Martin Mystere Tay Yayınları Süper Albüm Sayı 30 - Uzaylı İstilacılar

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,692
TAM 35
t000.jpg

Bizi bu günlere taşıyan maddi, manevi desteklerini esirgemeyen,omuz veren vefakar tüm ÇİZGİ DİYARI ailesine ithaf edilmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kroker

Süper Üye
27 Nis 2009
1,742
2,225
Atikos35 ve Mehmet Ali sayesinde yarım kalan bu macera da tamamlanmış oldu, sağolun dostlar, teşekkürler.

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,164
Mehmet Ali bu nasıl bir eğitim sistemi anlamadım çocuklar 2 haftadır okula gitmiyor.Dün Benim kızı gönderdik 40 kişilik sınıfta sadece 5 kişi varmış.Yaklaşık iki haftadır durum böyle.Süre mi uzun geliyorda konular iki hafta öncesinden bitiyor yoksa konular bitmeden mi okulu asıyorlar.Eğitim camiasının içinde biri olarak bu sorularıma /endişelerime belki sen cevap verebilirsin.Bizim zamanımızda nerdeyse son gün bile ders işlenirdi:(
Zaten kitabın harika, hakkının ödenmez olduğunu söylememe gerek yok.Çok sağol ellerine sağlık

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,692
TAM 35
Mehmet Ali bu nasıl bir eğitim sistemi anlamadım çocuklar 2 haftadır okula gitmiyor.Dün Benim kızı gönderdik 40 kişilik sınıfta sadece 5 kişi varmış.Yaklaşık iki haftadır durum böyle.Süre mi uzun geliyorda konular iki hafta öncesinden bitiyor yoksa konular bitmeden mi okulu asıyorlar.Eğitim camiasının içinde biri olarak bu sorularıma /endişelerime belki sen cevap verebilirsin.Bizim zamanımızda nerdeyse son gün bile ders işlenirdi:(
Zaten kitabın harika, hakkının ödenmez olduğunu söylememe gerek yok.Çok sağol ellerine sağlık

Özellikle sınavlar (SBS) sonrası çocukların okula gelmesi için sebep kalmıyor ki.Birde müfredat bomboş.Amaç hesapta öğrencilere öğrenmeyi öğretme.Ama tabi ki sadece lafta. Böyle bir sınav sisteminin olduğu ülkemizde dersaneler ön plana çıkıyor ne yazıkki.Sistem öğrencinin bilgiye kendi ulaşmasını esas alıyor,aşırı bilgi yüklemesinden kaçınmayı amaçlıyor ama "Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu"dedirtircesine bilgi yoğun SBS sınavları var.Yani açıkçası iki arada bir deredeyiz sevgili abim.

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,164
Aynen dediğin gibi çok doğru bir tespit.Aşırı bilgi yüklemesin deniyor öte taraftan Üniversite sınavı gibi SBS sınavı yapılıyor.Merakımı giderdim ama bu tespitinle endişelerim daha da arttı.

bortecinefb

Süper Üye
12 Ara 2009
2,815
4,396
Deliler Köyü
Siz onu bırakın çocuklarımızın kafalarını boş salakça bilgilerle dolduruyoruz, 5. Sınıfı okuturken Türkçe Ders kitabındaki bir konu dikkat buyurun buna "Uzaylılar Aramızda" :6:.Sanırım müfredat hala aynı.

Sinbad

Süper Üye
12 Mar 2009
972
1,164
Siz onu bırakın çocuklarımızın kafalarını boş salakça bilgilerle dolduruyoruz, 5. Sınıfı okuturken Türkçe Ders kitabındaki bir konu dikkat buyurun buna "Uzaylılar Aramızda" :6:.Sanırım müfredat hala aynı.

Martin Amcanın bu macerasının adına bakarmısın.Müfredatı hazırlayan bundan etkilenmiş belli.:D

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,518
Nacizane eğitimci olarak sohbetinize katılayım izin buyurursanız.Sinbad neden 1 aydır boş geçiyor dersler derken aslında dersler boş değil bizler konularımızı bir ay önceden bitirdik.Malum sbsler yüzünden dolayısı ile son ay a konu kalmadı .aslında bana sorarsanız çoktan tatil olmalıydı.Bu arada paylaşım için teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,656
Kasımpaşa
Ellerine sağlık,
atikos35 kardeşimizin bizim için sana açtığı hazinesine,
senin yorulmak bilmeyen yüce gönlüne
binlerce teşekkür.
Hakkınızı helal ediniz.
Saygılarımla.

Gerçekten dört dörtlük!

eagle64

Yeni Üye
15 Nis 2010
21
8
Merhaba,
Link ölü arkadaşlar...
Emeklerinize sonsuz teşekkür eder linki bir an önce yenilemenizi rica ederim.
Saygılarımla...