Martin Mystere Renkli No 03 - Nuh'un Gemisi

deki

Süper Üye
9 Tem 2009
208
1,171
Martin Mystere Renkli No 03 - Nuh'un Gemisi

da115wwa1qq5t8llz.jpg

Tarama: drzeko
Düzenleme, balonları temizleme, balonlama ve numaralandırma: deki

mediafire

Moderatör tarafında düzenlendi:

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,183
8,061
Ellerinize ve emeklerinize sağlık.
Renkli okumak da ayrı bir güzellik olacak.
Teşekkürler...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Arkadaşlarımıza teşekkür etmeden önce macera içeriğiyle ilgili birkaç şey söyleyeyim. Elimizdeki bu 3. sayı bir önceki macera olan Ra'nın İntikamı ile başlıyor. Mısır ve Maya uygarlıklarının kültür alışverişi vs gibi özelliklerinden bahsediliyor. Bu arada Martin amcamızın eski dostu ve belalı düşmanı olan Sergej Orloff ile ilk defa karşılaşıyor, ortak geçmişlerini görüyor ve nasıl dostluktan düşmanlığa geçiş yaptıklarını öğreniyoruz. Ayrıca belirtilmesi gereken bir şey de Java'nın Martin Mystere ile ilk karşılaşması... Java'nın günümüz dünyasında ne aradığı sorusu havada kalsa da bu karşılaşma önemli. Belki ileride ona da bir açıklama yapılmış olabilir, henüz bütün maceraları okuma şansım olmadı :)

İkinci bölümde Nuh'un Gemisi macerası var. Tahmin edileceği üzere Ağrı Dağı'nda bir araştırma gezisi yapılıyor. Macera boyunca verilen bilgiler Türkiye hakkında bayağı güzel araştırma yapıldığını gösteriyor. İstanbul manzaraları, haritalar vs hatta aşağıya alacağım sayfada görüleceği üzere müzik kültürü filan güzel yedirilmiş maceraya.

Beni Böyle Sev ha? Güzel. Orhan Gencebay da bu macerada sevgili dostlar. Yalnız Tay versiyonunda şarkı sözlerini "Gurbet ne kadar acı" şeklinde vermişler. Herhalde basıldığı dönemde meşhur bir şarkıydı. :)

Bir de dikkat ettiyseniz pavyonun ismi bizim Tay ve Lal Kitap versiyonlarında yok. Orijinal sayıyı da görmedim ama yukarıdaki renkli versiyon bir fikir veriyor en azından :)

Milliyet Gazetesi'ne çıkmış Martin amcamız. Bir de altta Süleymaniye Camisi'nin silüeti ile ilgili konuşuyorlar. Adamlar bu manzaranın etkileyiciliğinin farkındalar, oysa biz manzarayı koca koca köşeli beton binalarla bozuyoruz. Çok acı...

Neyse, uzatmayayım, Drzeko ve Deki dostlarımıza bu güzel eser için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olsunlar...

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,100
İstanbul
Teşekkürler Deki, teşekkürler Drzeko.
Akşam farketmiştim ama ancak şu anda indirebiliyorum.
Ön inceleme sonucu mükemmel, keyifle okuyacağım.
Bu arada sabit arka plan ve sayfa numaraları çok güzel duruyor. Yapılışını öğrenmeyi çok isterim.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Büyük emek, güzel çalışma, kıskandıran paylaşımlar. Teşekkürler, DEKİ.:)

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,400
İzmir
Emek için çok teşekkürler.

Ama ben mega'dan indirme yapamıyorum bu aralar, üyelik kota aşımı gibi saçma şeyler çıkıyor. Linki Mediafire ile vermeniz mümkün mü acaba?

12 Şub 2010
15,006
543,730
Martin amcanın renkli maceraları serisi harika oldu.
Emek veren dostlara yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.
Sevgili shoryuken'e de alternatif media linki için ayrıca teşekkürler...