Martin Mystere/Atlantis Meydan Gazetesi Eki Sayı 07 - Moha - Moha 3

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,657
Kasımpaşa
Martin Mystere/Atlantis Meydan Gazetesi Eki Sayı 07 - Moha - Moha 3

6054.jpg

Sevgili dostlar,
Meydan'ın bu serisinden elimde olanlar bunlar.
Ben taradım.
Ben yükledim.
Siz okuyun, keyif alın.
İyi akşamlar.

...
Ağaç bütün
Işık bütün
Meyve bütün
Benim dünyam paramparça.

Büyük bir ayna kırılmış
Kırılıp yere dökülmüş
Kainat içine düşmüş
Düşmüş amma paramparça.

Yaprak yaprak yapıştırdım
Diyar diyar dolaştırdım
Bir alevdir tutuşturdum
Yandım amma paramparça.
..

Moderatör tarafında düzenlendi:

İnanna Salome

Aktif Üye
4 Eki 2023
235
1,498
Çok çok teşekkürler.
Düşlerimizde Martin Mystere'ın Moha Moha'sından Paul Gauguin'in Noa Noa'sına uçuyoruz. Hatta Martin ile Aborjin gizemleriyle Tahiti gizlerini etimolojik bir yolla da çözüyoruz. Mistisizmin doruklarında Attila İlhan'a nam-ı diğer Kaptan'a bağlanıyoruz.
"Doğumdan öncesini yaşıyorum
henüz belli olmadı kimliğim
vücudunu arıyor ruhum
bir yerde atomun çekirdeğiyim
bir yerde artı sonsuzum." Attila İlhan

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
985
5,861
Değerli @savok'un bizlerle paylaştığı Martin Mystere macerası ve de bunun üzerine @İnanna Salome tarafından yazılan Attila İlhan şiirini görünce bir anımı sizlerle paylaşmak istedim. O zamanlar yazdığım dergide Martin Mystere'i ünlü kalemlerin düşünceleriyle yazmak istemiştim. Rotam Etyen Mahçupyan ile görüşme sonrası Attila İlhan'a uğramıştı. Usta kalemi nerede bulacağımı sorduğumda , hiç düşünmeksizin hep aynı cevabı almıştım , sabah saatlerinde Divan Pastanesi'nde , artık onun sayılan ( masa üzerinde adı da yazılıydı ) masasında !! Buluşmak için gittiğim günkü heyecanımı anlatmak zor tabii. Uzaktan gördüğüm İlhan , kapalı mekanda bile aynı görünüşe sahipti . Aynı kasket , aynı kırmızı fular ve de hepsinden önemlisi aynı gülümseme ! Kendisiyle görüşmek istediğimi , konunun bir çizgi roman kahramanı olan Martin Mystere olduğunu söyledim. İlgi alanı içinde olmayabilirdi , ya da bilse bile görüşme açısından müsait olmayabilirdi . Beni kırmadı , hemen kabul etti , ama bir şartla !! Ne olursa olsun , her görüşmesi öncesi o görüşmeye hazırlanma prensibi olduğundan , bir hafta sonra dileğimi yerine getirecekti . Ne yazık ki , sonraki hafta erteleyemeyeceğim uzun iş seyahatim çıktı . Bir süre sonra da kaybettiğimiz haberini aldım. Yıllar sonra Martin Mystere ve Attila İlhan isimlerini birarada görünce , yeniden kaçırdığım o büyük fırsat geldi aklıma !

İnanna Salome

Aktif Üye
4 Eki 2023
235
1,498
@eankara Kaptan ile anınız muhteşem. Daha ortaokul birinci sınıfta ilk romanı Merih'e Seyahat'i yazan, ruhu her daim genç, öğrenme ve keşif aşkıyla dolu Attila İlhan, sizden sonraki o bir haftada Martin Mystere ile ilgili ne keşifler yapmıştır. Attila İlhan'a ve külliyatına hayran bir Kaptan aşığı olarak, değerli anınızı paylaşmanıza çok sevindim. Artık düşlerimde Kaptan ile Martin beraber keşif yapabilir, harika ilham oldu.
Değerli @savok ve değerli diyar dostları iyi ki varsınız, iyi ki sizlerle buluştum.
Tüm diyar dostlarına ve diyara Kaptan ruhundan ;
"benim için her şey aleladenin haricindedir
bütün dertlerimi unutabildiğim zaman
pırıl pırıl meydanlar gönlüme göredir
gönlüme göredir arpa boyu ömrün sevinci

o zaman aklıma gelir çocukluk hayallerim
o zaman sulh isteyen bütün insanların
yüreğinin yüreğimde vurduğunu hissederim
o zaman bahsedilmesin yerli yersiz ölümden
müsait fecirlere açıp mavi gözlerini
o zaman yavrularımız şarkı söylesin

benim için her şey aleladenin haricindedir