italya ve ülkemiz teliflerini elinde tutan yayıncı ile sorunlar yaşanmış tek sayıdan öte gidememişti.Bu sayı oğlaktan çıkan sahranın laneti adlı maceranın ikiye bölünmüş cildidir ama ne tezattır ki ikinci sayı hiç çıkmadı.Bu sayıyı tümden okumak isteyen meraklı dostlar oğlak tan takip edebilir.

sebo22

Onursal Üye
14 Tem 2009
2,081
5,432
korsan olarak basılan bir yayın olduğunu biliyorum...oğlak yayınları engellemiş ve kendi yayınları içinde bilgi vermişti...nadide bir paylaşım çok teşekkürler...

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,077
Paylaşımlarınız için TEŞEKKÜRLER.
Bende ilk kez gördüm.Boyutları dev ciltler gibimi merak ettim sevgili nadir.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,186
Korsanı, orijinali,
duranı, kaçanı,
2 yıllığı, 60 yıllığı;
dostlardan kaçmaz ve forumdaki yerini alır.

Bence çok güzel bir paylaşım;
Sayın "Gulyabani",
emekleriniz ve araştırıcı kimliğiniz için teşekkür ediyor,
saygılarımı sunuyorum.

bayrakzaf.gif