Martin Mystere Oğlak Yayınları Dev Albüm Sayı - 012 On Felaket

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,323
Bandırma
Harika bir Martin Mystere macerası ile karşınızdayız! Taraması benden, düzenlemesi dostum Mehmet Ali'den...

Taramayı yaparken ister istemez 10 yıl kadar önce Avrupa'nın göbeğinde yaşanan böcek ve sinek istilası aklıma geldi. Öyle ki; server odalarında bile böcekler, sinekler cirit atıyordu. Hatta Papa Hazretleri bile pazar ayini sırasında konuşmasını sık sık keserek ağzına ve burnuna konan sinekleri kovmak zorunda kalıyordu. Kıyamet alâmetlerinden biri olarak görülen "Avrupayı sineklerin ve böceklerin istila etmesi" korkusunu bir nebze yatıştırabilmek için insanlar sığınacak liman ararken; sabahtan akşama kadar RAIler, SKYlar "kıyamet kapımızda" diye yaygara koparan çığırtkanlara mikrofon uzatıyordu. Televizyon işte! Dünyanın her yerinde sansayona hizmet etmesinin yanı sıra; bunun doğal bir olay olduğunu, Afrika'dan toplu göç eden böceklerin ve sineklerin Avrupa'ya sığındığını açıklamaya çalışan bilim insanları da tartışmalara katıldılar. Ancak bir kaç hafta sonra Eyjafjallajökull Yanardağı'nın patlaması sonucu Avrupa göklerini kapkara bulutların sarması, insanların artık bir başka alâmetin de gerçekleştiğine inanarak büyük korku ve dehşete kapılmalarına yol açtı.

Spoiler vermeden vermiş kadar oldum dostlar. :4: Bu macerada da aşağı yukarı buna benzer şeyler okuyacağız. Ancak şans bizden yana; bu kez beceriksiz politikacılar yerine sorunun çözümüne el atan İhtiyar Martin Amca ve sadık dostu Java yanımızda...

İyi okumalar...

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,448
hiçbiryerde :)
Vay vay vay! Muhteşem!
En zor tarama ve düzenlemesi
olan dev albüm serisinden ara
da bulasın cinsinden bir Martin
Mystere macerası. Sunumdan
anlaşılacağı üzere gayet canlı
ve heyecanlı. Büyük emek için
teşekkürler sevgili Güven ve
Mehmet Ali hocam, harikasınız.

Mr Davaro

Çeviri & Balonlama
7 Haz 2020
508
8,281
MÜTHİŞ!
Yaptığınız açıklamadan dolayı,
konusu baya heyecanlandırdı beni.
224 sayfalık bu harika macerayı,
doya doya okuyacağım.
Dev albüm dev emek ister,
İki üstada emekleri için çok teşekkür ediyorum.
Ellerinize sağlık...

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,994
Şu kırık sayı işini hala anlayabilmiş değilim.Zamanında aldın aldın,yoksa araki bulasın,bulursan şanslısın.
Bir de böyle iki fedakar dostun varsa,her zaman şanslısın.
Bulunmayan devasa bir albümü üşenmemiş taramışla,düzenlemişler ve paylaşmışlar.
Bize de okuyup keyfini çıkarmak kalmış.
GüvenGüven ve Mehmet Ali dostlarımıza çok teşekkür ediyorum.